Laiko skales sablono kurimas
5 (100%) 1 vote

Laiko skales sablono kurimas

ŠIAULIŲ UNIVERSITETO

MATEMATIKOS IR INFORMATIKOS FAKULTETAS

INFORMATIKOS KATEDRA

MINDAUGAS JASIŪNAS

NEAKIVAIZDINIS SKYRIUS INFORMATIKA

IV KURSAS

LAIKO SKALĖS ŠABLONO KŪRIMAS

KURSINIS DARBAS

Darbo vadovas:

L. Tankelevičienė

… … … … … … … … … …

(parašas)

VERTINIMAS: … … … … … …

Šiauliai, 2006

Turinys

I. Įvadas 3

II. Teorinė dalis 4

II. 1. Temos analizė 4

II. 2. Darbo srities analizė 4

II. 3. Darbinės srities modelis 5

III. Projektinė dalis 6

III. 1. Įrankių ir priemonių pasirinkimo analizė 6

III. 2. Projekto vykdymo planas 6

III. 3. Pradinis projekto aprašymas 7

IV. Darbo eigos aprašymas 8

IV. 1. Darbų eigos grafas 8

VI. 2. Problemų ir jų sprendimų aprašymai ir pagrindimai 8

VI. 3. Galutinio projekto stovio aprašymas 9

VI. 3. 1. Šablono vaizdas ir keitimai Flash’e 9

VI. 3. 2. XML failo struktūra ir duomenų įvedimas 11

VI. 4. Darbo rezultatų analizė 11

VI. 5. Patarimai, pastebėjimai, rekomendacijos 12

V. Išvados 13

VI. Literatūros ir informacinių šaltinių sąrašai 14

VII. Anotacija 15

VII. 1. Summary 15

I. Įvadas

Laiko sąvoka yra esminė (fundamentinė) ir trumpai ją apibrėžti galima tik kaip filosofinę kategoriją. Fizikai formulėmis ima vardyti laiko savybes, palaipsniui atskleisdami sąvokos turinį. Tačiau labiausiai apibendrinantis teiginys yra tas, kad laikas – materijos egzistavimo forma. Laiką galime matuoti milisekundėmis, sekundėmis, minutėmis, valandomis, paromis, savaitėmis, mėnesiais, metais, amžiais, epochomis ir kitais matavimo vienetais. Slenkant laikui įvyksta vis nauji įvykiai, kurie dažniausiai nepriklauso nuo laiko matavimo vienetų t.y. prasidėjęs ginčas gali tęstis minutę – ar kelias valandas, lietus lyja valandą ar net kelias paras.

Nepriklausomai nuo įvykių trukmės visus įvykius būtų galima surašyti chronologine (didėjimo) tvarka. Visi įvykiai sudarys laiko juostą, kuri dar kitaip vadinama laiko skale. Mokslininkų yra įrodyta, kad žmogaus pasąmonę lengviau paveikti jam pateikiant vaizdinę informaciją, todėl žvelgiant į laiko skalę paprasčiau įsiminti ir lengviau suvokti įvykių eiliškumą. Laiko skalė – tai vaizdinis elementas, leidžiantis peržiūrėti koks įvykis ir kada įvyko.

Skalei pasirinkau laiko matavimo vienetą metus. Mano darbo pagrindinis tikslas, kad sukurta laiko skalė būtų kuo universalesnė, tai yra sukurtame šablone būtų galima peržiūrėti kelerių ar keliasdešimties metų, vieno ar kelių amžių laikotarpyje įvykusius įvykius. Šablonui kurti naudosiu Macromedia Flash MX 2004.

II. Teorinė dalis

II. 1. Temos analizėMūsų kasdieniniame gyvenime kasdien susiduriame su skalių pavyzdžiais, čia mes žvilgtelime į termometrą norėdami sužinoti lauke esančią temperatūrą ar stebime laikrodį kuriame regime valandas ir minutes. Nemažai skalių pavyzdžių galime matyti įvairiose enciklopedijose, mokslinėse knygose. Pažvelgus į internetą čia taip pat galima sutikti įvairiausių skalių, o tarp daugelio kitų sutinkamos ir laiko skalės. Pavyzdžiui http://www.audi.lt/ pateikiama laiko skalė kurioje pateikiami duomenys apie Audi automobilių gamybą arba http://lt.wikipedia.org/ pateikiama geologinė laiko skalė. Kompiuterių vartotojai laiko skalę gali sutikti ne tik internete, bet ir platinamose elektroninėse bibliotekose pavyzdžiui. „Microsoft Reference Encarta 99 Encyclopedia“ ar kitose programose.

Peržiūrėjus internete ir programose sutiktus pavyzdžius matyti, kad laiko skalę sudaro šie pagrindiniai elementai:

1. Laiko linija. Čia nurodomi metai ar amžiai.

2. Duomenys. Informaciją, kurią norima pateikti vartotojui. Šioje informacijoje būtinai turi būti nurodoma data kuri susijusi su įvykiu, bei įvykio aprašymas.

3. Papildoma informacija. Kartais įvykio aprašymas yra detalizuojamas, tai yra pateikiama išsami informacija apie įvykį, pateikiant ne tik tekstą ir fotografijas, bet ir filmuotą medžiagą ar garso įrašus.

4. Paieška. Priklausomai nuo laiko skalės struktūros gali būti vykdoma duomenų paieška.

II. 2. Darbo srities analizė

Kuriant laiko skalės šabloną svarbu išanalizuoti kaip geriau vartotojui pateikti informaciją. Produktą galima sukurti naudojant C++, ar Visual Fox Pro, bet toks produktas nebus prieinamas daugeliui vartotojų, nes ši informacija nebus prieinama vartotojams kurie yra nutolę dideliu atstumu. Atsižvelgiant į šį trūkumą, laiko skalę geriausiai būtų kurti su tokia programine įranga, kuri leistų sukurtą produktą patalpinti interneto svetainėje. Intenetinėje svetainėje patalpinta informacija gali būti prieinama ir peržvelgiama bet kuriuo paros metu nepaisant atstumų. Pagrindiniai reikalavimai yra interneto ryšys ir kompiuteris.

Galima būtų pateikti laiko skalę vartotojui naudojant HTML kalbą, tačiau HTML kalba kurtose svetainėse informacijai perteikti yra ribotos galimybės. Darbe nusprendžiau naudoti Macromedia Flash MX 2004 programą, nes Flash yra dviejų pakopų sistema, turinti galimybę sukurti dialoginį interneto turinį, sujungiant tekstą, animaciją, vaizdą ir garsą, panaudojant programavimo elementus. Sukurtą laiko skalę bus galima publikuoti internete panaudojus HTML failą, kuris sukuriamas, pasirenkant Macromedia Flash MX 2004
publikavimo (Publish) komandą.

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 730 žodžiai iš 2427 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.