Nso
5 (100%) 1 vote

Nso

Turinys

• NSO tai… ……………………………………………………………………… 1

• Ar egzistuoja NSO? ………………………………………………………. 2

• Neatpažinti skraidantys objektai- atmosferos pokštai ………3

• Nepaaiškinami reiškiniai …………………………………………………4

• NSO, X failai ir Biblija ……………………………………………………7

• UFO, ateiviai ir sąmokslininkai ………………………………………10

NSO, arba neatpažintas skraidantis objektas (angl. UFO – unidentified flying object), – bet koks skraidantis objektas arba reiškinys, kurio prigimties nepavyksta paaiškinti žinomais gamtos ir technikos objektais ir reiškiniais. Paprastai juos pastebi pavieniai stebėtojai, tačiau pasitaiko atvejų, kai juos pamato daugybė liudininkų, pvz., susirinkusi minia. Yra daug liudininkų, teigiančių, kad matė NSO arba ateivius iš kitų pasaulių, stebėjo juos iš arti ir turėjo su jais kalbinių ir fizinių kontaktų. Dažniausiai žmonės NSO sieja su ateiviais ir nežemiška jų kilme. Kartais manoma, kad tai slapti karinių aparatų bandymai. NSO tiria ufologija.

NSO terminas tapo labai populiarus, jis įtrauktas į daugumą žodynų. Dažniausiai šis terminas apibrėžia kosminį laivą ar ypatingą transporto priemonę. Dauguma NSO liudininkų norėjo šį terminą pervadinti į ASO (atpažinti skraidantys objektai), bet jų argumentais nebuvo patikėta. ASO galėjo būti bet kokie pastebėti tuo metu skridę lėktuvai, oro balionai ar astronominiai ir meteorologiniai neįprastos konstukcijos erdvėlaiviai, pagaminti žmonių.

Ar egzistuoja NSO?

NSO – neatpažinti skraidantys objektai (angl. UFO – Unidentified Flying Objects). Kas slepiasi po šiuo visuotinį susidomėjimą keliančiu reiškiniu?

Iš esmės NSO tai skraidančių, kybančių ore, besileidžiančių ar kylančių, blizgančių, blykčiojančių ar tamsių reiškinių visuma, – lėkščių ar cigarų formos, metro ar šimto metrų dydžio, stebėtojui nežinomos kilmės. Jų praėjusiame XX a. amžiuje pastebėta kaip niekad daug. Ufonautai oficialiai „gimė“ 1947 m., kai Idaho valstijos verslininkas Ken Arnold, skrisdamas privačiu lėktuvu virš Cascade’o kalnų, sako, pamatęs devynis švytinčius diskus, lekiančius vienas šalia kito tūkstančio mylių (1600 km.) greičiu per valandą. Nors pirmasis mokslininkas, iškėlęs nežemiškų pasaulių egzistavimo galimybę buvo Džordanas Bruno dar 1600 metais.

Bandydami išsiaiškinti NSO kilmę, žmonės paprastai pasiskirsto į dvi stovyklas: skeptikus ir optimistus. Skeptikai laikosi kritiškos nuostatos, pagal kurią visi NSO suvedami į klaidingai suprastus natūralius reiškinius (žvaigždės ir planetos, oro balionai, meteoritai, neįprasti meteorologiniai reiškiniai arba nežinomi lėktuvų tipai). Ypač dažnai supainiojimų objektas yra Venera, bolidai, aukštai skrendantys tyrimų balionai arba net žibintų atspindžiai padangėje. Maža to, šiais laikais miestiečiai ypač prastai orientuojasi danguje (dėl didelės šviesos taršos miesto padangėse), todėl tokie supainiojimai labai dažni. Jau daug pasaulio didmiesčių gyventojų užaugo iš viso nematę žvaigždėto dangaus! Todėl žmogus, gerai nesusipažinęs su gamtiniais reiškiniais, matydamas tokius objektus gali pagalvoti visai ką kita: neįprasta vaizdas, tamsus nakties dangus ir išgąstis gali bet kurį objektą paversti ateivių laivu. Prie to prisideda ir įvairių Holivudo kuriamas ateivių lėkščių stereotipas. Todėl atrodo suprantama, kad skeptikai visus NSO pastebėjimus suveda į tokius žinomų reiškinių aiškinimus.

