Mano namai – europa
5 (100%) 1 vote

Mano namai – europa

Mano namai – Europa

Aš – mažutės, ,,Čiurlionio karalių delnuose’’ telpančios, Lietuvos rusaitė. Europietė…Didžiuojuos tuo, nes gyvenu Europoje, kuri nuo senų senovės glaudžia įvairių kultūrų, papročių, tikėjimų ir pasaulėžiūrų žmones.Aš esu mažytė,bet neatsiejama šio pasaulio dalis, nes Europa – mano namai.

Dar taip neseniai džiaugiausi, kad mano gimtinėje, Vilniaus pašonėje, įsikūrė Europos parkas. Kažkoks įdomus pavadinimas, galvojau.Vingio, Sereikiškių, Kalnų… O čia Europos… Kas tai? Įsikibusi į tėčio stiprią ranką , vaikštinėdama klausinėjau: Kas? Kur? Kada? Kodėl? Jo besiklausydama, įsivaizdavau , kad tie nauji žodžiai – Prancūzija, Italija, Danija- tai tas pats parkas: medis, gėlė, krūmas, bitelė, nutūpusi ant žiedelio.Tai buvo mano pirmoji pažintis su Europa. Tada dar nieko nežinojau apie už Lietuvos sienų esančias valstybes , bet ta nežinomybė buvo tokia jaudinanti ir patraukli, kaip pirmoji lėlė Barbė, kurią man atvežta dovanų iš Vokietijos .

Metams bėgant, pradėjau lankyti mokyklą. Istorijos ir geografijos pamokos man buvo įdomiausios, nes galėjau daugiau sužinoti apie platųjį pasaulį: kas ta Europa, kaip ji atrodo žemėlapyje, kokios valstybės sudaro šią pasaulio dalį, kuo ypatinga jų kultūra ir istorija. Svajodama sudarinėjau savo būsimųjų kelionių maršrutus po Europos valstybes ir jų įžymiąsias vietas. Taip norėjau aplankyti turtingąją Švediją, garsėjančią daugybe nuostabių fiordų, šiuolaikiška architektūra išsiskiriančią Suomiją, paslaptingąją Airiją, Didžiosios Britanijos Big Beną, šlovinga praeitimi garsėjančią Italiją, Europos kultūros lopšį – Graikiją, Anderseno tėvynę – Daniją, mažąjį Liuksemburgą ir romantiškąją Prancūziją …Tada tai buvo vaikiška svajonė, kuri dabar pradeda įgauti visai realius kontūrus ir perspektyvas…

Vilnius – internacionalinis miestas. Nuo vaikystės girdėjau ne tik lietuvių, rusų, bet ir lenkų, baltarusių, ukrainiečių kalbas, todėl dar pradinėje mokykloje labai susidomėjau ir anglų kalba, suvokiau jos būtinybę ir svarbą, uoliai mokiausi. Jeigu pirmą kartą senamiestyje sutiktam užsieniečiui nesugebėjau paaiškinti kelio, nesupratau ir išsigandau jo, tai jau aštuntoje klasėje, keliaudama po Vokietiją, lengvai galėjau ne tik susikalbėti, bet ir jaučiau begalinį norą tobulinti kalbos įgūdžius. Ateityje planuoju išmokti dar vieną užsienio kalbą. Žinau, kad tai padės man rasti įdomų ir gerai apmokamą darbą .

Šiuo metu Jūs matote 52% šio straipsnio.
Matomi 404 žodžiai iš 776 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.