Laikas žemę dirbti naujoviškai
5 (100%) 1 vote

Laikas žemę dirbti naujoviškai

112131

LAIKAS ŽEMĘ DIRBTI NAUJOVIŠKAI!

Mes pasirinkome AB „LYTAGRĄ“, kuri prekiauja naujausia žemės ūkio technika. Ji buvo pristatoma lauke, patogioje, lengvai privažiuojamoje vietoje, ir užėmė nemažą dalį parodai skirto ploto. Atėjusios pamatėm daugybę naujausių traktorių, kombainų, keltuvų ir kitos mums nematytos žemės ūkio technikos. AB „LYTGROS“ stende buvo tvarkingai išdėstyti įvairios detalės su gamintojo pavadinimu, kaina, šalimi iš kur jos atvežtos ir kita informacija apie prekę. Parodos lankytojams buvo demonstruojama kaip dirba naujausia technika, kiekvienas norintis galėjo įsėsti ir apžiūrėti iš vidaus. Susidomėjusiems konkrečia technika prieidavo vadybininkai ir suteikdavo juos dominančią informaciją.

Mums taip pat teko sėdėti naujuose traktoriuose ir matyti kaip dirba didžiausias parodoje eksponuotas kombainas. Žmonės su dideliu susidomėjimu stebėjo ir noriai apžiūrinėjo traktorių vidų.

Didelis procentas AB „LYTAGROS“ techniką apžiūrinėjančių žmonių buvo vyrai, todėl natūralu, kad mes pastebėjom nemažai nustebusių žvilgsnių. O į vieno firmos vadybininko klausimą, ar norėtumėme dirbti su tokia technika, atsakėme – taip. Traktorių vidus prilygsta naujiems lengviesiems automobiliams. Juose įrengti kondicionieriai, automagnetolos, minkštos ir patogios sėdynės.

Su mumis sutiko pasikalbėti „Monitou“ krautuvų ir keltuvų jaunas vadybininkas R.Petraitis. Maloniai atsakinėjo į mūsų pateiktus klausimus, aprodė eksponuojamą techniką ir suteikė inforacijos apie ją, taip pat įtraukdamas į pokalbį pro šalį skubančius kitus vadybininkus. Jo dėka pamatėm ir AB „LYTGROS“ generalinį direktorių Adomą Balsį, kuris mums esant kelis kartus buvo išėjęs iš palapinės. Joje buvo įsikūrę firmos darbuotojai.

Tik gaila, kad kai mes lankėmės, nebuvo lankstinukų. Tai buvo bene vienintelis trūkumas.

KĄ SIŪLO AKCINĖ BENDROVĖ „LYTAGRA“ ?

AB „LYTAGRA“ savo istorijos metraštį pradėjo rašyti dar 1945 m. 1991 m. įmonė privatizuota. Taigi, jau daugiau kaip penkis dešimtmečius įmonė yra viena didžiausių prekyba ir servisu užsiimančių bendrovių Lietuvoje.

Neatsitiktinai veiklos sėkmė ir teisingos ilgsmetės strategijos pasirinkimas daugelį pačių žinomiausių žemės ūkio mašinų gamintojų padėjo apsispręsti savo atstovais pasirinkti būtent šią bendrovę. Firma didžiuojasi dirbdama kartu su: New Holland, Krone, Amazone, Horsch, Manitou, Perkens ir daugeliu kitų pripažintų gamintojų.

Akcinės bendrovės „Lytagra“ vienas tikslų – aprūpinti žemdirbius kokybiška ir našia žemės ūkio technika, fermų įranga, sudaryti sąlygas ne tik pasirinkti iš kelių gamintojų, bet ir suteikti platų spektrą paslaugų: atlikti mašinų techninės priežiūros ir remonto darbus, tiekti atsargines dalis, syteikti konsultacijas bei rekomedacijas. Be to, pastaraisiais metais sėkmingai veiklą plečia kiti bedrovės sektoriai, ypač statybinių medžiagų, metalų grupės. Neatsitiktinai bendrovės teikiamų paslaugų vartotojas labai įvairus: nuo sodiečio iki ūkininko, nuo žemės ūkio bendrovės iki statybinės organizacijos.

Geras įmonės vardas įpareigoja teikti tik kokybiškas paslaugas. Todėl pastarųjų metų didžiausios investicijos skirtos serviso darbui gerinti: įrengiamos naujo patalpos, įsigyjama naujų automobilių ir darbo priemonių. Nepaskutinėje vietoje serviso darbuotojų mokymas bei kvalifikacijos kėlimas.