Kiti radikalai beveik visus pastebėtus keistus objektus danguje linkę sieti su nežemiškų būtybių apsilankymu ir dažnai nesileidžia įtikinami kad yra priešingai.

Dažnai supratimas apie ateivius yra gana subjektyvus ir priklausantis nuo besidominčiojo asmenybės. Štai amerikiečių mokslininkas ir autorius Carlas Saganas bandė mokslo ir statistikos metodais įvertinti, kiek planetų, kur gyventų protingos būtybės, gali būti netoli mūsų ir kaip svetimos civilizacijos gali išplisti už galaktikos ribų. Nenuostabu, kad ateiviai jo romane pasirodo esą technologiškai pranašesni, be to, kaip geranoriai bei santūrūs mokytojai.

Kai amerikiečių ekspilotas Gene’as Roddenberry sukuria savo seniai tapusią legendine TV seriją „Star Trek“ („Žvaigždžių kelias“), tai visai logiška, kad jam visatos tyrimas tampa dideliu nuotykiu, o ateiviai taip pat padūkę nuotykių mėgėjai.

Kai praėjusio imperialistas kaip Cecilas Rhodesas mąstė apie nežemiškas karalystes, štai kokios idėjos jam ateidavo į galvą: „Ekspansija yra viskas: jei galėčiau, aneksuočiau planetas“. Tiesa, šiandien daug labiau paplitęs būgštavimas, kad gali atsitikti kaip tik priešingai, – kad kokios nors nežemiškos būtybės gali mėginti užkariauti Žemę. Štai ir Stevenas Spielbergas iš pradžių kuria filmus apie nežemiškas būtybes siekdamas parodyti ateivius, kurie su taikiais ketinimais nusileidžia ant žemės, kad sueitų į kontaktą su panašiai nusiteikusiais „žemiečiais“ („Artimi
trečiosios kategorijos susitikimai“, „Ateivis“). Vėliau jo požiūris keičiasi ir ateiviai tampa agresyviais užkariautojais (“Pasaulių karas”). Panašiai temą plėtoja Rolandas Emmerichas filme „Nepriklausomybės diena“ bei Timas Burtonas keistoje komedijoje „Marsas atakuoja!“.

Kai scientologų sektos įkūrėjas kaip L. Ronas Hubbardas (anksčiau rašęs Sci-Fi romanus) postringauja apie nežemiškų būtybių egzistavimą, visai nebenuostabu, kad šios pasireiškia kaip dvasiškai pranašesnės svarbių pranešimų skelbėjos. Žymus psichoanalitikas Gustavas Jungas UFO pastebėjimų priežasčių ieškojo pačio žmogaus pasąmonėje.

Ką gi, belieka pridurti, kad nors ufologai toliau leidžia savo žurnalus ir žiniaraščius, steigia draugijas, šiai dienai nežemiškų būtybių egzistavimas nei patvirtinta.

Neatpažinti skraidantys objektai – atmosferos pokštai (8)

Tikros ir tariamos istorijos apie pamatytus neatpažintus skraidomus objektus įaudrina žmonių vaizduotę. lrytas.lt

„The Guardian“ ir lrytas.lt inf.

2006-05-09 14:25

Konspiracinių teorijų mėgėjai, be abejo, nepatikės, tačiau Didžiosios Britanijos vyriausybės iniciatyva atlikta slapta studija rodo, kad neatpažinti skraidantys objektai (NSO) nėra svečiai iš kitų planetų ar galaktikų, rašo dienraštis „The Guardian“.

Ketverius metus vykdyta Gynybos ministerijos studija aiškina, kad NSO sukelia retas atmosferos reiškinys. Šiam tyrimui panaudoti daugiau nei 10 tūkst. liudininkų parodymai, dauguma jų yra iš karinio personalo.

Beveik 500 puslapių raportą išslaptino Sheffieldo Hallamo universiteto mokslininkas Davidas Clarke’as ir jo kolega Gary Anthony. D. Clarke’as apskaičiavo, jog mokslinis tyrimas, kurio autorius neįvardijamas, kainavo maždaug 100 tūkst. svarų sterlingų. „Kodėl jis slepiamas? Šis raportas išsklaido daugelį gandų, kurie supa NSO, ir aš nerandu jokių pateisinimų, kodėl jis nebuvo išviešintas anksčiau“, – stebėjosi mokslininkas.

