Kompiuteriniai virusai4
5 (100%) 1 vote

Kompiuteriniai virusai4

• Kompiuterinis virusas tai programinis kodas, įterptas į kitą programą ar dokumentą ar duomenų apibrėžimo sritį, vykdantis nesankcionuotus veiksmus kompiuteryje.

• Pagrindiniai kompiuterių virusų tipai:

• Programiniai virusai

• Pakraunami virusai

• Makrovirusai

• Programiniai virusai. Programiniai virusai – tai programinio kodo blokai specialiai įterpti į taikomųjų programų vidų. Vykdant šį kodą, pažeidžiama kieto disko failinė sistema arba kitų programų turinys. Pavyzdžiui virusas gali save dauginti kitų programų kūne. Po tam tikro laiko, sukūrus tam tikrą skaičių kopijų, prasideda griaunamasis procesas, pažeidžiantis programų ir operacinės sistemos darbą. Šis procesas vadinamas virusų ataka. Pakraunami virusai. Pakraunami virusai pažeidžia magnetinių diskų (lankstaus diskelio ir kieto disko) sistemines dalis. Be to, įjungtame kompiuteryje, jie laikinai gali būti operatyvinėje atmintyje. Šiuo virusu kompiuteris užkrečiamas, bandant jį pakrauti iš magnetinio nešėjo, kurio sisteminė dalis užkrėsta.

Apsaugos nuo kompiuterinių virusų metodai

• Kontroliuoti failų ilgius ir kitus atributus. Kai kurie virusai savo dauginimosi etape pakeičia pažeistų failų parametrus. Šį pasikeitimą kontroliuojanti programa fiksuoja ir įspėja vartotoją.

• Kontroliuoti kreipinius į kietą diską. Pačios pavojingiausios operacijos, susijusios su virusu veiksmais, yra duomenų užrašytų kietame diske modifikacija. Antivirusinės programos gali kontroliuoti kreipinius į kietą diską ir perspėti vartotoją apie įtartiną kreipimosi į kietą diską aktyvumą.

• Pagrindinė informacijos apsaugos priemonė – rezervinių kopijų darymas vertingiems duomenims. Akivaizdu, kad rezervinės kopijos saugomos ne kompiuteryje.

• Egzistuoja daug programų, kurios padeda apsisaugoti nuo virusų. Šios programos leidžia:

• Sukurti kieto disko kopijas ant išorinių nešėjų.

• Reguliariai skanuoti kietą diską, ieškant kompiuterinių virusų. Skanavimas gali būti atliekamas automatiškai, įjungus kompiuterį. Skanuojant reikia nepamiršti, kad antivirusinė programa ieško viruso lygindama programos kodą su kodais jai jau žinomų virusų, kurie saugomi duomenų bazėje. Jei duomenų bazė paseno, o virusas naujas, programa jo neras. Antivirusines programas reikia pastoviai atnaujinti.

Antivirusinės programos

• Rekomenduojame naudoti Symantec Norton Antivirus (NAV), pvz.: NAV2001, NAV2002.

• Antivirusinę duomenų bazę rekomenduojama atnaujinti kas savaitę. Atnaujinimas galimas automatiniu būdu per LiveUpdate funkciją arba rankiniu būdu:

• http://www.symantec.com/avcenter/download/pages/US-NNT.html

• arba

• ftp://lynas.sc.vu.lt/pub/Symantec/DATfiles/ .

• Rankiniam atnaujinimui (disketinis variantas) skirti failai …i321.exe, …i322.zip, …i323.zip tinka visoms NAV versijoms, išskyrus NAV Corporate Edition 7.x – šiai skirtas …x86.exe (5MB). Kovai su virusais yra kuriamos specialios antivirusinės programos, kuriomis galima surasti virusus, taisyti užkrėstas bylas ir kaupiklius, pastebėti įtartinus (panašius į virusų) veiksmus ir užkirsti jiems kelią. Tačiau lenktynės tarp virusų kūrėjų ir jų naikintojų nė kiek nemažėja. Šiuolaikinės antivirusinės programos yra vartotojui patrauklios, nesunkiai panaudojamos, atsirado galimybė kiekvieną savaitę ar kasdien atnaujinti jas per internetą, patobulėjo virusų paieškos technologijos, tokių programų galima parsisiųsti nemokamai. Daugelis programų naudoja vadinamuosius euristinius paieškos metodus, kuriais analizuojant programą galima aptikti ir naują, nežinomą virusą. Tačiau dar nesukurta universali antivirusinė programa, kuri galėtų sunaikinti visus virusus ir, kaip šmaikščiai pataria kompiuterių virusų specialistai, visiškai išvengti virusų galima tik nesinaudojant kompiuteriais ir rašant rašomąja mašinėle.

Kas yra kompiuterinis virusas?

• Kompiuterinis virusas (toliau virusas) – tai speciali nedidelės apimties programa, turinti automatinį dauginimosi – maskavimosi mechanizmą ir galinti kompiuteryje atlikti nepageidaujamus veiksmus. Dažniausiai virusais užsikrečiama per el.pašto žinutes, iš interneto parsisiunčiant infekuotus failus arba naudojant infekuotus diskelius ar kompaktinius diskus. Taigi pašto žinutė, parsisiųsta iš interneto programa ar gautas diskelis yra dažniausias viruso pernešėjas, ir naudojant šias priemones rekomenduojama skirti ypatingą dėmesį antivirusinei kompiuterio apsaugai. Pagrindiniai virusų tikslai yra maskuotis ir daugintis, bet nereikia pamiršti kad viruso paskirtis – kenkti, o jūsų kompiuterinėse sistemose jis gali sukelti įvairius neigiamus pokyčius. Dažniausiai sutinkami virusai bando kenkti, sukeldami komiškas ar vartotojo darbą apsunkinančias situacijas. Kai kurie virusai gadina informaciją, programinę, o kartais ir techninę įrangą. Kartais virusų sukeliama žala susijusi su jų dauginimosi funkcijomis, kai didelis aktyvių viruso modulių skaičius išeikvoja kompiuterio darbinę atmintį ar dėl intensyvaus dauginimosi perkraunami kompiuteriniai tinklai.

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 682 žodžiai iš 2251 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.