Metalo stiliai
5 (100%) 1 vote

Metalo stiliai

Įvadas

Metalo pradininkais drąsiai galima vadinti tokius roko monstrus kaip Black Sabbath. Jų sukurtos prieš 30 metu muzikos įtaka dabartiniam metalui jaučiasi iki šiol. Apie metalo stilius galima rašyti dviem būdais: chronologine tvarka ir sunkumo tvarka. Į kiekvieno stiliaus aprašymą įeis jam budingi bruožai, budingos grupės, atsiradimo priežastis, atsiradimo data, propaguojamos idėjos ir nuotaikos. Visa metalą bendrai galima nagrinėti kaip kažkokią n-matę erdvę, kur matas yra metalo stilius . Šito darbo tikslas nėra suklasifikuoti visas įmanomas grupes, uždėti ant jų stilių label’us. Atvirkščiai, šiame darbe grupės bus tik kaip priemonė vaizdingiau apibrėžti analizuojamus metalo stilius.

Metalo stiliai:

Hard-Rock

Vienas iš seniausių metalo stilių. Jo šaknys guli Led Zeppelin ir Deep Purple muzikoje. Hard-rocką galima drąsiai vadinti viso metalo judėjimo fundamentu. 60-ieji metai yra hard-rocko atsiradimo metai. Tada pradėjo burtis grupės, grojančios kažką anksčiau negirdėtą. 70-jų pabaigoje – 80-jų pradžioje Anglijoje įvyko masinis grupių, grojančiu hard-rocką ir heavy-metal, atsiradimas. Šitas reiškinis gavo pavadinimą – „New Wave of British Heavy Metal“ arba NWOBHM. Į šitą bangą papuolė tokios dabar žinomos grupės kaip Iron Maiden, Def Leppard, Saxon, Manowar, Venom (taip taip, pats žinau, kad Venom nėra nei hard-rock, nei heavy-metal, bet apie tai vėliau), Diamond Head ir t.t.. Bendras atsiradusių grupių skaičius gali būti skaičiuojamas dešimtimis. Nors dabar jų muzika skamba lengvai, tais laikais netreniruotoms ausims tai buvo tikra kančia. Sunkūs rifai, neįprastas tais laikais vokalas, tekstai ne apie meilę (buvo ir apie meilę), odinės striukės su spygliais (šios mados autorius yra žinomas buvęs Judas Priest).

Heavy metal

Anksčiau, nors kartais galima užsirauti ir dabar, buvo taip, kad heavy metal terminu apibūdinamas ne stilius, bet visas metalas apskritai. Tam, kad ne butų nesusipratimų šiame darbe heavy metal reikš metalo stilių. Nors Black Sabbath savo atsiradimo metu negalima buvo priskirti prie heavy metal, butent juos galima laikyti heavy metal ideologais (Black Sabbath yra ir kitų stilių ideologai, bet apie tai vėliau). Jei hard-rockas yra pradinis metalo evoliucijos taškas, tai heavy metal yra antra pagrindinė metalo vystymosi stadija. Nors šito stiliaus populiarumo dienos jau senai praeity, daug senų metalistų su nostalgija prisimena seną gerą heavy. Heavy metalo didžiausi arealai tokie pat kaip ir hard-rocko: Anglija, Vokietija (teutoniškas metalas) ir JAV (didžiausia auditorija – baikeriai). Žinomiausi heavy metal atstovai yra Manowar, Accept, Iron Maiden, Judas Priest (papuolė į šitą kategoriją karjeros vidury), Running Wild, Twisted Sisters ir t.t. Dainų tematika taip pat įgauna šiokias tokias tamsesnias spalvas, palyginus su hard-rocku. Karinė tematika, dainos sukurtos fantastinių apsakymų siužetų temomis. Heavy metal nešama idėja yra vienybė. Dešinės rankos ženklas, kur pakeliamas antras ir penktas pirštas, yra verčiamas kaip raidė U, kas reiškia Unity. Heavy metal tikslas buvo suburti metalo muzikos fanus, sukurti naują judėjimą ir jeigu taip galima pasakyti, religiją.

Speed Metal

Metalistams yra būdinga eksperimentuoti. Garsiau, sunkiau, lėčiau, šlykščiau, greičiau. Speed metal yra kilęs iš bandymų su muzikos greičiu. Stiliaus pradininkai, kurie išvystė ir nustatė minimalų speed metalo greitį, yra Motorhead – kažkur 1978-ieji metai. Jų žinomiausi pasekėjai yra Helloween, Exciter, ankstesni Anthrax. Šitas stilius neturi kažkokios konkrečios dainų tematikos. Vienintelis reikalavimas grojamai muzikai yra didelis greitis. Stiliaus ideologija – perduoti klausytojui reaktyvinio greičio jausmą, pakelti ant sparnų, užvesti, pajusti kažkokią laukinę laisvę. Apie stiliaus sunkumą galima pasakyti, kad tai yra heavy metal sunkumas, bet greitis turi tokį efektą, kuris pasireiškia tuo, kad greita muzika skamba lengviau negu lėta. Paimkite koki lėtą, sunkų gabalą ir pagreitinkit jį – daina apčiuopiamai palengvės. Kaip ir su visais senais metalo stiliais scenoje išlieka tik senos, ištikimos speed metal grupės. Naujų grupių, grojančių gryną speed metal, jau neatsiranda. Speed metal turėjo didelę įtaką tolimesnei metalo evolucijai. Dabar greitis yra daugumos dabartinių metalo stilių atributas. Kažkur 90-ųjų pradžioje, pagrindinai Vokietijoje ir greičiausiai įtakotos Helloween ir Gamma Ray, atsirado daug grupių, kurios buvo apibūdinamos kaip melodingas speed metal. Tai yra komercinė speed metal pusė. Galima tik pasakyti, kad nieko naujo šitos grupės neįnešė. Viena iš tokių grupių yra Stratovarius.

Šiuo metu Jūs matote 51% šio straipsnio.
Matomi 718 žodžiai iš 1416 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.