Anot jo, studiją atliko slapta Gynybos ministerijos darbo grupė, vadinama DI55, kuri tyrė visus pranešimus apie NSO. DI55 savo darbą baigė 2000 metais, kai studija „Nenustatyti oro reiškiniai (NOR) Didžiosios Britanijos oro gynybos regione“ buvo baigta.

„NOR egzistuoja, tai neginčijama, – rašoma studijoje. – Šie reiškiniai demonstruoja aerodinamines charakteristikas, kurios pranoksta bet kokių žinomų skraidymo aparatų ar raketų.“ Tačiau NRO aiškinama kaip ore susiformuojanti „plazma“ dėl oro sąlygų kaitos ir įsielektrinimo arba meteorų lietaus.

Bermudų trikampyje pasidarė ramiau?

Majamio universiteto meteorologas daktaras D. Rutas nurodo, kad svarbiausia katastrofu tame rajone priezastis ? vyraujancios ten meteorologines salygos su joms budingais nelauktais staigiais oro pablogejimais palyginti nedidelese erdvese. Ten daznai kyla viesulai ir uraganai. Stai 1975 metu geguzes pradzioje uraganas Fort Loberdeilo aerodromui ir buvusiems jame lektuvams padare triju milijonu doleriu nuostoliu, neziurint i tai, kad paciame mieste nebuvo ne vejelio. Kaip mano Romas Raitas, JAV Kranto apsaugos 7-ojo rajono spaudos atstovas vienoje is spaudos konferenciju, sis okeano sektorius, jeigu panagrinetume ji iprastose ribose linijos viduje: Bermudu salos, Floridos pusiasalis ir Puerto Riko sala, – is pirmo zvilgsnio pasizymi labai dideliu katastrofu kiekiu, bet, antra vertus, nereikia uzmirsti, koks tankus cia aviacijos ir juru transporto keliu tinklas. Tukstanciai laivu vagoja vandenis netoli nuo Floridos ir skraido tukstanciai lektuvu. Daugeli ivykstanciu cia nelaimingu atsitikimu galima priskirti ypatingoms gamtinems salygoms siose vietose. Is ju svarbu vaidmeni vaidina ir Golfo srove, ir ryskiai juntamos kosmoso jegos, sukeliancios netiketas audras. Del didesnio negu daugumoje kitu Atlanto vandenyno rajonu kosminiu jegu isikisimo? Karibu juros orai kartais nenuspejami ir daznai pilotus bei jureivius stichijos siautejimas uzklumpa netiketai. Beje, dabar Bermudu trikampio rajonas ypac atidziai stebimas is dirbtiniu Zemes palydovu. Greiciausiai tai yra svarbiausia priezastis, kad paskutiniuoju metu katastrofu skaicius siame rajone sumazejo.

Trys švieselės

Pateike Julie 1966 vasara, 9.00 valandos vakaro Richford Avenue, La Puente, California

Sis ivykis nutiko 1966 metu vasara apie 9:00 vakaro, tiksli data nezinoma. Dangus nebuvo visiskai juodas, bet jau matesi keletas zvaigzdziu. Mes gyvenome Ricfordo Aveniu, La Puenteje, Kalifornijoje (Richford Avenue in La Puente, California). Saule buvo nusileidusi vos pries pusvalandi. Buvo itin karsta diena. Buvau 14 metu amziaus. Mano mama viena plaukiojo baseine, vidiniame kieme. Budama namo viduje, isgirdau riksma. As isskubejau laukan, manydama kad mano mama skesta, taciau ji rode ranka siaures rytu dangaus skliauta, ir susuko: Ziurek! As pazvelgiau ir isvydau 3 trikampes sviesas, mazdaug ketvircio dydzio. Viena ju buvo kiek didesne uz kitas. As prastai nustatineju atstuma, bet sviesos buvo labai aukstai danguje, maziausiai mylios aukstyje, speju. Sviesos buvo baltos. Didzioji sviesa sokinejo dangumi tiesia linija ir sustodavo, kitos dvi seke is paskos. Greitis buvo neitiketinas. Jos skraide pirmyn ir atgal, aukstyn ir zemyn, gal penkias (5) minutes. Tai buvo pries 30 metu, tad musu zemiskos technologijos dar negalejo ‘sauti’ per visa dangu, apsisukti ir vel lekti priesinga kryptimi, isvengiant
Baige skraidzioti pirmyn-atgal, svieseles nuskrido tiesiai dangumi, kol isnyko is akiu. Nebuvo jokio garso. As niekada to nepamirsiu. Ta ivyki as puikiai prisimenu ir praejus 30 metu. Takart skambinau i policija, bet man buvo pasakyta, kad as veikiausiai suklydau. Nuo to laiko as pradejau bijoti ka nors pasakoti. Mes su mama visa tai papasakojome tik namiskiams bei artimiausiems draugams. Taciau man visa laika buvo idomu, ar dar kas nors tai mate.