Visa bendrovės parduodama technika išbandoma Kauno rajone įsikūrusioje Žemės ūkio bendrovėje „Bernatoniai“. Čia sudarytos puikios sąlygos išvysti mašinų darbą, įvertinti juose naudojamus techninius spredimus. Gauta informacija naudinga ne tik bendrovės darbuotojams, bet ir žemdirbiams bei mokslininkams.

Akcinė bendrovė „Lytagra“ įsikūrusi strategiškai patogioje vietoje – Kaune, Ateities pl. 50, šalia svarbiausios šalies magistralės Vilnius-Klaipėda.

Vienas įmonės tikslų būti kuo arčiau vartotojo. Neatsitiktinai jo paslaugoms visoje Lietuvos teritorijoje yra išsidėstę 20 filialų ir 2 verslo partneriai – dukterinės įmonės: AB „Panevėžio ŽŪT“ Panevėžyje ir AB firma „Agrotiekimas“ Vilniuje.

CX serijos kombainai

New Holland CX serijos kombainai – pažangiausi kombainai pavyzdiniams ūkiams.

Pristatytas tarptautinėje parodoje „AgriTechnika 2001“ išsyk pelnė visuotinį pripažinimą: parodos inovacijos medalis už pažangią pjaunamosios aukščio reguliavimo sistemą, Vokietijos žemės ūkio bendrijos skirtas sidabro medalis bei tos pačios šalies žurnalistų CX serija tituluota aukščiausiu įvertinimu – Metų kombainu.

Techninės inovacijos ir pažanga tuo nesibaigia. Tobulesnės konstrukcijos keturių būgnų kūlimo – separavimo sistema apdovanota specialiu „Novita Technica – Eima 2001“ prizu Italijoje. Grūdų kiekio jutiklis įvertintas aukso medaliu Belgijoje vykusioje parodoje „Agribex 2002“.

Keturių būgnų kūlimo – separavimo sistemoje esantis 0,75 m. skersmens kūlimo būgnas bei 1,18 m2 ploto pobūgnis – didžiausi tarp gaminamų kombainų. Atitinkamai, CX serijos kombainai – 15 proc. našesni už ankstesnės kartos kombainus.

Visuose CX modeliuose gali būti įrengta skaitmeninė palydovinio ryšio sistema (DGPS) šiaudų smulkintuvas ir pelų skleistuvas –
standartinė įranga.

CS serijos kombainai

New Holland CS serija – universalus ir patikimas pagalbininkas.

Ieškantiems universalumo, kompanija New Holland siūlo CS serijos kombainus su trijų būgnų kūlimo – separavimo sistema (0,59 m. skersmens rotorinis separatorius įstatomas pasirinktinai). Įrengta automatinė pjaunamosios aukščio palaikymo sistema.

Pobūgnio gaubimo kampas reguliuojamas nuo 850 iki 1210. Galimi du skitingi rotorinio separatoriaus sukimosi greičiai. Patentuota Opti-Thresh sistema užtikrina didelį našumą, mažiau žaloja grūdus ir nesmulkina šiaudų. Valytuvas, kaip ir visuose New Holland kombainuose, gali būti fiksuotoje padėtyje arba kopijuojantis reljefą. Pastarasis puikiai pasiteisina kalvotose vietovėse, nes valytuvo efektyvumas padidėja 23 proc. Kratomosios lentos plotas didžiausias tarp tokios klasės kombainų: 2,35 m2 arba 2,84 m2 .

Iškrovimo transporterio našumas – 72 l/s.

CS serijos kombainai gali dirbti su 5 – 6-ių eilių kukurūzų pjaunamąja.

TX/TC serijos kombainai

New Holland TX serija – laiko patikrinta konstrukcija.

New Holland TX serija – vidutinio laidumo kombainui.

Keičiamas lenktuvų pirštų polinkio kampas (rapsų kūlimui juos galima apsukti 1800 kampu), didžiausias dalgio judėjimo greitis – 1150 eigų per minutę. Sraigės skersmuo (660 mm) suderintas su vijų aukščiu (125 mm), o nuožulnusis transporteris – universalus, t.y. jo nereikia keisti ruošiantis kulti kukurūzų grūdus.

TX serijoje yra keturių būgnų kūlimo – separavimo sistema, kurios bendras visų pobūgnių separacijos plotas siekia 2,25 m2, t.y. apie du kartus didesnis nei vienbūgnių kūlimo aparatų. Valytuve įrengtas išcentrinis – tiesiasrovis ventiliatorius.

Todėl šie kombainai gali iškulti bet kokio drėgnumo augalus ir nuo šiaudų atskirti grūdus, o kūlimo būgnas niekada neapsivynioja šiaudais.

