Operacinė sistema windows 98
5 (100%) 1 vote

Operacinė sistema windows 98

Turinys

Įvadas 3

Operacinė sistema Windows 98 ir jos paleidimas 4

Įėjimas į Windows 98 5

Darbalaukis 5

Darbo pradžia 8

Programos langas. Sudėtinės jo dalys 9

Išėjimas iš Windows 98 12

Išvados 13

Naudota literatūra 14

Įvadas

Windows yra kompiuterio operacinė sistema .Operacinė sistema privalo būti kompiuterio kietąjame diske – jei jos ten nebūtų, kompiuteris nesugebėtų nieko daugiau, kaip tik pyptelėti ir parodyti ekrane keletą techninių programinių kodų. Paprastai tam, kad operacinė sistema būtų įdiegta į kompiuterio atmintį, nieko daryti nereikia, visa tai atlieka pats kompiuteris. Operacinė sistema Windows turi grafinę vartotojo sąsają.Tai reiškia, kad kompiuteris su vartotoju „bendrauja“ simboliais ir paveikslėliais.Daugelis operacijų yra atliekamos pele.Klaviatūra dažniausiai naudojamasi, kai reikia i programas įvesti tekstą ir skaičius.

Labiausiai paplitusi personalinių kompiuterių operacinė sistema yra Windows.Naujausios šios sistemos versijos atitinkamai vadinamos Windows 98, Windows 2000, Windows Me ir Windows XP.Yra kompiuterių kuriuose dar tebeveikia senesnės šios operacinės sistemos versijos, jos vadinamos Windows 95 ir Windows NT.

Kai asmeniniai kompiuteriai pirmą kartą pasirodė devintojo dešimtmečio pradžioje, jie veikė su operacine sistema DOS, kurios vartotojo sąsaja buvo tekstinė.Dirbdamas su operacine sistema DOS, vartotojas kompiuterį valdė tik klaviatūra, pelė nebuvo naudojama.Pademonstruoti savo galimybes pelei pirma kartą buvo suteikta proga devintojo dešimtmečio pabaigoje, kai pasirodė operacinės sistemos Windows tipo programos.Šiandien beveik visos programos sukurtos specialiai sistemai Windows, ir tai yra akivaizdus pranašumas vartotojui.Operacinei sistemai Windows pritaikytomis programomis daug lengviau naudotis nei senosiomis DOS aplinkos programomis.Bakstelėti pele kokį nors objektą tikrai paprasčiau, nei įvesti ilgą tekstą į komandos eilutę.

Operacinė sistema Windows 98 ir jos paleidimas

Operacinė sistema Windows 98 yra naujesnė Windows versija.Su šia sistema šiandien parduodami beveik visi nauji kompiuteriai.Tokį šios versijos sistemos pavadinimą lėmė tai, kad ji buvo išleista 1998 metais.Svarbiausias naujos sistemos bruožas – interneto technologijų naudojimas sistemos viduje, o darbo priemonės internete labai supaprastintos.Windows 98 operacinė sistema leidžia naudotis įvairiomis programomis.Be pagrindinio savo, kaip operacinės sistemos, uždavinio, sistema Windows 98 vartotojui pateikia įvairios paskirties programų ir programėlių.Pvz.,sistemoje Windows 98 yra tekstų apdorojimo programėlė WordPad, piešimo programėlė Paint, failų ir aplankų tvarkymo programos, nedidelių žaidimų ir visa kolekcija internetui skirtų programų.Svarbiausia internetui skirta programa yra naršyklė Internet Explorer, skirta Voratinklio tinklams skaityti, ir el.pašto programa Outlook Express.

Pirmą kartą paleidus operacinę sistemą Windows 98, ekrane pasirodo jos pasisveikinimo vadovas. Šio vadovo turinyje yra tema Experience Windows 98, tai yra trumpas vaizdo klipas, skirtas pradedantiesiems vartotojams ir ne tik jiems.Šis vaizdo klipas yra dialoginis, o tai reiškia,kad pats vartotojas gali nuspręsti, kada pereiti iš vieno ekrano i kitą.Prireikus galima grįžti i ankstesnius ekranus.

Pasisveikinimo ekrane, kuris, pirmą kartą paleidus sistemą „Windows 98“, atidaromas automatiškai, galima rasti paaiškinimus, kaip pradėti naudotis kompiuteriu ir tyrinėti sistema „Windows 98“.

