Menas gyventi
5 (100%) 1 vote

Menas gyventi

TURINYS

I.ĮVADAS……………………………………………………………………………………………………………………………3

II.MŪSŲ UŽDAVINIAI………………………………………………………………………………………………………4

III.TAI, KO REIKĖTŲ ATSISAKYTI…………………………………………………………………………………4

IV.TAI, REIKĖTŲ DARYTI……………………………………………………………………………………………….6

V.SAVIANALIZĖ……………………………………………………………………………………………………………….9

VI.IŠVADOS……………………………………………………………………………………………………………………….8

ŠALTINIAI…………………………………………………………………………………………………………………………9

ĮVADAS

Mokėjimas gyventi – tai menas. Kaip bebūtų gaila, ne kiekvianas sugebame gyventi. Gyvenimas – lyg paveikslo tapymas: su idėjom, tikslais, spalvom, nuotaikom, nesėkmėm ir džiaugsmais. Kiekvienas jį piešiame savaip – taip, kaip mums atrodo geriau. O ar galima pasiekti geriausią rezultatą? Tikriausiai taip, bet kaip to pasiekti? Būtent atsakymą į šį klausimą ir pasistengsiu pateikti savo darbe.

Darbo tikslas – rasti atsakymą i iškeltą klausimą ir pritaikyti jį sau pačiai.

Darbo metodika. Darbą rašiau naudodamasi įvairia literatūra,kurią išvardinau literatūros sąraše, atliktais testais, savo, draugų ir pažįstamų patirtimi.

Pirmojoje darbo dalyje iškėliau uždavinius ir problemas susijusias su šiuo klausimu.

Toliau išskyriau tuos veiksnius, kurių reiktų atsisakyti norint įvykdyti savo uždavinius.

Trečiojoje dalyje aptariau tuos veiksnius, kurie mūsų „paveikslą nuspalvina“ gražiausiom spalvom.

Ir gliausiai pagal pateiktą teoriją ir atliktus testus mėginau išsiaiškinti, kaip man sekasi “tapyti savo paveikslą”.

Skųstis gyvenimu – tai, tikriausiai, aktualiausia problema šiandien. Todėl aš pasirinkau šią tema, nes man norėjosi sau ir kitiems parodyti, kad viskas priklauso tik nuo mūsų pačių – kaip susitvarkome taip ir gyvename.

II. MŪSŲ UŽDAVINAI

“Visi mes šiame pasaulyje kaip žibinatai. Jei kiekvienas švies maža šviesele, kaip bus pasualyje šviesu.”

Pasaulis yra tobulas, nes sudarytas iš gėrio ir blogio. Kiekviena gyva būtybė, kiekvienas žmogus ateina į pasulį tobulas. Netobulos tik mūsų mintys. Blogis tikrai yra pasaulyje, ir galėtume dėl to raudoti; bet jei pakeistume savo požiūrį, blogio daugiau nebelaikytume blogiu, nes ne spozityviai mąstančiam žmogui jis negali būti baisus. Tai įveikiami sunkumai. Tik pozityviai reaguodami į problemą, mes augame ir bręstame.

Esame veikiami daugelio įtakų. Jos, ir pirmiausia mūsų požiūris į jas, padaro mus tuo, kuo esame. Visos įtakos, taip pat ir negatyvios, yra naudingos mūsų asmenybės raidai, nes padeda mums pozityviai mąstyti.

Jei kiekvienas iš mūsų pradėtų pats nuo savęs ir imtų pozityviai mąstyti, kad taptų laimingas pats ir padarytų laimingus artimuosius, nuveiktume didelį gyvenimo tobulinimo darbą.

Mintys yra žodžiai, o žodžiai yra darbai. Kiekvienas darbas yra veiksmas, sukeliantis kitų atoveiksmį. Pozityvūs veiksmai sukelia pozityvius atoveiksmius, kurie padeda mums pasiekti sėkmę, pasiturimai gyventi, būti sveikiems. Negatyvūs veiksmai sukelia negatyvius atoveiksmius, kurie sukelia ligas, pritraukia nesėkmes ir skurdą.

III. TAI, KO REIKĖTŲ ATSISAKYTI

Skundai. Žmonės jaučiantys dvasinį sunkumą yra kalti patys dėl to, nes neišmoko mąstyti pozityviai. Kai kas nors nuolat skundžiasi, tai temdo džiaugsmą visiems aplinkiniams. Devyniasdešimt devyniais iš šimto atvejų tokie vaitokliai prisišaukia dvasines ligas. Dejuojančių ir besiskundžiančių žmonių visi lenkiasi, juos ignoruoja.

“Kokios mintys toks ir charakteris, nes prota sukuria mintys.” (Markas Aurelijus)

Nuogąstavimai. Nuogąstaujantis žmogus yra savo negatyvių minčių auka. Mūsų gyvenimas yra toks, kokį jį padaro mūsų mintys.

