Makiažo koloristinė analizė remiantis metų laikų teorija
5 (100%) 1 vote

Makiažo koloristinė analizė remiantis metų laikų teorija

TURINYS

ĮVADAS………………………………………………………………………………3 psl.

TEORINĖ DALIS…………………………………………………………..4 – 10 psl.

1.Spalviniai tipai pagal “Metų laikus”…………………………………4 – 6 psl.

1.1. Ruduo…………………………………………………………………………….4 psl.

1.2. Pavasaris…………………………………………………………………………5 psl.

1.3. Žiema……………………………………………………………………….5 – 6 psl.

1.4. Vasara…………………………………………………………………………….6 psl.

2. Koloristika…………………………………………………………………….6 – 8 psl.

2.1. Spalvų gama……………………………………………………………….6 – 7 psl.

2.2. Kodėl svarbu derinti spalvas?……………………………………….7 – 8 psl.

2.3. Giminingų šaltų, šiltų tipų palyginimas……………………………….8 psl.

IŠVADOS……………………………………………………………………………..9 psl.

LITERATŪRA……………………………………………………………………..10 psl.

ĮVADAS

Remiantis B. Jeroševska (1991), dekoratyvinė kosmetika (makijažas) tik tada atlieka savo funkciją, kai padeda nuslėpti mažus kosmetinius trūkumus arba pabrėžti moters individualius privalumus. Tačiau ji visiškai nepateisinama, kai aklai mėgdžiojamas susikurtas “idealas”, nepaisoma savo grožio ypatybių. Tai kas vieną žmogų puošia, daro net originalų, kitą gali bjaurinti ir padaryti juokingą. Todėl prieš gražinantis, reikia pagalvoti apie savo veido formą, odos, akių, plaukų spalvą ir kt.

Norint atlikti gražų makijažą svarbiausia parinkti klientei tinkančias spalvas, jas suderinti. Todėl buvo sukurti moters spalviniai tipai remiantis metų laikais. Šiame darbe aprašysiu kas nulemia spalvinį tipą? Kaip parinkti tinkamą spalvą? Kokie skirtumai tarp šaltų ir šiltų atspalvių?DARBO TIKSLAS: Makijažo koloristinė analizė remiantis metų laikais.

DARBO OBJEKTAS: Moters spalvintis tipas pagal metų laikus.

DARBO METODAS: Teorinė mokslinės literatūros analizė.

UŽDAVINIAI: 1. Aprašyti, kodėl taip svarbu derinti spalvas atsižvelgiant į spalvinį tipą?

2. Paaiškinti kas būdinga pavasariniam, vasariniam, rudeniniam ir žieminiam tipams?

3. Palyginti giminingų šaltų (vasaros ir žiemos), šiltų (pavasario, rudens) tipų spalvas.

SPALVINIAI TIPAI

Spalvinį tipą nulemia kūno pigmentai:

• Odos

• Akių

• Plaukų

Kūno pigmentacija yra iš prigimties suderintos, pagal tai kokios spalvos dominuoja, šiltos ar šaltos, žmonės skirstomi į keturis tipus, analogiškus metų laikams. Pagrindiniai kriterijai nustatant spalvinį tipą yra:

• Odos spalva

• Plaukų spalva

Mažiau svarbi yra akių rainelės spalva. Nustatant spalvinį tipą pirmiausia reikia nustatyti ar oda turi šiltą, gelsvai rožinį, ar šaltą, melsvai rausvą atspalvį. Taip pat labai svarbu išsiaiškinti ar iš šiltų, šaltų spalvų, jūsų spalviniam koloritui labiausiai tinka ryškūs ar blankūs atspalviai.

Šiltiems laikams priskiriami pavasaris ir ruduo, šaltiems – vasara ir žiema.

Ruduo

– Jei jūsų:

plaukai rudi, beveik raudoni, vario, bronzos spalvos (tik ryškiai raudonos sruogos); oda šilto gelsvo atspalvio; akys – tamsiai mėlynos, gelsvai žalsvos, žalios, tačiau butinai išraiškingos ir ryškios, tuomet jūsų sezono pavadinimas – Ruduo.

Tuomet jums tinka šiltos, turtingos ir žemiškos, derlingumą simbolizuojančios spalvos ir ramios spalvos su auksiniais atspalviais.

