Meniu tipai
5 (100%) 1 vote

Meniu tipai

Meniu planavimas

Meniu, ar valgiaraštis, tai reiškia komunikaciją, informavimas pirkėjo ką tiekėjas gali užsakyti. Kompiliavimas meniu yra vienas iš svarbiausių tiekėjo darbų-taip kaip restorano uždarbis taip pat priklauso nuo meniu. Meniu turi dvigubą funkciją. Ji informuoja:

o Aptarnaujantį personalą kam būti pasirengusiam;

o Klientą ką galima nusipirkti;

Personalas turi žinoti iš anksto tuo atveju kas bus užsakyta , kam pasiruošti ir ką paserviruoti; klientas ir pirkėjas turi žinoti kokio maisto yra kaip jis ruošiamas, kam priskiriamas, ir kiek jis kainuos. Informacija turi būti aiškiai išdėstyta ir suskirstyta į skyrius, taip kad meniu būtų lengvai suprantamas.

Meniu turinys sukuria įvaizdį, kuris atspindi restorano stilių. Atspausdintas meniu turėtų būti suderintas su dekoracijomis, būti patrauklus ir gerai išdėstytas, taip kad padėtų didinti pardavimus, ypatingai kai patiekalai yra aprašyti ( išdėstyti nuodugniai). Keletas tiekėjų mato meniu marketingo reikšmę, būtent kai nuotraukos naudojamos specialiems dienos valgiams arba reklamuoti specialius vakarus .

Tradiciniai maisto gaminimo metodai ir receptai formuoja žinių meistrišką įkūnijimą ir maisto tiekimą.

Tačiau, turėtų būti prisimenama kad maisto mada keičiasi ir keičiasi klientų požiūris į naujus patiekalus, skirtingas maisto kombinacijas ir šviežias meniu idėjas, tai nereiškia , kad platus buvusių populiarių patiekalų pasirinkimas turėtų būti ignoruojamas, taip kaip keletas labiausiai nusisekusių meniu turi jautrų balansą tarp tradicinio ir dabartinių patiekalų.

Studentai turi būti pasirengę sutikti pasikeitimus dabartinius patiekalus ir pasirengę eksperimentuoti kurti naujus ir originalius receptus, tam kad tiekėjas galėtų užsakinėti šviežią, įdomų, įvairiapusį ir malonu meniu.

Tai yra reikalinga padaryti tam tikrus terminus išversti taisyklingai tam, kad klientas gautų informaciją iš meniu tokia kokia yra. Kitu atveju tai reikštu, kad būtų pažeistas prekybos apibūdinimo aktas. Pavyzdžiui ‘Pate maison’ turi būti būtinai namų-gamybos, bet ne fabriko. Jeigu kepta plekšnė yra užsakyta iš meniu ir jeigu užsakyta yra daugiau negu viena, ir žuvis būtinai turi būti plekšnė, ir jeigu ji užsakyta 250gr., tai ji turi būti plekšnė 250gr. , o ne kokia kitokia.

Jei plekšnė yra apibūdinama kaip kepta ir bifšteksas iškeptas grilyje, tada kepimo procesai turi būti, tai jis toks turi būti ir patiektas. Jeigu plekšnė yra pavadinta Dover plekšnė ir bifšteksas pavadintas pasturgalio bifšteksu, taigi taip ir turi būti patiekta. Taigi plekšnė turi būti patiekta su totorišku padažu ir bifšteksas su bearnaise padažu, taigi padažai turi būti pagaminti teisingai. Meniu apibūdinime turi būti nurodyta kokybė, dydis, pasiruošimas ir kompozicija valgio.

Meniu tipai

Turėtų būti aiškiai suprantama, kad yra kelios meniu rūšys:

Lentelė d’hote arba nustatanti kaina valgiaraštis – valgiaraštis, kuris formuojamas iš dviejų ar trijų patiekalų, kurie yra apjungti viena kaina. Patiekalų pasirinkimas gali būti siūlomas visų rūšių; pasirinkimas ir skaičius patiekalų dažniausiai gali būti apriboti iki dviejų, trijų ar keturių.

o A la carte – valgiaraštis su visais patiekalais, kurie kainos nustatomos individualiai. Taigi klientai gali patys sukompiliuoti (sukomplektuoti) sau valgiaraštį, kuris gali būti iš vieno, dviejų ar daugiau patiekalų. Tikras a la carte patiekalas turėtų būti ruošiamas pagal užsakymą ir klientas turėtų būti pasiruošęs palaukti kol bus aptarnautas.

