Operacinė sistema windows xp
5 (100%) 1 vote

Operacinė sistema windows xp

ĮVADAS

Daugelį metų kompiuterių programinė įranga buvo kuriama, orientuojantis į darbą su “spausdinimo mašinėle”. Žmogus klaviatūra surinkdavo raidžių, skaičių ir kitų simbolių seką, o kompiuteris perduodavo ją į ekraną. Žinoma, tai buvo patogu ir suprantama kompiuterių specialistams. Tada dar niekas nemanė, kad kompiuteriu naudosis įvairių profesijų bei labai skirtingo amžiaus žmonės, ir ne tik įstaigose, bet ir namuose, ne tik darbui, bet ir žaidimams.

OS Windows kūrėjai atsisakė analogijos su spausdinimo mašinėle ir pakeitė savo programų vaizdą: vietoj daugelio žodžių ir skaičių naudojami paveikslėliai bei mygtukai, vietoj daugybės veiksmų klaviatūra – keli veiksmai pele. 1990 m. Microsoft firma pirmąkart supažindino vartotojus su sistema Windows 3.0. Šis programų paketas naudoja WYSIWYG vaizdavimo ekrane principą (What You See Is What You Get – ką matai, tą ir gauni). MS Windows panaudoja kompiuterinės grafikos galimybes, todėl vadinama grafine aplinka (sąsaja).Kompiuterių pasaulyje labai greitai viskas keičiasi. Pirmoji MS Windows 3.0 versija pasirodė 1990 m. kaip firmos Apple kompiuterio Macintosh vartotojo aplinka. Po jos sukurtos versijos 3.1,…, 3.11…. Visiškai naują pavidalą šis grafinis paketas įgavo versijoje MS Windows 95 ir Windows NT, kurios skirtos dirbti kompiuterių tinkle. Microsoft firmos strategai sako, kad šiuo metu visi žengiame į visai kitą kompiuterių naudojimo lygmenį. Pirmasis lygmuo, prasidėjęs nuo personalinių kompiuterių atsiradimo ir trukęs apytikriai iki 1991–ųjų, laikytinas “asmeninių užduočių” lygmeniu. DOS ir Windows 3.0 operacinių sistemų terpėse buvo sukurtos “Lotus 1-2-3”, “Corel Draw”, “Microsoft Office” ir kitos programos, kurių pagrindinis tikslas – palengvinti ir paspartinti atskiro asmens, vartotojo darbą. Nuo 1991–ųjų iki 1995–ųjų įsigalėjo antrojo lygmens užduotys, daugiausiai susijusios su “kliento-serverio” modeliu. “Powerbuilder”, “VisualBasic” ir kitomis programomis buvo kuriamos sistemos, integruojančios bendrovės ir organizacijos duomenis bei resursus. Šią skaičiavimų bazę rėmė Microsoft OS Windows for Workgroups 3.1 ir Windows NT. Apytikriai nuo 1995 metų įžengėme į trečiojo lygmens erą. Šiandienos operacinės sistemos privalo ne tik sudaryti sąlygas spręsti pirmojo ir antrojo lygmens užduotis, bet ir išplėsti savo veiklos sferą į didelių organizacijų ir bendrovių tinklus bei “Internetą”. To pasekoje gimė ir naujieji windows xp.

Windows XP šiuo metu bene vieni iš labiausiai naudojamu Windows šeimos operacinių sistemų, todėl daug kalbėti apie juos nėra prasmės. Kiekvienas vartotojas bent kiek nusimanantis apie kompiuterius gerai žino šia operacinę sistema.

Tai turbūt pati tobuliausia Windows’u versija, joje galima sakyti yra viskas, pradedant nuo paprasčiausių programėlių ir baigiant niekam nereikalingomis, tik be reikalo resursus naudojančias programas. Kitaip sakant Windows XP yra skirti silpnai susipažinusiam su kompiuteriu vartotojui, kuriam viskas yra pateikiama su šita operacine sistema.

WINDOWS XP PROFESSIONAL IR HOME EDITION

Pirmiausia dėmesį patraukia visiškai nauja išvaizda. Vadinamasis „Luna“ dizainas pasižymi didelėmis ikonomis, suapvalintais dialogo langais ir šviesiu, spalvotu fonu. Darbastalyje ikonų mažiau, „Start“ meniu ir „System tray“ (sisteminis dėklas) rodo tik tuos taikomuosius kompiuterio išteklius, kuriais naudojatės dažniausiai. Sistemoje supaprastinti tokie plačiai naudojami langai kaip „Control Panel“. „Start“ meniu pateikiamas dviejų stulpelių forma. Kairiajame stulpelyje galite matyti savo elektroninį paštą ir interneto naršyklę kartu su penkių paskutinių programų, kurias buvote atidaręs, sąrašu. Dešiniojoje pusėje – dažniausiai vykdomos operacijos, pavyzdžiui, darbas su paveikslėliais, dokumentais, sistemos konfigūravimas arba „Help“ (pagalbos) sistema.