New Holland TC serija – puikus pagalbininkas nedideliame ūkyje.

Nedidelio laidumo kombainas, kuriame pasirinktinai gali būti įmontuotas rotorinis separatorius (trijų būgnų kūlimo – separavimo sistema). Visi modeliai, išskyrus Hydro Plus, gali turėti tiek mechaninę, tiek hidrostatinę transmisiją.

FX serijos smulkintuvai

New Holland FX serija – operatyvumas darbe.

Kompanija New Holland viena pirmųjų, pradėjusių savaeigių smulkintuvų gamybą ir iki šios dienos jų pro gamyklos vartus išriedėjo daugiau kaip 20 tūkst. vienetų.

Atnaujintoje FX serijoje padavimo ritinėliuose įrengtas trečios kartos metalo detektorius Metalert III, turintys didesnį persidengimo lauką ir su bendra elektronine sistema sujungtas skaitmenine duomenų perdavimo (CAN – Bus) jungtimi. Padavimo ritinėlių pavara – hidroststinė, leidžianti belaipsniškai keisti kapojų ilgį. Smulkinimo būgno peiliai spiraliniai; jiems galąsti skirta Adjust – O – Matic sistema (operacijos trukmė 1-3 minutės).

Kaip ir kombainuose, taip ir smulkintuvuose montuojamos ergonomiškos Discovery kabinos. Joje ne tik elektra valdomi galinio vaizdo veidrodėliai, pašildomas galinis stiklas, bet ir šaldytuvas, kondicionierius, daugiafunkcinis skystų kristalų ekranas Infoview su jutiminiu valdymu.

Prie smulkintuvo montuojami trys skirtingų darbinių pločių žolės rinktuvai ir dviejų tipų kukurūzų pjaunamosios: priklausomos, darbui eilėmis (trijų darbinių pločių) ir nepriklausomos su diskiniais peiliais ir kt.

TG serijos traktoriai

New Holland TG serija – pavyzdingi galiūnai.

Didelės galios TG traktorių serija gaminama Kanadoje.

Traktoriuose įrengiama unikali SuperSteer vairavimo sistema, priekinio tilto elestinga priekaba (eiga – 112 mm). Ašinio – stūmoklinio kintamo debito hidraulinės sistemos siurblio debitas 146 l/min. elektrohidraulinio keltuvo keliamoji galia daugiau kaip 81 kN (8138 kg).

Visi varikliai – linijiniai šešių cilindrų, 8,3 l darbinio tūrio dyzeliai, tenkinantys Tier II (įsigalėsiančių 2003 m.) išmetamų deginių toksiškumo reikalavimus. Varikliai su turbokompresoriais ir tarpiniais oro aušintuvais, o modeliuose TG255 ir TG285 įrengta elektroninė degalų įpurškimo sistema bei po 4 vožtuvus vienam cilindrui. Modernios jėgainės pasižymi iki 56 proc. sukimo momento padidėjimu.

Galingesniuose modeliuose įrengiamas 605 l degalų bakas. 17 proc. didesnis kabinos įstiklinimo plotas. deLuxe kabinoje numatyta klimato kontrolės sistema, šildomos sėdynės, skaitmeniniai ekranai integruoti į kabinos staramčius, garso sistema su šešiais garsiakalbiais.

TM serijos traktoriai

Naujoji New Holland TM serija – dar daugiau universalumo ir puikių savybių.

Šeši skirtingi modeliai su modifikuotais varikliais ir transmisijomis. Dabar jau yra 194 AG modelis, elektroninė degalų įpurškimo sistema ir 50 km/h transmisija. Daug naujos komfortą didinančios įrangos kabinoje, kurioje vien sėdynė turi 14 reguliavimo būdų. Kabina, savo ruožtu, turi reguliuojamo elastingumo pakabą (eiga – 100 mm), iki 25 proc. sumažinančią vairuotojui tenkančias vibracijas. Be abejonės, siūloma ir priekinio tilto elastinga pakaba TerraGlide, automatinis diferencialo blokavimas TerraLock, unikali vairavimo sistema SuperSteer bei nauja valdymo galulaukėse sistema HTS ir daug kitos, darbą lengvinančios įrangos.

Valdymo galulaukėse sistema HTS galima iš anksto sudaryti programą, kurią sudarytų iki 28
parametrų, pvz.: variklio sūkiai, pavarų diapazonai, elektrohidraulinio keltuvo padėtys, įvestas pauzės režimas ir pan.

Manitou krautuvai ir keltuvai

45 metų patirtis ir kompetencija – vartotojų poreikiams.

