Monės liastat valdymo tobulinimas
5 (100%) 1 vote

Monės liastat valdymo tobulinimas

Turinys

Įvadas…………………………………………………………………………………… 3

1. Organizacijos, kaip valdymo objekto apibūdinimas…………………………… … … 4

1.1 Šakos apibūdinimas…………………………………………………………… … … 4

1.2 Organizacija kaip valdymo objektas………………………………………… … … ..6

2. Produkto darymo funkcijos realizavimo apibūdinimas……………………… … … … ..8

2.1 Planavimas………………………………………………………………………… … 8

2.2 Organizavimas………………………………………………………………… … … 10

2.3 Organizacinė struktūra … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … 11

2.4 Motyvavimas……………………………………………………………………… …12

2.5 Kontrolė ir reguliavimas……………………………………………………… … … .13

3. Rekomendacijos įmonės valdymo sistemos tobulinimui ……………… … … … … … 14

Išvados … … … … … …………………………………………………………… … … … 19

Priedai … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … …20

Literatūra………………………………………………………………………… … … …22

Įvadas

Nagrinėjamoji įmonė „LIASTAT“ yra statybinė organizacija, statanti įvairaus tipo gyvenamuosius namus, administracinius ir pramoninius statinius, atlieka pastatų renovaciją ir kapitalinius remontus. Kompanijos būstinė yra įsikūrusi Vilniuje, Buivydiškių g. 47, 2010-LT.

Nuo „LIASTAT“ įkūrimo (1993m.), įmonės veikla ir personalas žymiai pakito. Žinoma, tai turėjo įtakos šalies ekonominės reformos, bei pačios organizacijos augimas ir įsitvirtinimas rinkoje.

Statyba yra viena svarbiausių ūkio šakų, nuo kurios labai priklauso ekonominių ir socialinių problemų sprendimas. Socialinei sferai pagerinti reikalingi nauji gyvenamieji namai, šiuolaikiškai įrengtos ir kompiuterizuotos mokyklos bei ligoninės. Be to, reikia fiziškai ir morališkai pasenusius pastatus rekonstruoti ir remontuoti. Statyba, kaip sistema, priklauso gamybinių sistemų klasei.

Be abejo, sėkminga organizacijos veikla tiesiogiai priklauso nuo sėkmingo produkto darymo proceso valdymo.Norint sekmingai veikti konkurencijos rinkos sąlygomis, labai svarbu teisingai ir efektyviai organizuoti įmonės valdymo procesą.

Mano darbo pagrindinis tikslas yra susipažinti ir išsamiai išnagrinėti pasirinktos organizacijos produkto darymo valdymą bei pagrindines jo sudedamąsias dalis kaip planavimą, organizavimą, skatinimą, kontrolę ir reguliavimą, bei atlyginimą.

1. Organizacijos, kaip valdymo objekto apibūdinimas

1.1 Šakos apibūdinimas

Statybos pagrindą sudaro įvairios paskirties, specializacijos, vidinės struktūros ir dydžio organizacijos, atliekančios statybos, montavimo bei remonto darbus, įmonės, gaminančios statybines konstrukcijas, gaminius bei pusfabrikačius, įvairios aptarnaujančios pagrindinę gamybą įmonės, taip pat statybos profilio projektavimo ir mokslinio tyrimo institutai.

Statyba glaudžiai susieta su kitomis ūkio šakomis. Pramonė statybai tiekia medžiagas, konstrukcijas, mechanizmus, įrenginius, mašinas, įrankius ir kt. Statybai suvartojama nemažai elektros energijos, naudojami įvairių rūšių transporto ir kitų aptarnaujančių organizacijų paslaugomis. Be to, statybos produkcija- pastatais ir statiniais- naudojasi visos gamybinės ir negamybinės sferos šakos.

Daugeliui statybos elementų būdingas neapibrėžtumas. Dirbančiųjų susirgimai ir darbo drausmės pažeidimai, mechanizmų gedimai ir tiekimo sutrikimai bei daugybė kitų veiksnių yra tikimybinio pobūdžio.

Statybai būdinga pagaminta nejudamoji produkcija, t.y. pastatyti pastatai ir statiniai, ilgas gamybos ciklas, dideli objektų matmenys ir kaina, pastovi darbininkų darbo vietos kaita, tiesioginis meteorologinių sąlygų poveikis dirbantiesiems ir produkcijai.Šios statybos ypatybės apsunkina valdymo procesą ir reikalauja tam tikros specifikos.

Statybos procesas nuolat tobulinamas; rengiami pažangesni projektai, sukuriamos naujos medžiagos ir konstrukcijos, aprūpinama našesnėmis, techniškai tobulesnėmis mašinomis ir mechanizmais, tobulinama darbų technologija. [1, 13-14psl]

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvos statybos įmonių ir bendrovių atliktų darbų apimtis nežymiai padidėjo, palyginus su praėjusiais metais. Daugiau kaip pusė atliktų darbų teko Vilniaus ir Kauno apskritims.

1999m. kritinę ribą šalies statybos įmonės pasiekė dėl vėluojančių valstybinių bei bendrovių atsiskaitymų už atliktus darbus. Metų pradžioje valstybinės institucijos buvo beveik visiškai nutraukusios mokėjimus, tačiau statybos bendrovės dirbo skolon. Naujų valstybinių užsakymų nebuvo beveik 3 mėnesius.

Alternatyvų šalies statybininkai turi nedaug: užsienio įmonės I Lietuvą investuoja nedaug, gyvenamoji statyba merdi (daugiaaukščiai namai statomi tik Vilniuje ir Klaipėdoje), užsienyje lietuviai taip pat turi ne per
daugiausiai užsakymų. Ekspertai 2000-sius vertina kaip statybininkų šakos terapijos metus.