Vingiuotas pėdsakas danguje

1998 metu spalio menesi virs daugelio Italijos miestu skrido nezinomi objektai. Spalio 13 diena Parmos miesto gyventojai stebejo sidabrisko suploto kuno skridima nedideliame aukstyje. Spalio 14 dienos ryta panasus objektas pakibo virs plento, jungiancio Rietri ir Avencano miestus. Kaip sako liudytojai, saules spinduliai atsispindejo nuo zvilgancio objekto pavirsiaus, tartum jo korpusas butu padarytas is poliruoto metalo. Pasak Italijos laikrasciu pranesimu, spalio 14 dienos vakare desimtys zmoniu mate keista NSO virs dvieju Adrijos juros uostu – Sivitanova Mars ir Porto Potonca. Sio objekto skridimo trajektorija zenklino akinantis vingiuotas pedsakas.

Dar kartą apie bermudų trikampį ir NSO Pasauli uzpludus informacijai apie neatpazintus skraidancius objektus, daugelis zmoniu iprato juos laikyti iprastu reiskiniu, nors NSO paslaptis lig siol dar neatskleista. 1977m. Vologodsko srityje, Vytegorsko rajone ezere zvejojo tevas ir sunus. Buvo geguzes menesio vidurys, sesta valanda vakaro. Zvejai isplauke motorine valtimi patikrinti tinklu. Jiems priplaukus ezero viduri, kai iki kranto buvo like mazdaug kilometras, tiesiai prie pat kranto virs misko netiketai pasirode skraidanti lekste, panasi i aukso spalvos baliona. Jis pradejo kilti vertikaliai aukstyn ir, pasiekes tinkama auksti, sprogo?, sunus dar suspejo pamatyti auksines? nuolauzas. Lekste pakilo ir suduzo mazdaug per 30 sekundziu, liko tik pilkas lyg cigaretes dumelis pedsakas. Ji veliau isblaske vejas. NSO pasirode taip staiga ir trumpam, kad sunus net nespejo pasakyti tevui, kuris sedejo valtyje atsukes nugara i kranta. Tai is tikruju buvo NSO, o ne kamuolinis zaibas, nes nesigirdejo perkunijos trenksmo. Kadangi NSO sprogo?, galima daryti isvada, kad jis buvo tusciaviduris, taigi auksinio atspalvio buvo tik jo apvalkalas. Pilkas pedsakas buvo ne kas kita, tik garu juosta, kuria kildamas NSO pagriebe su savimi is pelketos vietoves. Kildami nuo zemes pavirsiaus, NSO gali nusinesti ne tik vandens, bet ir zemes. Aprasyta daug atveju, kai NSO nusinese daugybe grunto. Mokslininkai sukure specialius prietaisus,kurie ultragarsu labai greitai grunta susmulkina i dulkeles. Kadangi NSO turi sukaupe daugybe energijos, taigi jie gali pagriebti ir pakelti ne tiktai grunta bet net lektuvus ir zmones. Apie paslaptingai dingusius zmones, turejusius rysiu su NSO, irgi nemazai rasyta. G.Kolcino knygoje NSO – faktai ir dokumentai? pateiktas toks ivykis. 1915 m. rugpjucio 21d. keturioliktojo Norfolko pulko batalionas (mazdaug 800 zmoniu) priejo NSO, nusileidusi ant zemes ir panasu i debesi, iejo i ta debesi, o kai jis letai pakilo nuo zemes, toje vietoje liko plyne. Batalionas dingo be zinios, – taip pranese vadovybe. Be pedsaku dingdavo lektuvai, ypac naikintuvai, megine ore priarteti prie NSO. Lektuvai bepedsaku dingsta Ir Bermudu trikampyje. Jo igula tik speja pranesti, kad viskas aplink nusvito oranzine sviesa, o prietaisai isprotejo?, – ir rysys nutruksta. Tokios avarijos siame trikampyje dazniausiai ivyksta per Menulio pilnati arba jaunati. Manoma, kad sioje vietoje vandenyno dugne guli asteroidas, nukrites pries 12 tukstanciu metu ir sukeles ne tik pasaulini tvana bet ir prazudes legendine Atlantida. Mokslininkai apskaiciavo Muko asteroido matmenis. Jis pavadintas sio astronomo vardu, nes