Prancūzijoj įsikūręs šakinių ir teleskopinių krautuvų gamintojas Manitou veiklą pradėjo 1957 m. Marseliui Braundui sukonstravus pirmąjį šakinį krautuvą. Šiandien Manitou žinioje esnčių gamyklų išsidėstymas labai platus: Europos Sąjungos šalys, Azija, Afrika, JAV. 1992 m. kompanija pagamino milijoninį krautuvą, o 1996 m. jai suteiktas ISO 9001 kokybės sertifikatas.

Šiandien Manitou statybinėms, komunalinėms kompanijoms ir žemės ūkiui gamina 30 modelių teleskopinių krautuvų, kurių keliamoji galia nuo 20 iki 160 kN (2 – 16 t), kėlimo aukštis – 4,0 – 22 m, strėlės siekis – 2,70 – 17,0 m. Varikliai, atsižvelgiant į Manitou tradicijas, – dyzeliai Perkins, nuo 39 iki 123 AG.

Išsirtinai žemdirbiams skirti MLT ir MT modeliai, kurių keliamoji galia nuo 23 iki 45 kN (2,3 – 4,5 t), kėlimo aukštis – 5,00 – 7,55 m, strėlės siekis – 2,87 – 4,57 m, variklio galia nuo 52 iki 123 AG. Strėlės stūmimo jėga nuo 45,5 kN (4,55 t) iki 74,0 kN (7,40 t). Hidraulinės sistemos pastovaus debito alyvos siurblio našumas iki 166 l/min, tačiau galimas ir kintamo debito analogiško našumo alyvos siurblys (apkrovai jautri hidraulinė sistema). Transmisija gali būti hidromechaninė su hidrotransformatorium ir visiškai sinchronizuota 4-ių pavarų dėže arba dinaminiu reduktorium, ir hidrostatinė. Visuose modeliuose numatytas elektrohidraulinis reversas, o pasirinktinai – 2-ių lapsnių eigos lėtintuvas. Vairuojami ratai gali būti priekiniai, galiniai, visi (itin manevringos modifikacijos su nedideliu posūkio spinduliu) bei judėjimas šonu (persistatymas “krabo“ forma, kada priekiniai ir galiniai ratai pasukami ta pačia kryptimi). Vairavimo ir stabdžių sistemos – prioritetinės.

Krautuvo ir keltuvo laikantysis elementas – masyvus ir standus rėmas. Strėlė – vientisa, tuščiavidurio stačiakampio profilio. Jos vientisumas (be suvirinimo siūlių) eliminuoja dideles perkrovas ir sukimo bei lenkimo momentus.

Manitou krautuvuose tris veiksmus: krovinio paėmimą, strėlės ilginimą ir darbinio priedo valdymą, – galima atlikti vienu metu, svirtele. Kabina yra ne tik ergonomiška, bet ir atitinka visus saugumo reikalavimus. Už papildomą mokestį galimas oro kondicionierius. Darbo komfortą užtikrina elastinga pakaba.

Užsisakius krautuvą ar keltuvą galima pasirinkti daugiau kaip 36 darbinius priedus: įvairaus tūrio ir paskirties kaušus, pašarų dalytuvus, šakes, paletes, rulonų vyniotuvus, siloso atpjautuvus, žnyples, kablius ir t.t.

Avant ir Belle krautuvai

Universalūs pagalbininkai.

Belle – šakinių krautuvų gamintojas iš Didžiosios Britanijos.

Kompanijos istorija mena 50-uosius praėjusio amžiaus metus. Be įvairios paskirties komunalinių, statybinių mašinų, įrenginių, Belle vardas glaudžiai siejamas su mažais ir manevringais šakiniais krautuvais. Šiandien gaminamos kelios serijos: 732, 741ir 761 su modifikacijomis. Visoje serijoje montuojami japoniški Yanmar 3 – 4 cl.; 16,1 – 46,0 AG dyzeliniai varikliai.

Modelis 731 yra vienas mažiausių manevringiausių (aukšti – 1,76, plotis – 0,9 m) šakinių krautuvų pasaulyje. Jo keliamoji galia – 3,20 kN (0,32 t). Didesnė seria – 741 – puikus pagalbininkas vidutinio sunkumo darbuose. Keliamoji galia jau 7,41 kN (0,74 t), o mašinos plotis – 1,22 m. Didžiausia, 761 serija, skirta sunkiems darbams krautuvo keliamoji galia – 6,50 kN (0,64 t).

Šiuo metu Jūs matote 51% šio straipsnio.
Matomi 1985 žodžiai iš 3908 žodžių.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA (kaina 0,87 €) ir įveskite gautą kodą į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.