Laikas žemę dirbti naujoviškai
5 (100%) 1 vote

Laikas žemę dirbti naujoviškai

LAIKAS ŽEMĘ DIRBTI NAUJOVIŠKAI!

Mes pasirinkome AB „LYTAGRĄ“, kuri prekiauja naujausia žemės ūkio technika. Ji buvo pristatoma lauke, patogioje, lengvai privažiuojamoje vietoje, ir užėmė nemažą dalį parodai skirto ploto. Atėjusios pamatėm daugybę naujausių traktorių, kombainų, keltuvų ir kitos mums nematytos žemės ūkio technikos. AB „LYTGROS“ stende buvo tvarkingai išdėstyti įvairios detalės su gamintojo pavadinimu, kaina, šalimi iš kur jos atvežtos ir kita informacija apie prekę. Parodos lankytojams buvo demonstruojama kaip dirba naujausia technika, kiekvienas norintis galėjo įsėsti ir apžiūrėti iš vidaus. Susidomėjusiems konkrečia technika prieidavo vadybininkai ir suteikdavo juos dominančią informaciją.

Mums taip pat teko sėdėti naujuose traktoriuose ir matyti kaip dirba didžiausias parodoje eksponuotas kombainas. Žmonės su dideliu susidomėjimu stebėjo ir noriai apžiūrinėjo traktorių vidų.

Didelis procentas AB „LYTAGROS“ techniką apžiūrinėjančių žmonių buvo vyrai, todėl natūralu, kad mes pastebėjom nemažai nustebusių žvilgsnių. O į vieno firmos vadybininko klausimą, ar norėtumėme dirbti su tokia technika, atsakėme – taip. Traktorių vidus prilygsta naujiems lengviesiems automobiliams. Juose įrengti kondicionieriai, automagnetolos, minkštos ir patogios sėdynės.

Su mumis sutiko pasikalbėti „Monitou“ krautuvų ir keltuvų jaunas vadybininkas R.Petraitis. Maloniai atsakinėjo į mūsų pateiktus klausimus, aprodė eksponuojamą techniką ir suteikė inforacijos apie ją, taip pat įtraukdamas į pokalbį pro šalį skubančius kitus vadybininkus. Jo dėka pamatėm ir AB „LYTGROS“ generalinį direktorių Adomą Balsį, kuris mums esant kelis kartus buvo išėjęs iš palapinės. Joje buvo įsikūrę firmos darbuotojai.

Tik gaila, kad kai mes lankėmės, nebuvo lankstinukų. Tai buvo bene vienintelis trūkumas.

KĄ SIŪLO AKCINĖ BENDROVĖ „LYTAGRA“ ?

AB „LYTAGRA“ savo istorijos metraštį pradėjo rašyti dar 1945 m. 1991 m. įmonė privatizuota. Taigi, jau daugiau kaip penkis dešimtmečius įmonė yra viena didžiausių prekyba ir servisu užsiimančių bendrovių Lietuvoje.

Neatsitiktinai veiklos sėkmė ir teisingos ilgsmetės strategijos pasirinkimas daugelį pačių žinomiausių žemės ūkio mašinų gamintojų padėjo apsispręsti savo atstovais pasirinkti būtent šią bendrovę. Firma didžiuojasi dirbdama kartu su: New Holland, Krone, Amazone, Horsch, Manitou, Perkens ir daugeliu kitų pripažintų gamintojų.

Akcinės bendrovės „Lytagra“ vienas tikslų – aprūpinti žemdirbius kokybiška ir našia žemės ūkio technika, fermų įranga, sudaryti sąlygas ne tik pasirinkti iš kelių gamintojų, bet ir suteikti platų spektrą paslaugų: atlikti mašinų techninės priežiūros ir remonto darbus, tiekti atsargines dalis, syteikti konsultacijas bei rekomedacijas. Be to, pastaraisiais metais sėkmingai veiklą plečia kiti bedrovės sektoriai, ypač statybinių medžiagų, metalų grupės. Neatsitiktinai bendrovės teikiamų paslaugų vartotojas labai įvairus: nuo sodiečio iki ūkininko, nuo žemės ūkio bendrovės iki statybinės organizacijos.

Geras įmonės vardas įpareigoja teikti tik kokybiškas paslaugas. Todėl pastarųjų metų didžiausios investicijos skirtos serviso darbui gerinti: įrengiamos naujo patalpos, įsigyjama naujų automobilių ir darbo priemonių. Nepaskutinėje vietoje serviso darbuotojų mokymas bei kvalifikacijos kėlimas.

Visa bendrovės parduodama technika išbandoma Kauno rajone įsikūrusioje Žemės ūkio bendrovėje „Bernatoniai“. Čia sudarytos puikios sąlygos išvysti mašinų darbą, įvertinti juose naudojamus techninius spredimus. Gauta informacija naudinga ne tik bendrovės darbuotojams, bet ir žemdirbiams bei mokslininkams.

Akcinė bendrovė „Lytagra“ įsikūrusi strategiškai patogioje vietoje – Kaune, Ateities pl. 50, šalia svarbiausios šalies magistralės Vilnius-Klaipėda.

Vienas įmonės tikslų būti kuo arčiau vartotojo. Neatsitiktinai jo paslaugoms visoje Lietuvos teritorijoje yra išsidėstę 20 filialų ir 2 verslo partneriai – dukterinės įmonės: AB „Panevėžio ŽŪT“ Panevėžyje ir AB firma „Agrotiekimas“ Vilniuje.