Otas Mukas irode ne tik pati asteroido kritimo fakta, bet ir laika, kada tai ivyko. Manoma, kad asteroido skersmuo yra beveik 300 km. Vadinasi, tokio dydzio ir svorio kunas jau gali reaguoti i bendraSaules ir Menulio gravitacini lauka per jaunati ir pilnati, kai sie abu kosminiai kunai ir Zeme atsiduria vienoje linijoje. Del siu planetu ir Zemes gravitacinio lauko sumos Muko asteroidas veikia aplinka, sudarydamas pjezoefekta, tada siame rajone susiformuoja ivairiu dazniu stiprus energetinis laukas, del to viskas aplinkui nusvinta oranzine sviesa, nutruksta rysys ir sugenda prietaisai, lektuvai ir laivai tampa nevaldomi. Kad butu isvengta panasiu nelaimiu ir aptiktas tokio galingo spinduliavimo laikas, virs Bermudu trikampio reiketu pakabinti? heliostacionarini palydova su atitinkama aparatura, kuri turetu ypac jautriai? dirbti per Menulio pilnati ir jaunati. Pjezoefektas yra ne tik daugelio laivu ir lektuvu zuties priezastis Bermudu trikampyje, bet jis gimdo? NSO, kurie labai daznai skraido siame rajone bei kitose Zemes rutulio vietovese, kuriose vyksta geologiniai procesai: Zemei pleciantis, jos pluta traukiasi, tankeja. Toks reiskinys ir NSO antskrydziai susije su ivairiais Saules aktyvumo periodais. Amerikos mokslininkai mano, kad NSO yra didziulis energijos sukurys, darantis poveiki zmogui, nes formuojasi Zemes plutoje del pjezoefekto. Cia ir susidaro paradoksas: viena vertus, NSO, kaip didziule energijos sankaupa, negali buti metaliniai kunai, antra vertus, aprasyta nemazai NSO sprogimu, kai is ju likdavo tik metalo lauzas. Tiesa, ne zemiskos kilmes metalo lauzas, bet labai retu metalu lydinys, kurio musu planetos salygomis praktiskai neimanoma gauti. Tai gal NSO gimsta?
gelmese? Logiska manyti, kad NSO formuojasi ne tiktai Zemes plutos pavirsiuje, bet ir jos gelmese arba ten del nezinomu priezasciu patenka. Kildamas i pavirsiu, NSO pagriebia retu metalu atomus, sudaro is ju ivairiu strukturu lydinius ir iskelia i Zemes atmosfera. Metaliniu? NSO pasirodymas galbut yra gana retas reiskinys. Mokslininkai mano, kad is Zemes gelmiu issiverzus lavai, lieka plysiai. Tokiais plysiais israizytas vandenynu dugnas. Tokiu budu is Zemes gelmiu issiverze NSO, pateke i pavirsiu, pagal fizikos desnius yra rutulio formos, o jei jie greitai sukasi, buna lekstes arba cilindro formos. Paprastas ir metalinis? NSO turi daug bendro. Jie abu gali judeti horizontaliai, bet paprastas NSO, t. y. grynas energetinis uztaisas, gali aplenkti Zemes pavirsiaus kliutis, o antrasis, turintis metaline konstrukcija, didele mase ir inercija, daznai uzkliuva uz kalnu virsuniu. Taip atsitiko Bolivijos kalnu rajone 1978 m. ir Tolimuju Rytu kraste 1966 m. Matyt, NSO energija saveikauja su radiolokaciniu stociu lauku, todel radaru spinduliai pritraukia? NSO, o tuscia elektromagnetine erdve formuoja NSO, suteikdama jam specifine forma pavyzdziui, spindincio lektuvo. Tokiu atveju spaudoje daug aprasyta. Lektuvus nuo nepageidautinu kontaktu su NSO galetu apsaugoti elektromagnetinis spinduliavimas, zinoma, kitokio daznio, nei skleidzia ju radijo stotys. Panasiu budu galima apginti Zemes strategines paskirties objektus: atomines elektrines, kosmodromus, branduoliniu galvuciu sandelius, atominio kuro gamyklas, nes siuos objektus NSO labai daznai lanko, o tai gali sukelti dideles katastrofas.