o Specialaus vakarėlio arba funkcinis meniu – meniu banketams ar bet kurioms kitoms funkcijoms tenkinti. Kai visi svečiai pradeda valgyti vienu metu dažniausiai nepatogu patiekti tokius patiekalus kaip bifšteksas (steikas) ar sufle (souffle) valgiaraštyje dideliais kiekiais. Reiktų rūpintis sezoniniu maistu tam, kad užtikrinti šio maisto buvimą jei meniu yra gerai atspausdintas iš anksto išvengiant sunkumu ir trikdymų.

o Etninė ar speciali meniu – šio tipo meniu gali būti sudaryta iš kompleksinių (t.y. kelių patiekalų apjungimas viena kaina) arba atskirai įkainuotų patiekalų, turėtų specializuotis į šalies maistą (ar religiją) arba specializuotis į maistą apskritai : etniniu požiūriu – kinietiška, indiška, košeris, karibų afrikos, graikų virtuvės; specializacinis – kepsniai, žuvis, makaronai, vegetarine, blynų virtuvės.

o Ligoninės meniu – šios meniu dažniausiai formuojamos iš meniu kortelių duodamų pacientams dieną prieš aptarnavimą, taigi jo ar jos pirmenybės gali būti pažymėtos.

Ir nacionalinė sveikatos apsauga ir privačios ligoninės aprūpina maistu vegetarus ir netgi atitinka religinius reikalavimus. Daugumoje atveju dietinis maistas taip pat yra meniu sudedamoje dalyje norint apsidrausti nuo to, kad tai kas duodama pacientui galėtų paveikti jo sveikatą į blogąją pusę. Dažniausiai ligoninės maistas susideda iš dviejų, trijų patiekalų.

o Meniu dirbantiems žmonėms – meniu, kuris yra ruošiamas žmonėms jų darbo vietose. Tokios meniu gali keistis savo standartu ir plėstis nuo vieno darbuotojo iki kito priklausomai nuo firmos politikos socialinio aprūpinimo, darbuotoju ar darbo jėgos prasme. Progresyvios kompanijos užtikrina, kad jų darbuotojai gerai jaustųsi po valgio; kai kurios iš
jų gali imti mokesti už maistą, kai kur gali būti įvesti žetonai, kurie gali būti dotuojami. Restoranų darbuotojams už pietus yra skaičiuojama kaina, kuri padengia maisto ir darbo kainą, o visus kitus mokesčius subsidijuojant. Daugumoje šių vietų, nesvarbu ar tai fabriko valgykla ar ofiso darbuotojų restoranas meniu dažniausiai siūlo maistą iš dviejų trijų patiekalų su pasirenkamais dalykais – lentelės d’hote stilius. Tačiau taip pat gali būti ir didesne kaina apmokamas užsakymu paremtas a la carte pasirinkimas. Maistas dažniausiai bus angliškas su keliais etniniais ir vegetariškais patiekalais.

Meniu gali būti sudarytas iš sriubos, pagrindinio patiekalo su daržovėmis, sekantis saldumynais, sūris ir jogurtai. Priklausomai nuo valdybos politikos ir darbuotojų poreikių, meniu dažnai rasime salotų pasirinkimą ir “sveiko maisto” patiekalų. Kai klientas kas diena susiduria su ta pačia aplinka, valgo su tais pačiais žmonėmis, tai meniu ciklas ar gražios dekoracijos neturi jokios įtakos, nes nuobodulys kaip siena įsiskverbia į aptarnaujantį personalą. Taigi viršininkas ar vadybininkas turi nuolatos keisti meniu, kad klientai būtų nuolatiniai ir neeitų valgyti į kitas patalpas. Dekoracijų ir aptarnaujančio personalo išsidėstymas turi didele reikšme patenkinant klientų norus. Patogumai turėtų būti gaivinantys ir atpalaiduojantys, kad jis ar ji jaustų jog restoranas, tai ne darbo pratesimo vieta. Darbuotojai būdami laimingi, gerai pamaitinti ir žinodami, kad kompanija rūpinasi jų pomėgiais ir sveikata širdyje bus linkę į gerai motyvuotą darbą ir dirbs geriau.

