Moteru alkoholizmas
5 (100%) 1 vote

Moteru alkoholizmas

Turinys

Įvadas………………………………………………………………………………………………………………………2

Moterys ir alkoholis…………………………………………………………………………………………………..3

Moterys – socialiai pažeidžiamos………………………………………………………………………………..4

Ar galima alkoholikui „gražinti protą“?……………………………………………………………………….5

Anoniminiai Alkoholikai ir moterys……………………………………………………………………………6

Laiškas……………………………………………………………………………………………………………………6

Išvados…………………………………………………………………………………………………………………….9

Įvadas

Temos aktualumas

Alkoholis – tai vienas iš seniausiai žinomų narkotikų. Alkoholis yra išgaunamas iš angliavandenių. Žmonės gėrimui vartoja etilo alkoholį. Vartojant alkoholį be saiko gali kilti įvairios sveikatos problemos, taip pat gali išsivystyti priklausomybė nuo alkoholio. Priklausomybė yra užsitęsęs, kompulsyvus nuotaiką veikiančių narkotikų vartojimas. Žmogus nesugeba pasimokyti iš savo ankstesnės neigiamos patirties ir nepaiso tolesnės žalos sau ar kitiems rizikos. Atsiradus priklausomybei, išryškėja ir tokia liga kaip alkoholizmas, taigi ką reiškia ši liga? Alkoholizmas – priklausomybės liga, klastinga, nepagydoma, chroniška, šeimos liga. Kada sergančio žmogaus organizmas reikalauja alkoholio, jis nežino, kas su juo darosi, jaučia nervinę įtampą, nerimą, diskomfortą, jį lydi nuovargio jausmas ir kamuoja nemiga, slegia daugybė neišspręstų problemų. Žmogus bejėgis kovoti su šia kankinančia savijauta, jis turi kažkaip atsipalaiduoti. Ir tas vienintelis būdas yra alkoholis. „Atėjo laikas atsipalaiduoti“,- mąsto ligonis. „Ir vėl pradėjo gerti“, – vertina artimieji. O iš tikrųjų paūmėjo chroniška liga – alkoholizmas.

Tad kas tas alkoholikas? Alkoholikas – tai žmogus, sergantis alkoholizmo liga, tai yra turintis tiek fizinį, tiek psichinį potraukį alkoholiui. Tai toks pats narkomanas, tik priklausomas nuo narkotiko, kuris vadinamas alkoholiu. Ryšys su alkoholiu tokiam žmogui yra svarbesnis už visus kitus santykius jo gyvenime. Jis nustoja kontroliuoti savo veiksmus. Alkoholikas gerdamas jau nebejaučia malonumo. Jis geria todėl, kad pasijustų gerai, nors netgi tai pavyksta vis rečiau. Alkoholikas – tai ne tik tas, kuris drebančiomis rankomis siekia stiklinės su alkoholiu, tai gali būti ir žmogus, kurį kasdien matai, kuris, atrodo, kažkiek išgeria, tačiau stengiasi nuo kitų (ir dažnai nuo savęs) paslėpti, kad jau nebesugeba nustoti gerti ir save kontroliuoti. Beje, kaip ir narkomanas, toks žmogus liks alkoholiku visą gyvenimą, nes potraukis alkoholiui jau niekada nebeišnyks. Ši liga ir šis statusas teikiamas ne tik vyrams, kaip bebūtų gaila alkoholikėmis tampa ir moterys. Iš 65 milijonų vartojančių alkoholį žmonių JAV daugiau kaip keturi milijonai turi problemų dėl gėrimo. Apie 650 000 iš jų – moterys. Sunku tiksliai pasakyti geriančių moterų skaičių, nes moterys, ypač namų šeimininkės, gali dau geriau nuslėpti savo padėtį, negu vyrai. Kurį laiką joms tai payksta, tačiau moteris alkoholikė kankinasi daug labiau nei vyras, jos organizmas ir psichologija yra kur kas sudėtingesnė ir jautresnė.

Moterys ir alkoholis

Nors apie priklausomybę nuo alkoholio nemažai kalbama, daugelis apie jo vartojimą tebėra susidarę klaidingą nuomonę. Kaip rodo gydytojų praktika, į alkoholio vartojimą dažnai žiūrima pernelyg lengvabūdiškai ir „optimistiškai“. Alkoholikai – labai jautrios sąžinės žmonės, nors kitiems ir atrodo priešingai. Jos taip giliai viską išgyvena, kad nepajėgia pakelti stresų ir nerimastingos įtampos. Kai nepermaldaujama sąžinė susiduria su visišku bejėgiškumu ištverti slegiančius rūpesčius, šitai ir skatina nenormaliai gerti. Žmogus, pripažinęs, kad tapo alkoholiku, gali patvirtinti, jog juo tampama labai lengvai ir nepastebimai. Viena kita taurelė, vis daugiau ir dažniau… Iki tam tikro lemiamo įvykio – sunkios traumos, įvykdyto nusikaltimo, ligos – atrodo, kad alkoholizmas mūsų neliečia. Tačiau paskutinė ir sunkiausia šios ligos stadija prasideda labai greitai, netikėtai, ir dažniausiai tada, kai žmogus būna paties brandžiausio – 35-45 metų – amžiaus. Emociniai konfliktai itin jautriems asmenims tampa tokie nepakeliami, kad jie ieško išsigelbėjimo siekdami galutinai užsimiršti. Kai kurių alkoholikų nepilnavertiškumo jausmas, atsiradęs dar vaikystėje, suformuoja kompensavimosi mechanizmą, sudėtą iš nepasotinamo egoizmo – siekimo pagyrų ir sėkmės, bei nuolatinį nepasitikėjimą tuo kas yra. Moterų išpūstas ego reikalauja meilikavimo, pataikavimo, kitais atvejais – nesibaigiančių meilės nuotykių. Kai nusiviliama savo veržimusi į tobulybę, žlunganti moteris ima ir patiki iliuziniais alkoholio pažadais.

Lietuvoje moterų alkoholizmą gaubia mitai ir stereotipai, kurie ypač trukdo spręsti šią ir kitas problemas. Visų geriančių moterų
nelaimei, visuomenė remia dvigubą standartą: pats gėrimas yra priimtinas, girtumas – ne. Į apgirtusį vyrą dažnai nekreipiama dėmesio, jis atrodo juokingai arba apgailestaujama dėl jo gėrimo. Apsvaigusi nuo alkoholio moteris, priešingai, yra pajuokiama, į ją žiūrima su panieka. Labai dažnai tokia moteris vadinama „puolusia“. Todėl, net ir gausiai vartodamos alkoholį, moterys kiek tik galima slepia savo girtuokliavimą, vengia kontaktų su gydytojais, kad šie nenustatytų, jog jos yra alkoholikės. Kad turi ligą moterys slepia net pačios nuo savęs. Todėl pirmasis žingsnis blaivybės sveiko mąstymo link yra prisipažinimas pačiai sau, kad esi alkoholikė. Žinoma žodis neskambus, ypač jis nepatinka pačiai moteriai, tačiau, kai moteris tai pripažysta, niekas nebeturi teisės jos smerkti, nes galų gale ji jau pati save žiauriai nubaudė. Daugelis moterų sako: „Viduje aš esu visiškai negyva. Niekas jau nebegali iki manęs prisibelsti ir man padėti.“ Argi tai ne bausmė?..

Šiuo metu Jūs matote 32% šio straipsnio.
Matomi 845 žodžiai iš 2640 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.