Pirmas žinomas pagrobimas Rusijoje

Artejo neramiu 1912 metu pabaiga. Vis aiskiau buvo jauciamas atslenkantis Pirmasis pasaulinis karas. Vis dazniau danguje pasirodancios skraidancios ugneles, keistos „masinos“, pro debesis krentantys sviesos spinduliai kele panika. Kartu su paslaptingomis sviesomis danguje vaidenosi rustus vokieciu „cepelinai“, pasiruose bombarduoti miestus… Kaimo seniunas is Vychiliovkos gyvenvietes, kazkoks Sivakas, gruodzio 24 diena keliavo is apskrities miesto Proskurovo namo. Buvo jau tamsu, mazdaug 9 valanda vakaro. Netiketai jis pamate laukuose „blankiai apsviesta skraidymo aparata“. Seniunas priejo arciau ir pamate du „zmones“. Tie zmones netiketai „suciupo ji, prievartos budu isodino i aparatair nuskrido“. Kiek laiko skrido, kokiame aukstyje ir kur, mirtinai issigandes Sivakas pasakyti negalejo, taciau prisimena, jog jie nusileido uz 25 varstu nuo Mogiliovo apskrities Baro miestelio. Ten aparato savininkai isleido belaisvi ir pasake: „Dabar gali eiti namo“. O issodinimo vieta pasirode esanti uz 60 varstu nuo Vychiliovkos. Seniunas tris paras keliavo namo, taciau kur ir pas ka pakely nakvojo, nebeprisimine. Pasiekes Vychiliovka, drausmingas seniunas nubego i policija ir papasakojo visa, kas jam atsitiko. Prasidejo tyrimas. Netrukus apie tai pranese Peterburgo telegrafo agentura. Beveik kiekviename laikrastyje atsirado trumpa informacija su skeptisku pavadinimu „Nauja era ar fantazija?“. Naujoji era zinoma aviacijoje: nakties skrydis ir nusileidimas, kur pakliuvo su trimis zmonemis 1912 metu aeroplanams – neimanomas zygdarbis! Laikrasciuose specialiai buvo pazymima, jog seniunas pastebejo „nezinoma masina, priejo prie jos arciau ir cia susivoke, jog tai aeroplanas“. Nezinomi pilotai „ore“ pareikalavo is nelaimingojo Sivako kazkokiu ziniu! Taciau jei tai butu buves is tiesu aeroplanas, visi trys butu sedeje prisirise dirzais (kad neiskristu is lektuvo pasvirus) ir uzsikimse ausis, kad neapkurstu nuo atviro variklio su oro vesinimu griausmo… Pirmasis spejimas – „jog aeroplanas austru gamybos“ – susidure su nemaloniais priestaravimais. Svarbiausia, kam austru zvalgams taikingas kaimo seniunas, kokias paslaptis jis gali zinoti? Ir nors „apklausos“ ore smulkmenos issitryne is Sivako atminties, netiketi jo pasakojimu nebuvo pagrindo. „Pagrobimo“ byla aiskiai buvo ne is tu, kurias galima greitai isspresti. Apskrities policija atsikrate jos, perduodama vietiniam priziuretojui. Priziuretojo intelektualinis lygis buvo nepakankamas tokiai istorijai issiaiskinti, ir, atrodo, ivykis taip ir nebuvo isai?kintas.

Šiuo metu Jūs matote 34% šio straipsnio.
Matomi 2818 žodžiai iš 8359 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.