Pudra turėtu būti šiltų rudų tonų. Ji padaro makiažą stabilesnį, o jei oda riebesnė ar labiau prakaituoja, sugeria drėgmę ir blizgesį (Banevičienė R.,1998). Lupdažis šio tipo moterims turėtu būti Šiltos raudonos, oranžinės, bronzinės ar tamsios koralinės spalvos. Spalvos turi būti drąsesnės, ryškesnės, vakarui – su auksiniu blizgesiu.

Šešėliai – visi šilti žemės atspalviai, žalsva, samanų, oranžinė spalva su gelsvu atspalviu. Akių pieštukas – šiltos rudos, riešuto spalvos, tamsiai žalias, bet ne juodas. Tušas – rudas, tamsiai žalias, vakariniam makiažui gali būti ir juodas.

Aš nepaminėjau skruostų raudonio tonai. Skaistalai turėtų būti artimi pasirinkto lūpdažio spalvai.

Įžymios šio tipo moterys: Nikolė Kidman.

Pavasaris

Plaukai šviesūs, rusvai gelsvi, šiltos javų spalvos; oda šviesi, gelsvo ar persiko atspalvio. Nežiūrint į švelnų ar balkšvą odos spalvą, moterys “pavasariai” visada gerai įdega, dėl šios priežasties jų oda įgauna šiltą medaus rudumo arba aukso rudumo atspalvį. Gali būti strazdanėlių; akys – pas pavasario tipo moteris dažniausiai visada šviesios, švelniai pilkos, pilkai žalios, šviesiai rudos. Retai jos būna tamsios arba intensyviai žalios spalvos.
Taigi jūsų spalvinis portretas šiltas, vibruojantis ir aktyvus. Spalvos švarios, dengiamas labai lengvai. Tai gelsvas, auksinis ar dramblio kaulo atspalvis. Lūpdažis – švižių, aiškių ir šiltų pastelinių tonų. Švelniai rausva, persiko, koralo ar cinamono spalva. Šešėliai – pastelinių, prislopintų, ramių spalvų – šilta melsva, žalsva, rusva, gelsva, violetinė.

Akių pieštukas – pilkas, rusvas, žalsvas, melsvas. Juodas netinka. Tušas turėtų būti rudas, šiltos mėlynos spalvos. Juodo naudoti nepatartina.

Įžymios šio tipo moterys: aktorės Džiulija Roberts, Mek Rajan, Ketlina Terner.

Žiema

Plaukai tamsūs, rudi, mėlynai juodi, slyvos ar vyšnios

atspalvio arba balti su pelenų ar rausvu tonu; Oda – šio tipo moterims būdinga dviejų tipų oda: balta į melsvuma arba alyvinio atspalvio pilkšva. Šio tipo žmones lengva atskirti, kadangi jom būdinga tamsios blakstienos ir antakiai, taip pat truputi melsvos spalvos lūpos; Akys – žiemos tipo moterys išsiskiria ryškiomis ir išraiškingomis akių spalvomis. Dažniausiai tai ryškiai rudos, skaidriai žalios ar net juodos spalvos akys.

Jūsų spalvos yra šaltos ir maištingos, tamsios ir intensyvios, šviesios ir ledinės, ryškios ir švarios. Pudra – šviesi, dažnai balsva, smėlio spalvos. Lūpdažis – visi raudoni atspalviai, išskyrus šiltus, pereinančius į geltoną, bronzinę spalvą. Rausvi, violetiniai tonai. Dabar madinga natūralaus atspalvio tamsiai raudona, ruda kakavos spalva, su vyšnios ar slyvos tonu. Šešėlių spalvos turėtų būti ryškios, šaltų tonų: pilka alyvinė, violetinė, žalsva, melsva, rausva (renkamasi pagal akių spalvą). Madingi natūralūs atspalviai – pelenų pilkumo, kakavos rudumo. Akių pieštukas – juodas, tamsiai pilkas, pilkai rudas, tamsiai mėlynas. Tušas – juodas, tamsiai mėlynas. Žiemos tipo moterys gali rinktis kontrastingas spalvas. Vakarui tinka truputis balto ar melsvo blizgesio.

Šiuo metu Jūs matote 53% šio straipsnio.
Matomi 880 žodžiai iš 1666 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.