Microsoft windows 2000
5 (100%) 1 vote

Microsoft windows 2000

Turinys

Pristatome “Windows 2000” 2

Scenoje pasirodo galingi serveriai 2

Serverių grupės 2

Amžina patikimumo tema 2

X failai 2

Dinamiškos saugyklos 2

Dideliems ir mažiems 2

Pasirengusi bendrauti 2

Žingsnis po žingsnio 2

Genų kaita 2

Stipresni tinklai 2

Spausdinimas Windows 2000 tinkle 2

Techninė įranga ir nešiojamieji kompiuteriai. 2

Amžina tvarkyklių problema 2

Į kelionę su „Windows 2000“ 2

Vietoj pabaigos 2

Pristatome “Windows 2000”

Šiame pranešime bandysiu aptarti ko galima tikėtis “Windows 2000” ir kokias naujienas pasauliui paruošė Redmonto programuotojai. Šis pranešimas nėra skirtas vien smalsumą patenkinti. Kai verslo sėkmė ir plėtra tiesiogiai priklauso nuo jį aptarnaujančių informacinių sistemų, programinės įrangos, kuri būtina serveriams ir darbo kompiuteriams, naujienos tampa labai svarbia informacija. Sistemų administratoriai sparčiai besivystančiame kompiuterių pasaulyje ne tik turi išmanyti šios dienos technologijas, bet ir numatyti augimo ir plėtros kelius. Tikiuosi, kad šis rašinys apie “Windows 2000” OS padės jums tai padaryti.

Visų operacinės sistemos funkcijų ir ypatybių nesugebėsiu aptarti net tęstiniame kelių dalių rašinyje. Todėl jei kiltų kokių specifinių klausimų, kreipkitės į mane asmeniškai ir aš pabandysiu į juos atsakyti.

Kai kurie iš jūsų galbūt galvoja, kad Windows 2000 yra Windows 98SE (Second Edition) palikuonis. Faktas yra tas, kad Windows 2000 yra nauja Windows NT 4.0 versija, skirta stambioms verslo įmonėms bei įmonėms turinčioms bei valdančioms didelius kompiuterinius tinklus. Windows 2000 yra 32 bitų sistema, kuri leidžia vykdyti didelius skaičiavimus, turi aukštą apsaugos lygį bei patobulintas tinklo galimybes. Kartu Windows 2000 naudoja DirectX tvarkykles bei yra pasiruošusi daugelio naujos techninės įrangos pajungimui.

Minimalūs techninės įrangos Windows 2000 reikalavimai yra 133 MHz Pntium procesorius su mažiausiai 64 MB operatyviosios atminties kiekiu. Kuo daugiau atminties ar spartesnis procesorius tuo sistemos darbas bus našesnis. Rekomenduojama Pentium II 450 MHz ar geresnis procesorius su 128 MB operatyviosios atminties.

Žemiau yra nurodyti asmeninių kompiuterių reikalavimai, kurie turi būti patenkinti, kad veiktų Windows 2000 Professional, Server ir Advanced Server:Windows 2000 Professional:

133 MHz ar greitesnis Pentium-suderinamas CPU.

64 MB RAM rekomenduojama kaip minimumas; daugiau atminties didina operatyvumą

2 GB kietasis diskas su minimaliu 1 GB laisvos vietos jame. (Papildoma laisva vieta diske reikalinga, jei diegiate per tinklą.)

Windows 2000 Professional gali dirbti sistemose su vienu ir dviem procesoriais (CPU).

Windows 2000 Server:

133 MHz ar greitesnis Pentium-suderinamas CPU.

256 MB RAM rekomenduojamas minimumas (128 MB minimalus dydis; 4 gigabaitai (GB) maksimalus).

2 GB kietasis diskas su minimaliu 1 GB laisvos vietos jame. (Papildoma laisva vieta diske reikalinga, jei diegiate per tinklą.)

Windows 2000 Server gali dirbti sistemoje su keturiais CPU.