o Meniu vaikams – mokyklose, pabrėžiamas sveikas subalansuotas, dietinis maistas būdingas uždarom mokyklom. Vietovėse kur vaikai yra skirtingų kultūrų ir religijų meniu fone galime rasti ypatingų pasiūlymų. Dauguma įstaigų aprūpina specialiomis vaikų meniu, kurios koncentruojasi į mėgstamiausius maistus ir siūlo patogiai sunormuotas porcijas.Ciklinis meniu

Toks meniu yra sudaromas norint padengti duotą laiko periodą: vienas mėnuo, trys mėnesiai ir t.t. Meniu skaičius yra būdingas kiekvienai įstaigai atskirai, tokiom kaip industriniam restoranui, kavinei, valgyklai, direktoriaus pietų kambariui, ligoninei ar koledžo užkandinei. Kiekvieno laikotarpio pabaigoje meniu gali būti panaudotas vėl, tokiu būdu nebereikia kurti nauju. Ciklo ilgumas yra apsprendžiamas valdybos politikos, metų laiko ir nuo skirtingu maisto atsargu. Šios meniu turi būti atsargiai prižiūrimos atsižvelgiant į pakitusius kliento norus ir kitokias variacijas, oro sąlygas, kurios dažniausiai turi poreikį į tam tikrus patiekalus. Jeigu ciklinės meniu yra kuriamas pasilikti proceso metu ilgam laiko periodui tada meniu privalo būti rūpestingai sukomplektuotas, kad jų nereiktų drastiškai keisti operacijos metu.

Ciklinių meniu privalumai.

o Taupo laiką, nes nebereikia kasdien ar kas savaite komplektuoti naujus meniu, tačiau gali būti reikalingas nežymus permainos sekančiam periodui.

o Kai naudojamas kartu su gaminti/šaldyti operacijom, yra įmanoma gaminti ištisą porcijų eilę kiekvieno patiekalo ištisą ciklą, nusprendus, kad standartizuoti receptai yra teisingi.

o Duoda didžiulį produktyvumą darbo ir laiko atžvilgiu.

o Gali sumažinti išlaidas rinkoje esančių prekių ir gali padėti planuojant kokį kiekį sandėliuoti.

Ciklinių meniu trūkumai.

o Kai naudojami įstaigose, su viena maitinimo vieta, tada ciklas turi būti pakankamai ilgas, kad klientams neatsibostų maisto kartojimasis.

o Apsirūpinimas maisto produktais negali gauti naudos iš tiekėjų siūlomu nuolaidų tam tikroms prekėms, nebent tiems patiems produktams taikomos nuolaidos, kuriuos įmonė naudoja kiekviena diena ar kas savaite.

Iš anksto suplanuotos ir suprojektuotos meniu

Privalumai

o suplanuotos ir suprojektuotos meniu galima pateikti tiekėjui, užtikrinant gera meniu planavimą

o Prieš pasirenkant patiekalus, kurių norėtų jis arba ji tiekėjas turėtų apsvarstyti klientų norus ir efektą šių patiekalų kaip ir viso maisto apskritai.

o Meniu, kurios yra planuojamos ir apskaičiuojamas iš anksto leidžia banketų vadybininkams nustatantį kainą tiesiogiai klientui.

o Meniu gali būti planuojamas atsižvelgiant į virtuvės ir personalo galimybes.

o Maisto kokybė dažniausiai yra geresnė jei virtuvės darbuotojai yra ruošę patiekalus su kuriais jie susipažinę ir ruošę keletą kartų prieš tai.

Trūkumai

o suplanuotos ir suprojektuotos meniu gali būti per daug ribotos kreipiantis į didelį klientų ratą.

o Gali sumažinti pasitenkinimą darbu personalui, kuris turi gaminti visą laiką pagal tuos pačius meniu.

o Gali apriboti viršininko kūrybingumą ir originalumą

Meniu Struktūra

Ilgis Tarp meniu ilgio ir kokybės santykio nėra. Jei meniu yra per trumpas klientas gali būti nusivylęs neturėdamas pakankamo pasirinkimo; jei meniu per ilgas jis gali turėti didelį kiekį patiekalų vidutinės kokybės. Paprastai yra geriau turėti mažiau patiekalų gero standarto ir stengtis klientui duoti tai ko jis ar ji nori ( visada reikia prisimininti, kad klientas yra tas, kuris apmoka sąskaitas).

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 1633 žodžiai iš 5360 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.