Tiesa, tie, kurie pasiilgsta senųjų gerųjų „Windows“, bet kada gali sugrįžti prie išorinio programos vaizdo „Classic“.

Kas dirba su Windows šeimos senesnėmis versijomis turbūt jau yra įsitikinę, kad Windows yra geriausia operacinė sistema dėl daugybės priežasčių, bet ar nevertėtų atsinaujinti senosios operacinės sistemos naujaja – Windows XP. Ji yra kur kas geriau paruošta eiliniam vartotojui. Naujoji operacinė sistema turi dvi versijas: „Windows XP Home Edition“ ir „Windows XP Professional“. Jos yra gana panašios, bet labiau nukreiptos skirtingo tipo vartotojams. Visų laikų sparčiausia Windows sistema — Windows XP Professional — turi darbo su tinklais ir kitas priemones, tai paverčia ją idealia naudojant kompiuterį verslo reikalais ar sudėtingiems asmeniniams darbams. Tinkamiausia operacinė sistema pramogoms ir asmeniniams poreikiams — Windows XP Home Edition — leidžia nuveikti daugiau su kompiuteriu ir internetu.

Operacinėje sistemoje Windows XP Professional gali veikti šimtai programų, kurios negalėjo veikti sistemoje Windows 2000, – jei sistema Windows XP Professional kurios nors programos nepalaiko, galite nustatyti programą veikti suderinamumo režimu. Šiuo režimu jūsų sistemoje gali veikti programos, kurios buvo suderinamos arba su sistema Windows NT® 4.0, arba su Windows 95, Windows 98 ar Windows Me. Tai leidžia tą
programą naudoti su operacine sistema Windows XP, efektyvumui pastebimai nesumažėjant.

Programinės įrangos pardavėjai išleidžia naujinius, leidžiančius programoms veikti operacinėje sistemoje Windows XP Professional. Tuos naujinius rasite svetainėje Windows Update (Windows atnaujinimas). Atnaujinę savo programą galite iš naujo nustatyti savo sistemą, kad tokia taikomoji programa joje veiktų ir netaikant suderinamumo režimo.

Yra dalykų, kurie keičiasi greičiau nei išleidžiama programinė įranga. Tikriausiai jūsų kompiuteryje yra programų iš daugybės įvairiausių šaltinių. Programinės įrangos naujinimas pagal paskutinį geriausią naują kodą gali pagerinti sistemos efektyvumą ir patikimumą, tačiau programinės įrangos atnaujinimas gali tapti ir tikra kankyne. Operacinė sistema Windows® XP Professional jus nuo jos išvaduos. Su šiomis priemonėmis jūsų sistema visada bus atnaujinta:

1. Windows atnaujinimas. Šis operatyvusis sistemos Windows XP išplėtimas pateikia svetainę su produkto patobulinimais, tokiais kaip paslaugų paketai, įrenginių tvarkyklių naujiniai ir sistemos saugos naujiniai. Jums įdiegus naują įrenginį operacinė sistema Windows XP suras jo tvarkyklę jūsų kompiuteryje ir svetainėje Windows Update (Windows atnaujinimas). Jei svetainėje Windows Update yra atnaujinta tvarkyklė, ir jūs norite turėti naujesnę jos versiją, priemonė „Windows atnaujinimas“ ją atsisiųs ir įdiegs. Įmonėse gali būti nepaisoma šios funkcijos arba ji gali būti išjungta ir Windows atnaujinimo naudojimas gali būti apribotas. To teiraukitės savo sistemos administratoriaus. Administratoriams yra skirtas atskiras straipsnis „Windows Update“ (Windows atnaujinimas), skirtas naujinių, kuriuos galima platinti įmonėje, ieškos, rinkimo ir atsisiuntimo klausimams.

2. Dinaminis atnaujinimas. Windows XP sąrankos pasirinktis „Dinaminis atnaujinimas“ jums leidžia iš svetainės „Windows Update“ atsisiųsti naujinius ir sąrankos metu vietoje sąrankos kompaktiniame diske esančios operacinės sistemos Windows XP versijos įdiegti naujausią programinę įrangą.