Windows 2000 Advanced Server:

133 MHz ar greitesnis Pentium-suderinamas CPU.

256 MB RAM rekomenduojamas minimumas (128 MB minimalus dydis; 8 GB maksimalus).

2 GB kietasis diskas su minimaliu 1 GB laisvos vietos jame. (Papildoma laisva vieta diske reikalinga, jei diegiate per tinklą.)

Windows 2000 Advanced Server gali dirbti sistemoje su aštuoniais CPU.

Scenoje pasirodo galingi serveriai

Nepaisant savo pagrindinės paskirties tarnauti verslo aplinkai nuo vidutinių iki didelių bendrovių ir organizacijų, “Windows 2000” anksčiau buvo ne tokia universali kompiuteriams. Naujojoje versijoje “Microsoft” užsibrėžė pritaikyti OS serverį veikti pačiuose galingiausiuose SMP kompiuteriuose su didesniu procesorių kiekiu, daugiau darbinės atminties ir pralaidesnėmis jungtimis. NT5 (Windows 2000) yra pritaikyta daugiaprocesorinėms sistemoms, kurių kiekvienas procesorius turi atskirą pagalbinę spartinančiąją atmintį. Failų sistemos spartinančiosios atminties ribos išplėstos nuo 512 iki 960 MB, darbinės atminties kiekis sistemose, naudojančiose “Windows 2000”, galės siekti 64 gigabaitus. Tiesa, toks atminties kiekis bus panaudotas tik tuo atveju, jei sistema turės “Xeon” ar dar naujesnius procesorius. “Alpha” sistemoms maksimalus panaudojamas DA (Darbinės Atminties) kiekis yra 32 GB. Individualūs DA “puslapiai” naujosios OS atminties modelyje bus 4 MB dydžio. Dideli DA “puslapiai” padeda geriau ir sparčiau tvarkyti milžinišką darbinės atminties kiekį.

Kiti sistemos “lankstumo” pokyčiai ne tokie ryškūs, tačiau iš naujo perrašyta vidinių komunikacijų struktūra lengviau prisitaikys prie įvairios galios ir paskirties kompiuterių. Nedideli, tačiau svarbūs Windows 2000 darbo spartai ir stabilumui pokyčiai apima ir SCSI diskų valdymą, NTFS failų sistemos patobulinimą (sumažintas konteksto perjungimų skaičius) bei patogesnį sistemos saugyklų skaidymą dalimis.

Serverių grupės

Dar vienas svarbus dalykas didelėms bendrovėms ir organizacijoms (kaip, beje, ir “Internetui”) yra serverių grupavimas (cluste-ring). Tai technologija, leidžianti kelis atskirus kompiuterius sujungti į vieną virtualų serverį. Tokia serverių grupė vartotojams atrodo kaip viena sistema ir, dar svarbiau,
administratoriai gali valdyti ir prižiūrėti grupę taip, tarsi tai būtų vienas serveris. Vardų ir adresų sistema grupėje yra bendra, visos sistemos tarnybos veikia neskirdamos vieno kurio kompiuterio “sienų”. Akivaizdu, kad tokioje grupėje daug lengviau įgyvendinti atsparaus gedimams, nuolat veikiančio serverio modelį. Vieno procesoriaus, saugyklos ar kito kokio komponento funkcijas be didesnių pastangų automatiškai gali perimti kitas kompiuteris. Fizinio sistemų išdėstymo nepriklausomybė reiškia, kad vienoje vietoje įvykus avarijai, išlieka galimybė iškart perjungti aptarnavimą į kitas to paties virtualaus serverio dalis. Bet kurios iš sujungtų sistemų papildymas komponentais neturėtų kelti vartotojams rūpesčių, o “Microsoft”, be to, tvirtinama, kad visos taisyklingai parašytos Windows 2000 serverio taikomosios programos normaliai veikia ir “devyngalviame” serveryje.

