Pagrindiniai reikalavimai mokymui mokymo principai k komenskis
5 (100%) 1 vote

Pagrindiniai reikalavimai mokymui mokymo principai k komenskis

Pagrindiniai reikalavimai mokymui. Mokymo principai.

Dar prieš 300 metų, aiškindamas žmogaus vystymosi ir ugdymo problemas, Komeskis sukūrė vieningą mokymo principų ir taisyklių sistemą, ją išdėstė veikale „Magna Didactica“ (1632) ir pritaikė vadovėliuose „Orbis Sensualium Pictus“ ir kt. ..

Apžvelgus Komenskio mokymo principų ir taisyklių vertinimo požiūrius ir kriterijus pedagoginėje literatūroje, ryškėja viena bendra išvada. Akcentuojamas :

1. Mokymo principų ir taisyklių priklausymas nuo mokymo tikslų ir uždavinių.

2. Bendrųjų mokymo proceso dėsningumų.

3. Mokymo turinio ir metodų.

Principai:

Mokymo principai vertinami, kaip mokytojo ir mokinio veiklos pirminiai momentai arba išeities pozicijos.(Pirminiai momentai- uzduoties partinkimas ir šeities pozicijos galimi užduoties sprendimo būdai.)

Komenskio didaktikoje pagrindu laikomas prigimtinio atitikimo principas, kuris reiškia, kad visas mokymo vyksmas turi atitikti prigimtines vaiko ypatybes.

Komenskis mano jog lengviau suvokti, išmokti, ir tt.. kai pirma praktiškai prisilieti, o tik po to gaunoi teorinių žinių.

Į mokymo pagrindą dėjo pedagoginį realizmą, pvz. Jis nurodo, kad pažinimas pradžią visad gauna iš jausmų (nes nieko nėra prote, ko anksčau nebuvo jutimose) todėl ir mkslą reikia pradėti ne nuo žodinio daiktų aiškinimo, bet nuo jų stebėjimo.

Komenskio suforuluotas vaizdumo principas, įjungtas į visą didaktinę sistemą, giliai įaugo į pedagogikos teoriją ir praktiką, palengvino mokymo procesą.

Apibendrinamas savo teorinius teiginius jis daro išvadą, kad geriausias metas išmokimo tvirtinimui patikrinti yra praktika, pats gyvenimas.

Žinių, mokėjimų ir įūdžių tvirtumas priklauso ne vien nuo jų nuoseklumo ir sistemos, bet ir nuo efektyvumo (t.y. nuo sugebėjimo sąmoningai juos panaudoti, susidarius konkrečiai mokymo ar gyvenimo situacijai.). Jis teigia, kad mokykloje reikia mokytitaip, kad mokiniai suprastų ko mokosi.

Sąmoningumas ir kiti principai turi ugdyti mokinio savarankišumą. Jo pasireiškimas gali būti labai įvairus:

1. Savarankiškas mokymasis.

2. Savarankiškas darbas.

Šiuo metu Jūs matote 50% šio straipsnio.
Matomi 306 žodžiai iš 609 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.