Metalo stiliai iii
5 (100%) 1 vote

Metalo stiliai iii

Metalo stiliai – evoliucija ir analize, III dalis

Toliau tesiame pradeta rašiniu cikla, kuris skirtas supažindinti portalo lankytojus su metalinio roko, arba tiesiog metalo, stiliu raida bei ryškiausiomis grupemis. Ankstesnes rašiniu dalys: pirma dalis | antra dalis

Thrash Metal

Thrash’as yra vienas iš svarbiausiu metalo evoliucijos etapu. Atsirades 1983-ais metais, jis padare milžiniška itaka visam metaliniam judejimui. Pirma grupe, kuri pasieke tada dar neregeta sunkuma, agresija ir chaosa, buvo

METALLICA. Lars Ulrich igyvendino savo nora groti kuo imanoma sunkiau. Thrash’o aukso metai buvo 1986-1990. Butent per šita laiko perioda buvo sukurti visi klasikiniai thrash metal albumai. Veliau thrash’a i šešeli nustume death metal. Thrash’o ideologija – agresija, griovimas, protestas prieš viska, kas tik imanoma ir kas neimanoma, garsus riksmas apie tai, kas dažniausiai yra nutylima, apie ka yra nepadoru garsiai kalbeti ir galbut -galvoti. Thrash’o pagrindiniai elementai yra greitis (yra nuomoniu, kad thrash’as išsivyste iš speed metalo),

rekiantis vokalas ir agresyvus tekstai. Muzika pilnai atitinka stiliaus pavadinima. Vienas iš didžiausiu thrash’o arealu buvo Kalifornija – Bay Area. Iš ten kilo labai daug geru thrash’a grojanciu grupiu: METALLICA, SLAYER, TESTAMENT, EXODUS, FORBIDDEN, XENTRIX, GRINDER ir t.t. Europoje thrash’a grojanciu grupiu buvo žymiai mažiau, bet buvo ir tokiu, kurios spejo palikti savo pedsakus metalo istorijoje. Dabar thrash’a groja tik išlike nuo tu laiku dinozaurai, tokie kaip SLAYER, TESTAMENT, OVERKILL, KREATOR arba ANTHRAX. Thrash’o populiarumo laikai jau praeityje ir dabar jis yra užleides vieta thrashcore arba metalcore stiliams.

Thrash’n’Speed

Dar vienas laikinas terminas, kuris atsirado kažkur 1988-aisiais metais ir gyvavo gal iki 1990-uju. Šituo terminu buvo apibudinama muzika, kuri pagal klasikinius thrasho apibrežimus buvo šiek tiek lengvesne už ji. I šia kategorija visa laika papuldavo MEGADETH, kuriu muzika buvo lengvesne palyginus su kitom tada egzistavusiom thrash metal grupem, bet tokia pat agresyvi, ideologiškai nieko nesiskirianti. Po 1990 metu thrasho ribos nepastebimai išsiplete ir jis itrauke thrash’n’speed i save.

Progressive Thrash Metal

Dar vienas ir kol kas paskutinis žingsnis progressive hierarchijoje. Atsiradimo metai – 1987-1988-ieji. Progressive ir techno thrash’o deka i metala pradeta žiureti kaip i labai sudetinga muzika. Šitie du stiliai padare dideli smugi nuomonei, kad metalas yra muzika ameboms. Vienos iš geriausiu grupiu grojanciu progressive thrash buvo FATES WARNING ir WATCHTOWER. Šios grupes jau buvo paminetos anksciau, bet dažnai grupes keicia savo stilistika, eksperimentuodamos tam tikrose ribose. Pavyzdžiui, dabar FATES WARNING groja progressive hardroka. Kaip ir kitoms progressive variacijoms, taip ir progressive thrash’ui yra budingas aukštas vokalas, aukšta grojimo technika. Dainu tekstuose dominuoja socialinio neteisingumo temos: žmoniu diskriminacija, genocidas, karas, diktatura. Pagrindine seklbiama ideja yra protestas prieš visuomene, vienoduma. Progressive thrash metal yra giliai nekomercinis stilius. Jis turi savo gerbejus, kuriems bet kokios progressive thrash grupes patekimas i kokius nors topus skaitosi dideliu ižeidimu. Tai yra elitine muzika, kurios neimanoma suprasti iš pirmo karto.

Techno Thrash Metal

Šitas stilius yra apibudinamas taip pat, kaip ir techno metal, su viena paprasta salyga: jis yra dar sunkesnis ir sudetingesnis. Atsirado 1987-1988-ais metais. Ryškiausios stiliaus žvaigždes buvo SIEGES EVEN , HADES (ne maišyti su naujais blacker’iais), DEATHRAW, dalinai SABBAT.Techno thrash skiriasi nuo progressive thrash’o savo paranojišku susikoncentravimu ties grojimo technika. Techno trhash esme yra tai, kad viskas turi skambeti labai greitai, labai sklandžiai ir labai sudetingai. Techno thrash yra vienas iš sudetingiausiu muzikiniu stiliu apskritai.

Crossover

Crossover ir hardcore stilius galima traktuoti kaip punk rock’o itaka metalui. Crossover galima apibudinti kaip 80% metalo ir 20% punko mišini. Garsiausiu crossover atstovu skaitosi C.O.C. (CORROSION OF CONFORMITY). Pats stilius atsirado kartu su thrash’u ir yra nuomoniu, kad butent crossoveri groja METALLICA savo pirmame albume. Nuo thrash’o crossoveris skiriasi savo pripankuotom idejom, tokiu pankišku šelsmu ir ironija. Tokio mišinio rezultatas yra mažesne agresija, bet didesne protesto prieš visuomene jega ir nebudingas grynajam thrash’ui humoro jausmas.

Šiuo metu Jūs matote 50% šio straipsnio.
Matomi 657 žodžiai iš 1308 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.