Serverių grupėje naujos licencijuotos programos ar patobulintos ankstesniųjų versijos gali būti paruošiamos įrašymui į individualius kompiuterius beveik automatiškai. Pati serverių grupė taip pat gali plėstis pamažu: į naujus grupės narius specialios OS paprogramės perkelia visą būtiną programinę įrangą.

Amžina patikimumo tema

Patikimumo NT serveriuose tema gali išgirsti pačių įvairiausių komentarų, daugelis jų yra nepalankūs “Windows NT 4.0” versijai. Nemanykite, kad “Microsoft” to nežino. Pirmiausia pasistengta atsikratyti nereikalingų sistemos perkrovimų. Nebereikės iš naujo krauti sistemos pareguliavus plokščių parametrus ar pakeitus tinklo protokolų konfigūraciją. Iš viso atsisakyta beveik 50 atvejų, kai reikėdavo dėl vieno ar kito pakeitimo perkrauti kompiuterį. Win 2000 reikia perkrauti, jei keičiate sistemos vardą (taip pat tinkle ir „Internete“), įrašote naujus šriftus ar perkrovimo reikalaujančią programinę įrangą.

„Mėlyniesiems ekranams“ taip pat skiriama nemažai dėmesio. Nors visiškai atsikratyti sistemos „lūžimų“ „Microsoft“ negali, tačiau pateikia patobulintas priemones aptikti ir pašalinti atminties nuotėkius bei apriboti atminties kiekį, skiriamą aktyvių sistemos procesų grupei. Vartotojai skundžiasi, kad sutrikus sistemos darbui, ataskaitą apie įvykį (crash dump) užima pernelyg daug laiko ir yra praktiškai nepanaudojama. „Lūžus“ Windows 2000 ataskaita yra generuojama daug greičiau, o kartu su operacine sistema pateikiamomis analizės priemonėmis bus galima greičiau aptikti avarijos priežastis.

Kita svarbi sutrikimų priežastis – „blogos“ tvarkyklės. Atpažinti ir ištaisyti jų klaidas yra sudėtinga, o dėl prastai parašytų tvarkyklių ir operacinės sistemos trinties įvyksta daugiausiai sutrikimų. „Microsoft“ pasistengė įrangos gamintojus aprūpinti patobulintomis tvarkyklių kūrimo priemonėmis (DDK) bei įvesti „pasirašytų“ tvarkyklių sistemą. „Pasirašytomis“ tvarkyklės tampa tuomet, kai atidžiai išbandytos „Microsoft“ testų centre ir pripažįstamos kokybiškomis. Įrašant įrenginių tvarkykles OS perspėja, jei tvarkyklė yra nepatvirtinta „Microsoft“ – kiekvienos sistemos administratorius žino, kiek rizikos yra naudoti vieną ar kitą tvarkyklę.

X failai

„Windows 2000“ turi užšifruojamą failų sistemą. Apginti nuo pašalinių akių galime ne tik atskiras bylas ar archyvus, bet ir ištisus segtuvus bei „medžio“ atšakas. Sunku pasakyti, kiek ši priemonė yra populiari – užšifravimo funkcijos reikalauja įdiegti sudėtingą raktų sistemą. Vieni raktai saugomi bendrovės/organizacijos ar jos patikėtinių ir yra skirti sistemos duomenims atrakinti avariniu atveju arba pametus asmeninius šifravimo raktus. Tačiau tai reiškia, kad įmanomas asmens ar firmos, kuri tuos raktus saugo, piktnaudžiavimas įsibraunant į asmeninius ar konfidencialius bendrovės duomenis. Užšifravimo sistema yra paranki asmeninių kompiuterių vartotojams, nes jų rankose yra visi raktai, ypač nešiojamųjų kompiuterių savininkams, kurie yra tikri, kad net praradus kompiuterį, niekas svetimas negalės perskaityti jame saugomų duomenų.

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 1279 žodžiai iš 4262 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.