CX serijos kombainai

New Holland CX serijos kombainai – pažangiausi kombainai pavyzdiniams ūkiams.

Pristatytas tarptautinėje parodoje „AgriTechnika 2001“ išsyk pelnė visuotinį pripažinimą: parodos inovacijos medalis už pažangią pjaunamosios aukščio reguliavimo sistemą, Vokietijos žemės ūkio bendrijos skirtas sidabro medalis bei tos pačios šalies žurnalistų CX serija tituluota aukščiausiu įvertinimu – Metų kombainu.

Techninės inovacijos ir pažanga tuo nesibaigia. Tobulesnės konstrukcijos keturių būgnų kūlimo – separavimo sistema apdovanota specialiu „Novita Technica – Eima 2001“ prizu Italijoje. Grūdų kiekio jutiklis įvertintas aukso medaliu Belgijoje vykusioje parodoje „Agribex 2002“.

Keturių būgnų kūlimo – separavimo sistemoje esantis 0,75 m. skersmens kūlimo būgnas bei 1,18 m2 ploto pobūgnis – didžiausi tarp gaminamų kombainų. Atitinkamai, CX serijos kombainai – 15 proc. našesni už ankstesnės kartos kombainus.

Visuose CX modeliuose gali būti įrengta skaitmeninė palydovinio ryšio sistema (DGPS) šiaudų smulkintuvas ir pelų skleistuvas –
standartinė įranga.

CS serijos kombainai

New Holland CS serija – universalus ir patikimas pagalbininkas.

Ieškantiems universalumo, kompanija New Holland siūlo CS serijos kombainus su trijų būgnų kūlimo – separavimo sistema (0,59 m. skersmens rotorinis separatorius įstatomas pasirinktinai). Įrengta automatinė pjaunamosios aukščio palaikymo sistema.

Pobūgnio gaubimo kampas reguliuojamas nuo 850 iki 1210. Galimi du skitingi rotorinio separatoriaus sukimosi greičiai. Patentuota Opti-Thresh sistema užtikrina didelį našumą, mažiau žaloja grūdus ir nesmulkina šiaudų. Valytuvas, kaip ir visuose New Holland kombainuose, gali būti fiksuotoje padėtyje arba kopijuojantis reljefą. Pastarasis puikiai pasiteisina kalvotose vietovėse, nes valytuvo efektyvumas padidėja 23 proc. Kratomosios lentos plotas didžiausias tarp tokios klasės kombainų: 2,35 m2 arba 2,84 m2 .

Iškrovimo transporterio našumas – 72 l/s.

CS serijos kombainai gali dirbti su 5 – 6-ių eilių kukurūzų pjaunamąja.

TX/TC serijos kombainai

New Holland TX serija – laiko patikrinta konstrukcija.

New Holland TX serija – vidutinio laidumo kombainui.

Keičiamas lenktuvų pirštų polinkio kampas (rapsų kūlimui juos galima apsukti 1800 kampu), didžiausias dalgio judėjimo greitis – 1150 eigų per minutę. Sraigės skersmuo (660 mm) suderintas su vijų aukščiu (125 mm), o nuožulnusis transporteris – universalus, t.y. jo nereikia keisti ruošiantis kulti kukurūzų grūdus.

TX serijoje yra keturių būgnų kūlimo – separavimo sistema, kurios bendras visų pobūgnių separacijos plotas siekia 2,25 m2, t.y. apie du kartus didesnis nei vienbūgnių kūlimo aparatų. Valytuve įrengtas išcentrinis – tiesiasrovis ventiliatorius.

Todėl šie kombainai gali iškulti bet kokio drėgnumo augalus ir nuo šiaudų atskirti grūdus, o kūlimo būgnas niekada neapsivynioja šiaudais.

New Holland TC serija – puikus pagalbininkas nedideliame ūkyje.

Nedidelio laidumo kombainas, kuriame pasirinktinai gali būti įmontuotas rotorinis separatorius (trijų būgnų kūlimo – separavimo sistema). Visi modeliai, išskyrus Hydro Plus, gali turėti tiek mechaninę, tiek hidrostatinę transmisiją.

FX serijos smulkintuvai

New Holland FX serija – operatyvumas darbe.

Kompanija New Holland viena pirmųjų, pradėjusių savaeigių smulkintuvų gamybą ir iki šios dienos jų pro gamyklos vartus išriedėjo daugiau kaip 20 tūkst. vienetų.

Atnaujintoje FX serijoje padavimo ritinėliuose įrengtas trečios kartos metalo detektorius Metalert III, turintys didesnį persidengimo lauką ir su bendra elektronine sistema sujungtas skaitmenine duomenų perdavimo (CAN – Bus) jungtimi. Padavimo ritinėlių pavara – hidroststinė, leidžianti belaipsniškai keisti kapojų ilgį. Smulkinimo būgno peiliai spiraliniai; jiems galąsti skirta Adjust – O – Matic sistema (operacijos trukmė 1-3 minutės).

Kaip ir kombainuose, taip ir smulkintuvuose montuojamos ergonomiškos Discovery kabinos. Joje ne tik elektra valdomi galinio vaizdo veidrodėliai, pašildomas galinis stiklas, bet ir šaldytuvas, kondicionierius, daugiafunkcinis skystų kristalų ekranas Infoview su jutiminiu valdymu.

Šiuo metu Jūs matote 31% šio straipsnio.
Matomi 1205 žodžiai iš 3900 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.