“Negali uždraustipaukščiams skraidyti aplink tavo galvą. Tik neleisk, kad jie ant tavo galvos suktų lizdą.” (Laotse)

Kadangi esame įpratę dėl visko nerimauti, geriausia būtų tiesiog išprovokuoti tai, dėl ko būgštaujame, nebent tai jau užvaldė mūsų dvasią. Viskas yra mūsų rankose, kokį gyvenimą pasirinksime. Jei nuolat kreipsime mintis į džiaugsmą, sėkmę, pasiturimą gyvenimą, sveikatą, visa tai gausime anksčiau negu nuolat būdami patenkinti, nelaimingi, nerimastingi.

Negatyvus mąstymas. Svarbiausia yra sveikata, sutarimas su pačiu savimi ir su kitais, su visa aplinka. Pažeidus šią harmoniją, pasiligoja mūsų dvasia. Jei darna bus atkurta, grįš mūsų šaltakraujiškumas ir ramybė. Ilgesniam laikui pažeidus harmoniją, užklups kūno ligos, nes kiekviename organizme, nepaisant tos pačios priežasties, liga gali pasireikšti kitoje vietoje. Pavyzdžiui, pyktis vieniems sukelia galvos skausmus, kitiems skrandžio ligas, tretiems vidurių užkietėjimą arba pakerta nervus.

„Gobšumas daro žmogų neturtingą, nes šio pasaulio gausa nepraturitina gyvenimo.“

„Laimingas tas, kas
sveikas.Turtingas tas, kas nepatyrė žalos.“

Taigi kiekviena nelaimė, kiekvienas sunkumas, kiekviena liga, kiekviena nesėkmė ar praradimas gali būti mūsų negatyvaus mąstymo padarinys.

Baimės jausmas. Daugelis baimių, su kuriomis žmogus gyvenime susiduria yra nereikalingos. Mūsų įsivaizduojami dalykai tikrovėje neegzistuoja. Baimė yra pavojingiausias ir labiausiai griaunantis jausmas. Kiekviena baimės būsena, kuri tęsiasi mėnesi ar visus metus, gali sukelti beveik visas žinomas ligas nuo širdies sutrikimų ir kraujo spaudimo padidėjimo iki artrito ir cukraligės. Baimė – tai atsakas į neteisingą supratimą, nežinojimo padarinys ir tikėjimas kažkuo netikru. Baimė – tai tik mintis mūsų sielos gilumoj; nėra baimės principo.

„Niekas pasaulyje negali padaryti žmogaus nelaimingesnio, kaip baimė. Mus ištinkantis blogis retai esti toks baisus, kokį įsivaizduojame.“

Žmogui visada atsitinka tai, ko jis bijo. Pavyzdžiui, šuo įkanda žmogui dažniausiai todėl, kad žmogus bijo; egzaminų baimė trukdo išlaikyti egzaminą – susikertame; baimė, kad gali neišsimiegoti, tikrai trikdo miegą. Gyvenimo baimė atima iš žmogaus laimės akimirkas, pirma laiko pasendina ir susargdina. Todėl privalome išsivaduoti iš negatyvių minčių, kad išsikovotume vidinę laisvę. Nes už ją žmogui nėra nieko brangesnio.

„Pribaik savo baimę, kol ji tavęs nepribaigė.“ Galima neabejoti, kad mūsų auklėjimo sistemos pagrindas yra prievarta – visose gyvenimo srityse. Ji prasideda mokykloje, kai mokytojas grasina blogais pažymiais. Žmonos grasina paliksiančios vyrus arba viešai juos apjuoksiančios. Viršininkai naudojasi savo padėtimi ir baugindami spaudžia pavaldinius, naudodami prievartos formulę: „ Jei nedarysi tai, ko iš tavęs tikimės, viską atimsime, ką esame davę.“

„ Kas moka valdyti savo kūną ir padaryti jį savo sielos būstu, kas kuria savo dvasią, protą, jausmus, tas gena nuo savęs baimę ir sumišimą ir gyvena aiškų ir ramų gyvenimą.“

IV. TAI, KĄ REIKĖTŲ DARYTI

Būkite optimistas. Optimistinė galia, kaip ir pesimistiniai ateities lūkesčiai, labai skirtingai veikia žmonių gyvenimą. Optimistams dažniausiai sekasi. Jiems pasamonė nurodo geriausius kelius, ir jie ta kryptimi dirba. „Optimistai tiesia tiltus per prarajas.“ Visai kitaip yra pesimistams. Jų nesėkmės yra iš anksto yra užprogramuotos. Viskas klostosi geriau, kai elgetės pozityviai ir tikitės ne blogio, o gėrio. Ši fundamentali tiesa minima ir biblijoje: „Visa, kuo tikima, yra galima.“

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 1075 žodžiai iš 3570 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.