Namo siena
5 (100%) 1 vote

Namo sienaNamų sienų konstrukcijos: vienasluoksnės, dvisluoksnės, trisluoksnės mūro sienos. Silikatiniai blokai ir jų panaudojimo sritys.

Padidėjus statybinių medžiagų įvairovei, Lietuvos gyventojai turi platesnį prekių pasirinkimą būsto statybai. Nutarus statyti gyvenamąjį būstą, apie statybinių medžiagų techninių charakteristikų svarbą, jau supranta tiek didelės statybų bendrovės, tiek individualių namų statytojai. Tačiau dažnai iškyla klausimas iš ko jį geriau statyti? Kokią sienų konstrukciją pasirinkti?

O pasirinkimas tikrai nemažas. Mes, statybinės srities specialistai, turėtumėme patarti, kad statytojai medžiagas namo statybai pasirinktų įvertinus pastato sienos konstrukcinio sprendimo vertę bei vieno kvadratinio metro kainą. Dar dažnai konstrukcinių medžiagų kaina lyginama imant už pagrindą kubinį metrą. Gal tai yra patogiau statybininkui, bet jokiu būdu ne privačiam asmeniui. Juk jeigu statysime tokių pat išmatavimų pastatą, tai pasirinkus storesnį bloką reikės žymiai daugiau m³, nei statant iš siauresnio. Pvz.: statant namą iš akyto betono rekomenduojama pasirinkti 30 cm storio blokelius, o statant namą iš silikatinių blokų užtenka ir 15 cm storio. Taigi, m³ akyto betono blokų reikės du kartus daugiau negu silikatinių blokų.

Būtina įvertinti mechaninį atsparumą gniuždymui. Taip pat reikėtų įvertinti ir visus kitus medžiagų privalumus bei trūkumus, gaminio matmenų tikslumą, nuo ko priklauso apdailinių medžiagų poreikis, termoizoliacines savybes, kas įtakos apšiltinimo sistemos parinkimą, įvertinti atsparumą šalčiui bei drėgmei.

Silikatiniai blokai Lietuvos rinkoje pasirodė prieš keturis metus, įgijo gerą vardą ir populiarumą. Paskutiniais metais jų prekyba išaugo trigubai. Namų statyba iš silikatinių blokų „Silka“M tai jaukus, šiltas, tvirtas ir ilgaamžis būstas.

Pastatų statyba, naudojant sienų konstrukciniuose elementuose silikatinius blokus, leidžia gerokai sumažinti investicijas į statybos sąnaudas. Tai lemia mažesnės darbo sąnaudos ir trumpesnis montavimo laikas. Tai pasiekiama dėl sekančių veiksnių: silikatinių blokų išmatavimai yra dideli , mūrijimo siūlės klojamos specialia klijų klojimo dėžute, dėl ypatingos formos nereikia tepti vertikalių siūlių.

Labai svarbu renkantis konstrukcinę medžiagą įvertinti pagrindines technines charakteristikas: mechaninį stiprumą, atsparumą šalčiui bei vandens įgeriamumą. Silikatiniai blokai pasižymi dideliu atsparumu gniuždymui, dėl ko gali būti naudojama laikančioms sienoms, veikiant jas didelėms apkrovoms, statyti. Silikatiniai blokai gaminami nuo 12,5 iki 17,5 MPa atsparumo klasių. Todėl, atitinkamai parinkus pagal blokelio storį, iš silikatinių blokų galima statyti daugiaukščių pastatų konstrukcines sienas. Pagal atsparumo šalčiui markę vandeniu prisotinti silikatiniai blokai be jokių irimo požymių atlaiko ne mažiau kaip 35 šaldymo- šildymo ciklus.Tai atspari medžiaga ir ji gerai atlaiko net labai atšiaurias žiemas. Atsparumas šalčiui ir stipris gniuždant – svarbiausi silikatinių blokų ilgaamžiškumo rodikliai. Silikatiniai blokai pasižymi dideliu atsparumu vandens įmirkiui (šis bandymas atliekamas taip – blokai įmerkiami į vandenį, ten laikomi, po to sveriami). Blokų vandens įmirkis (laboratorinėmis sąlygomis nustatyta 14-17%). Pagal LST 1167-91 turi būti ne mažiau 6%.. Esant mažesniam vandens įmirkiui tinkas neprikibtų prie sienos, o kai yra labai didelis bloko įmirkis, tai blokas per greit ištraukia drėgmę – tinkas trūkinėja. Statybininkai dažnai susiduria su šia problema, jei neįvertina bloko įmirkio (tik nesumaišykit sąvokų įgeriamumas ir drėgnis – tai iš esmės skirtingos sąvokos). Akyto betono įmirkis yra apie 54-63% (LST 1428.18:1997).

Namų sienų konstrukcijos

Sienų konstrukcija skirstoma:

– vienasluoksnė mūro siena (nėra termoizoliacinės medžiagos)

– dvisluoksnis mūras ( konstrukcija apšiltinta termoizoliacine medžiaga)

– trisluoksnis mūras (tarp laikančiojo ir apdailinio mūro dedama termoizoliacinė medžiaga).

Vienasluoksnės mūro sienos tokios, kurios nėra apšiltintos termoizoliacine medžiaga (žr.brėž.Nr.1). T.y. mūro sienos kurioms nereikalaujama, kad turėtų reikiamą šiluminę varžą arba konstrukcinės medžiagos varža yra pakankama. Tai gali būti garažai, buitinės ir pagalbinės patalpos. Tokiu atveju blokai tik gruntuojami ir dažomi arba tinkuojami. Reikia pastebėti, kad šiuo atveju konstruktyvinė medžiaga tiesiogiai veikiama išorės aplinkos, o esant poveikiui nuo temperatūros pokyčių, kuriuos reikia įvertinti, konstrukcijoje gali atsirasti defektai (nuoskilos, įtrūkimai). Renkantis konstrukciją reikėtų atsižvelgti į medžiagos atsparumą šalčiui t.y. reikėtų žinoti ar Jūsų konstrukcinė medžiaga yra išbandyta šalčio ciklams, tai turi patvirtinti gamintojas ar pardavėjas, pagal VGTU statybinės m-gų laboratorijos atitikties deklaraciją. Silikatiniai blokai pasižymi dideliu atsparumu šalčiui. Jie atlaiko ne mažiau kaip 35 šaldymo-šildymo ciklus. Pasirinkę šią konstrukciją, užtikrinsite pastato ilgaamžiškumą.Pastatų statybose paprastai naudojama dvisluoksnės ir trisluoksnės mūro sienos. Statant namus labai svarbu kuo tiksliau paskaičiuoti norminę sienos šiluminę varžą pagal pastato paskirtį.

Šiuo metu Jūs matote 36% šio straipsnio.
Matomi 778 žodžiai iš 2153 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.