1.2 Organizacija kaip valdymo objektas

Statybos įmonė įregistruota Vilniaus miesto SM rejestre 1993 06 08. Nuo organizacijos įsteigimo dienos įmonės veiklai vadovauja generalinis direktorius K. Satkevičius. Taip pat į įmonės administraciją įeina ir technikos, gamybos, ekonomikos, komercijos direktoriai. Įmonės valdymo grandžių skaičius sumažintas iki minimumo. Tai užtikrina mažas administravimo išlaidas, didelį organizacinį lankstumą. „LIASTATe“ dirba 240 darbuotojų, iš jų 27 inž. techn. darbuotojai. Darbo vadovai atestuoti pagal LR norminių aktų reikalavimus. 1998 metais pradėta ir 2000 metais užbaigta diegti kokybės sistema ISO 9000. Pagrindiniai specialistai sėkmingai užbaigė kursą pagal ISO 9000. Toliau vyksta procedūrų rengimas ir mokymas.

Statybos įmonė „LIASTAT“ priklauso Lietuvos statybininkų asociacijos susivienijimui. Asociacijos pagrindiniai veiklos principai yra šie:

Tobulinimas valdymo struktūros, jungiančios savarankiškas akcines bendroves; glaudi kooperacija vykdant statybos darbus respublikoje ir užsienyje; įgyvendinimas vieningos gamybinės-techninės ir ekonominės politikos;

„LIASTAT“ užsiima tokia gamybine-komercine veikla:

• Vykdo gyvenamųjų namų, pramonės, buitinės, prekybos, švietimo, sveikatos apsaugos bei visuomeninės paskirties objektų statybą, remontus bei renovaciją;

• Gamina betoną, skiedinį ir stalių bei metalo gaminius;

• Prekiauja statybinėmis medžiagomis

• Nuomoja mechanizmus bei statybinę įrangą.

Šiuo metu didžiausią paklausą turi kotedžo tipo ir įvairaus dydžio komfortiški butai, kurių konstrukcijos, apdaila ir inžinerinė įranga – iš šiuolaikiškų medžiagų. Konstruktyvinė schema leidžia dideles transformacines galimybes būtų išplanavimui bei kvadratūrai keisti. Bendrovė planuoja iki 50% darbų apimties vykdyti gyvenamųjų namų statybas pardavimui.

Pagrindiniai įmonės objektai pastatyti per paskutinius 3 metus yra: priešgaisrinės dalies administracinis pastatas Vilniuje; monolitiniai garažai Pilaitėje; kotedžo tipo gyvenamasis namas Pašilaičiuose ; prekybos centras Fabijoniškėse ; ir kt.

„LIASTAT“ nuomone, rinką galima suskirstyti į dvi dalis:

• Statybiniai tyrinėjimai

• Statinių statyba

Abi rinkos dalys glaudžiai susiję- po statybinių tyrinėjimų seka gyvenamųjų namų statybos vietos parinkimas ir atskirų gyvenamųjų rajonų, butams įsigyti paklausos tyrimas. Po statybų tyrimų seka projektavimo ir statybos darbai.

Nagrinėjant rinkos mastus ir jų plėtojimosi galimybes, galima konstatuoti, kad Lietuvoje statybos mastai, ypač gyvenamųjų namų didės, nes dauguma gyventojų gyvena daugiabučiuose sovietmečiu pastatytuose namuose. Tyrimai rodo, kad yra daug gyventojų, pageidaujančių įsigyti šiuolaikinio tipo naujus gyvenamuosius namus.

2. Produkto darymo funkcijos realizavimo apibūdinimas

Vienas iš dažniau pasitaikančių valdymo funkcijų variantų yra toks: prognozavimas, planavimas, organizavimas, reguliavimas: kontrolė, apskaita, operatyvus planavimas. Nuo šių funkcijų atlikimo kokybės priklauso gamybos rezultatai. Joms kokybiškai atlikti reikia talento, žinių ir įgūdžių. Svarbu turėti žinių apie valdymo technologiją ir apie kiekvienos funkcijos realizavimo metodus.

2.1 Planavimas

Statyba yra laikoma sudėtinga valdymo sistema. Planavimas yra neišvengiamas. Planavimo tikslas yra surasti tinkamiausias priemones bei būdus problemai spręsti. Planuojant nustatomi tikslų pasiekimo būdai. Planavimo rezultatas yra planas. Norint jį sudaryti, reikia mokėti planuoti. Planavimo procesą bendru atveju sudaro tokie svarbiausi etapai:

• Problemos esmės, jos sprendimo tikslo, sprendimų vertinimo kriterijų nustatymas;

• Problemos atsiradimo priežasčių išaiškinimas, problemos struktūrizavimas;

• Galimybių analizė ir alternatyvų paieška; tinkamiausių sprendimų nustatymas;

• Sprendimų suderinimas ir priėmimas.

Planavimo procese gaunami tokie rezultatai: nustatomos užduotys, jų įvykdymo rezultatai ir trukmė; nustatoma tikslo pasiekimo svarbiausių datų seka- svarbiausi jo etapai ir jų įgyvendinimo datos; nurodomi svarbiausi veiksmai (svarbiausi darbai, jų atlikimo trukmė ir tam reikalingi ištekliai); nurodomi atsakingi asmenys už kiekvieną etapą. [1, 21 psl]

Šiuo metu Jūs matote 31% šio straipsnio.
Matomi 1122 žodžiai iš 3638 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.