3. Automatiniai atnaujinimai. Ši jūsų kompiuterio atnaujinimo pasirinktis pateikiama nepertraukiant jūsų darbo internete. Jums nereikia apsilankyti specialiose svetainėse ir periodiškai tikrinti, ar nėra naujų naujinių. Naujiniai gali būti atsiunčiami fone, darant minimalų poveikį tinklo ryšiui, o jums tuo metu naršant po internetą. Naujinį parsiuntus, operacinė sistema Windows XP paklaus, ar norite jį įdiegti.

Galima išvardyti šimtus priežasčių, dėl kurių vertėtų naudoti operacinę sistemą Windows XP Home Edition. Toliau pateikta dešimt pagrindinių:

• Greitas vartotojų persijungimas.

Jei vienu kompiuteriu naudojamasi bendrai su kitais savo šeimos nariais, tai kiekvienas iš jų gali prisijungti prie savo abonentų, prieš tai neuždarę kitų šeimos narių atidarytų taikomųjų programų ir nepaleidę kompiuterio pakartotinai.

• Naujas paprastesnis dizainas.

Aiškus, paprastas Windows XP dizainas – jūsų dažniausiai naudojamos priemonės išdėstytos priekyje arba centre, kad greitai galėtumėte jas pasiekti.

• Windows Media Player for Windows XP.

Windows Media Player for Windows XP suteikia atskirą, paprastą naudoti vietą, kurioje galite leisti DVD diskus, tvarkyti muzikos įrašus, įrašyti kompaktinius diskus ir kita.

• Windows Messenger.

Windows Messenger – tai paprastas būdas realiuoju laiku palaikyti ryšį su savo draugais ir šeimos nariais. Galite matyti, kas yra prisijungę prie tinklo, ir pasirinkti bendravimo būdą: siųsti teksto pranešimus, balso ar vaizdo duomenis, – ir visa tai dar veiksmingiau ir kokybiškiau nei kada nors anksčiau.

• Windows filmų montažinė.

Naudodamiesi Windows filmų montažine galite savo kompiuteryje perimti, redaguoti, tvarkyti ir su kitais dalintis pačių sukurtais filmais, nufilmuotais ir su skaitmenine, ir su analogine vaizdo kamera.

• Aplankas „Mano paveikslėliai“.

Aplankas „Mano paveikslėliai“ – tai vieta, skirta dirbti su skaitmeninėmis nuotraukomis. Čia galite tvarkyti, peržiūrėti ir naudodamiesi Voratinklio paslauga net užsisakyti savo paveikslėlių spaudinius.

• Internet Explorer 6.

Interneto naršyklė Internet Explorer 6 turi naujų, dar geresnių priemonių, kurios supaprastina naršymo po internetą užduotis, didina patikimumą ir padeda išsaugoti asmeninės informacijos privatumą.

• Nuotolinė pagalba.

Jei norite, kad jūsų draugas ar Windows XP besinaudojantis palaikymo specialistas jums pademonstruotų kokį nors procesą ar padėtų išspręsti problemą, naudodamiesi nuotoline pagalba jiems galite suteikti teisę jūsų kompiuterį valdyti nuotoliniu būdu.

• Sistemos atkūrimas.

Sistemos atkūrimo priemonė aktyviai stebi sistemos failų pokyčius tam, kad jūs galėtumėte atkurti ankstesnę sistemos būseną neprarasdami duomenų, jeigu kas nors atsitiktų kompiuteriui.

• Tinklo parametrų nustatymo vedlys.

Tinklo parametrų nustatymo vedlys padeda nustatyti namų tinklo parametrus, kad visi jūsų namuose esantys kompiuteriai galėtų bendrai naudotis spausdintuvais, įrenginiais, failais ir interneto ryšiu.

Yra šimtai pagrįstų priežasčių, dėl kurių reikėtų įsigyti operacinę sistemą Windows XP Professional, čia pateikta dešimt pagrindinių:

• Windows Messenger.

Windows Messenger – tai
būdas realiuoju laiku bendrauti ir bendradarbiauti naudojantis savo kompiuteriu. Galite matyti savo kontaktų prisijungimo prie tinklo būseną ir pasirinkti bendravimo su jais būdą: siųsti teksto pranešimus, garso ar vaizdo duomenis – tai efektyviau ir kokybiškiau nei kada nors anksčiau.• Nuotolinis darbalaukis.

Naudodamiesi nuotoliniu darbalaukiu galite pradėti virtualųjį seansą ir naudotis savo staliniu kompiuteriu iš kito kompiuterio, kuriame veikia operacinė sistema Windows 95 ar vėlesnė jos versija, jums suteikianti prieigą prie visų jūsų dokumentų ir taikomųjų programų, net kai esate išvykę iš savo darbovietės.

Šiuo metu Jūs matote 31% šio straipsnio.
Matomi 1607 žodžiai iš 5247 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.