Įėjimas į Windows 98

Įjungus kompiuterį, pirmiausia paleidžiama operacinė sistema.Kai ji pasiruošusi darbui, pateikiamas dialogo langas, kuriame reikia nurodyti įėjimo į sistemą (arba į kompiuterinį tinklą, jeigu kompiuteris įjungtas į jį) vardą ir slaptažodį. Jei slaptažodis nenaudojamas, PASSWORD laukelyje nereikia nieko rašyti (jei pirma kart slaptažodis nerašomas, tai vėliau kompiuteris slaptažodžio nereikalaus).Jeigu tuo pačiu kompiuteriu naudojasi keletas vartotojų, kiekvienas iš jų turi galimybę įeiti skirtingu vardu ir slaptažodžiu, o tai leis jiems dirbti savo susikurtoje darbo aplinkoje.

Darbalaukis

Vaizdas, matomas kompiuterio ekrane, yra vadinamas darbalaukiu .Windows 98 darbo laukas yra pilkšvai žalios spalvos.Tačiau darbo lauka galima pagyvinti, padengiant jį įvairiais paveikslėliais arba apmušalais (wallpapers).Windows 98 aplinkoje yra keletas paveikslėlių, kuriuos galima naudoti kaip apmušalus.

Darbalaukyje yra keletas nuolatinių piktogramų. Svarbiausios nuolatinės piktogramos yra My Computer (mano kompiuteris), My Documents (mano dokumentai) ir Recycle Bin (šiukšlių dėžė).Be jų, darbalaukyje gali būti įvairių kitų aplankų ir failų.Jų piktogramas, ne taip kaip nuolatines piktogramas, galima pašalinti bei pridėti naujų.

Pagrindinės piktogramos:

MY COMPUTER (Mano kompiuteris). Skirta pažiūrėti, kas yra kompiuteryje, darbui su failais, katalogais, diskais.

MY DOCUMENTS (Mano dokumentai). Čia galima laikyti savo dokumentus.

RECYCLE BIN (Šiukšlių dėžė). Joje laikinai saugomi ištrinti failai.

NETWORK NEIGHBORHOOD (Tinklo kaimynai). Skirta kompiuterinio tinklo resursams peržiūrėti (jei kompiuteris įjungtas į tinklą).

INTERNET EXPLORER (Pasaulinio voratinklio
naršyklė).

OUTLOOK EXPRESS. Elektroninio pašto ir naujienų paslaugų programa.

CONNECT TO THE INTERNET. Jungimosi i internetą pagalbininkas.

Darbo lauke gali būti ir daugiau piktogramų.Tai priklauso nuo to, kokios programos įdiegtos.Nuorodas į dokumentus, programų failus, katalogus, diskus galima susikurt pačiam.

Užduočių juosta

Užduočių juosta yra sistemos „Windows 98“ darbalaukio apatinėje dalyje.

Paleidus programą arba atidarius langą užduočių juostoje atsiranda mygtukas su programos pavadinimu.

Norint pereiti iš vienos paleistos programos į kitą, užtenka paspausti atitinkamą mygtuką užduočių juostoje.Uždarius programą (langą), mygtuko užduočių juostoje nelieka.

Greito programų paleidimo sritis

Užduočių juostoje, paleisties mygtuko Start dešinėje, yra sparčiosios paleisties juostos dalis. Ši greito programų paleidimo dalis yra sistemos Windows darbalaukio mini versija.Per ją iš karto galima atidaryti svarbiausias, kompiuteryje esančias, programas, failus ar dokumentus.Greitojo programų paleidimo sritis turi dar vieną pranašumą – ekrane visada matoma užduočių juosta ir joje esanti greitojo programų paleidimo sritis – net ir tuomet, kai likusią darbalaukio dalį užstoja kurios nors atidarytos programos, pvz., tekstų apdorojimo langas.Ši sistema sukuria tris nuorodas: į darbo lauką, Internet Explorer, Outlook Express.Taip pat galima susikurti nuorodas ir i kitas pageidaujamas programas.

Žymių laukelis

Jo gale matomas laikrodis.Priklausomai nuo to, kas vyksta operacinėje sistemoje, žymių laukelyje gali atsirasti įvairūs kiti indikatoriai.Pvz., jeigu spausdinama, čia bus matoma spausdintuvo piktograma.Jeigu kompiuteris naudoja akumuliatoriaus baterijas,taip pat bus matoma atitinkama piktograma ir t.t.

Darbo pradžia

Šiuo metu Jūs matote 51% šio straipsnio.
Matomi 967 žodžiai iš 1891 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.