Mikroekonomika
5 (100%) 1 vote

Mikroekonomika

Turinys

Ekonomikos teorija…………………………………………………………..…3 psl.

Mikroekonomika………………………………………………………………..4 psl.

· Rinka……………………………………………………………………………………4psl.

· Pasiūla ir paklausa………………………………………………………………………5psl.

· Vartotojai……………………………………………………………………….……….6psl.

· Darbo pasiūla…………………………………………………………………………..6psl.

7 užduotis……………………………………………………………………….7 psl.

Literatūra………………………………………………………………………..9 psl.

EKONOMIKOS TEORIJA

Žmonės, pradedantys nagrinėti ekonomikos teoriją, paprastai nori turėti trumpą, aiškų ir lengvai suprantamą, be to, viską apimantį jos apibrėžimą. Galbūt dėl to yra gana daug įvairiausių šios teorijos apibrėžimų. Pateiksime keletą:

· ekonomikos mokslas yra veiklos, susijusios su mainais ir piniginiais sandėriais tarp žmonių, rūšis;

· ekonomikos teorija yra mokslas apie tai, kaip žmonės naudoja retus arba ribotus gamybos išteklius (žemę, darbą ir kt.) įvairioms prekėms gaminti (kviečiams, mėsai ir kt.) ir skirstyti jas tarp žmonių, kad jie galėtų jas naudoti;

· ekonomikos teorija yra mokslas apie kasdieninę žmonių gyvenimišką veiklą, apie tai, kaip gauti priemonių savo gyvenimui užtikrinti ir kaip tas priemones panaudoti;

· ekonomikos teorija yra mokslas apie tai, kaip žmonija susitvarko su savo uždaviniais vartojimo ir gamybos srityje;

· ekonomikos teorija yra mokslas apie turtą.

Būtų galima apibūdinti ekonomikos teoriją ir kaip mokslą apie žmonių tarpusavio santykius gamybos, mainų ir vartojimo srityse įvairiais žmonijos vystymosi etapą.

Visais laikais žmogus didelę gyvenimo dalį skyrė ir skiria ekonominių problemų sprendimui.

PROBLEMA – tai uždavinys, iškylantis žmonių tikslingoje veikloje ir reikalaujantis teorinio arba praktinio sprendimo; tai sudėtingas, sunkiai išsprendžiamas klausimas.

EKONOMIKA – tai mokslas apie tai, kaip paskirstomi ir naudojami riboti ištekliai, siekiant patenkinti alternatyvius konkuruojančius žmonių poreikius; tai mokslas apie tai, kaip žmonės įsigyja būtiniausius daiktus bei patogumus ir su kokiomis problemomis jie susiduria tai darydami, be to, kaip mažinti šias problemas.

Vienas svarbiausių motyvų studijuoti ekonomikos teoriją yra noras suprasti realųjį pasaulį.Kai ekonomistai nagrinėja realaus gyvenimo problemas, jie į ekonomiką ir ekonomikos mokslą žvelgia dviem požiūriais: makropožiūriu ir mikropožiūriu.

Ekonominiai procesai vyksta įvairiuose lygiuose, pradedant nuo gamybos ir prekybos (sakysim drabužiais) ir baigiant dešimtimis tarptautinių susitarimų; vadinasi, ir ekonomistai privalo nagrinėti ūkinę veiklą tiek mikroekonomikos, tiek makroekonomikos aspektais. Taigi ekonomikos teorijos mokslas tradiciškai skirstomas į dvi dalis: mikroekonomiką ir makroekonomiką.

MIKROEKONOMIKA

MIKROEKONOMIKA – ekonomikos mokslo šaka, nagrinėjanti atskirų nacionalinės ekonomikos sektorių, namų ūkio, verslo firmų, ūkio šakų bei kitų savarankiškai sprendimus priimančių ūkinių (ekonominių) subjektų veiklą. Ji nagrinėja išteklių ir pajamų paskirstymo problemas.

Mikroekonomika:

nagrinėja pagrindinių ekonomiką sudarančių elementų – individualių vartotojų, įmonių (firmų), išteklių savininkų, ekonomikos šakų – elgseną bei parduotų gamybos veiksnių išlaidų ir prekių bei paslaugų rinkos kainų ir kiekio nustatymą, t.y. tai, kaip šių elementų sąveika veikia kainas, gamybą ir pajamas.

tyrinėja kokią įtaką daro žmonių, verslo firmų bei visuomenės pasirinkimams priežasties – pasekmės ryšiai.

analizuoja tokius veiksnius, kaip išteklių stygius, mokėjimas pasirinkti ir alternatyvieji kaštai, taip pat gamyba bei vartojimas. Principinę reikšmę mikroekonomikos specialistai skiria kainų bei jų daromo poveikio ūkio elementams tyrimui.

Atitinkamai mikroekonomikos teorija sutelkia dėmesį individualių ūkinių vienetų veiklai ekonomikos viduje. (pavyzdžiui, mikroekonomikos lygyje ekonomistai galėtų ištirti, kiek Lietuvos pramonės įmonės priklauso nuo technikos tiekimų iš NVS šalių arba kaip jos reaguoja, jeigu, tarkime, įrengimų ir mašinų kainos padidės 20 %).

Pagrindinis mikroekonomikos metodas – naudojantis gana tobula individualių ekonomikos subjektų elgsenos teorija, bandoma numatyti, koks bus šios elgsenos rezultatas įvairiose rinkų sistemose. Taigi mikroekonomika – mokslas, skiriantis ypatingą dėmesį rinkos procesams ir jų veikimui arba dar vadinama “smulkioji” – tai atskirų individų ir firmų ekonominė veikla.

Rinka – tai prekiavimo vieta, ryšio tarp gamintojų ir vartotojų sistema, visuma mainų santykiu, pasireiškiančių pirkimo ir pardavimo aktais tarp pardavėjų ir pirkėjų; pastarųjų sprendimai bei perkamoji galia formuoja paklausą ir pasiūlą bei jų tarpusavio ryšį.

Rinkos ekonomikos subjektai.

1. Namų ūkis – tai ekonomikos vienetas, kurį sudaro vienas ar keli
asmenys ir kuris:

· Laisvai priima sprendimus;

Šiuo metu Jūs matote 50% šio straipsnio.
Matomi 645 žodžiai iš 1289 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.