Patruliavimo su šunimis taktika
5 (100%) 1 vote

Patruliavimo su šunimis taktika

TURINYS

1. Įvadas……………………………………………………………………………….2

2. Patruliavimo su šunimi pėsčiomis taktika………………………………3

3. Patruliavimo su šunimi tarnybiniu automobiliu taktika……………5

4. Patruliavimo su šunimi laivu (kateriu) taktika………………………..6

5. Kinologų trūkumas VSAT padaliniuose………………………………..7

6. Išvados………………………………………………………………………………9

7. Naudota literatūra………………………………………………………………10

1. ĮVADAS

Šuo – plėšrūnų (Carnivora) būrio atstovas, kurio artimiausias laukinis protėvis -vilkas. Kaip ir kiekvienam plėšrūnui, šuniui būdingi visi grobio ieškojimo, persekiojimo, gaudymo instinktai. Visus šiuos įgimtus, natūralius polinkius ir galima panaudoti dresuojant šunį. Tiesiog plėšrūnui būdingus instinktus ir veiksmus reikia tinkamai nukreipti, o tai ir yra pagrindinis kinologo uždavinys. Šuo – žmogaus draugas, pagalbininkas ir kompanionas. Žmogus būdamas su šunimi būna laimingesnis ir geresnis. Šuo mums suteikia daug nepakartojamų akimirkų. Jau nuo neatmenamų laikų žmogus „bendravo“ su šunimi. Ėjo medžioti, grybauti ir pasivaikščioti.

Šiais laikais šunis taip pat naudoja specialių tarnybų pareigūnai vadinami kinologais. Jie šunis dresuoja, auklėja ir dirba su jais. Kinologams šunys yra netik padėjėjai tarnybos metu, bet ir šeimos nariai su kuriais jie praleidžia labai daug laiko.

Mano rašto darbo tema „šunų panaudojimo taktika saugant valstybės sieną“, todėl aš panagrinėsiu VSAT kinologų darbą tarnybos metu ir jų naudojamą taktiką saugant Valstybės sieną. Kadangi aš nesu kinologas tai man sunkiau yra apžvelgti visas ypatybes, be to Lietuvoje rasti informacijos apie šunis tai yra kinologija yra labai, labai mažai tai visa informacija kuria panaudosiu yra mano kolegos informacija apie kinologija. Bei apžvelgsiu kinologų trūkumą VSAT padaliniuose.

VSAT kinologai šiuo metu saugant valstybės sieną yra labai naudingi, nes jie patruliuoja labiausiai pažeidžiamuose ruožuose, atlieka kitas specifines užduotis. Keturkojai pasieniečių pagalbininkai atlieka darbą kurio negali atlikti pareigūnai. Tai pėdsekystė, žmogaus paieška, daiktų paieška, narkotinių ir sprogstamųjų medžiagų paieška. Nepakeičiami pagalbininkai persekiojant, sulaikant ir konvojuojant ar saugant asmenis.

2. PATRULIAVIMO SU ŠUNIMI PĖSČIOMIS TAKTIKA

Patruliavimas su šunimi pėsčiomis naudojamas tada, kai priskirtas ruožas yra miškinga vietovė, nepravažiuojamos vietos ar yra būtinumas apsaugoti priskirtą ruožą, taip kad nepastebėtų kiti asmenys. Patruliuojant su tarnybiniu šunimi pėsčiomis pagrindinis dėmesys yra skiriamas į krūmais ir medžiais apaugusias vietoves. Krūmus ir medžius visų pirma apžiūri kinologas su šunimi, po to iš paskos praeina kinologo porininkas. Kitas pareigūnas visada eina paskui kinologą už 5-7 metrų ir stebi aplinkinę vietovę. Kinologas stebi šunį ir jo reakciją. Kinologas šuniui vadovauja balsu, gestais arba leidžia pačiam galvoti šuniui.

Kinologas patruliavimo greitį pasirenka atsižvelgdamas į :

– oro sąlygas

– vėjo krypti

– oro temperatūrą (jei karšta, būtina numatyti pertraukėles šuniui pailsėti ir atsigerti)

– metų laiką

– sienos ruožo ypatumus

– šuns paruošimo lygį

– šuns amžių

– šuns darbo sąlygas (ieškant asmenų ar daiktų, sekant pėdsakais šuo per 1 val. efektyviai gali dirbti apie 30 min.)

Atsižvelgus į šias sąlygas taip planuojant tarnybą būtina apgalvoti kaip geriau patikrinti paskirtą ruožą. Kinologai dažniausiai patruliuodami pėsčiomis būna slapukuose tose vietose kur yra tikimybė kad gali įvykti pažeidimas.

Patruliuojant kur siena eina upės pakrante pėsčiomis kinologas dažnai turi eiti patikrinti vietas kurių negalima apvažiuoti tarnybiniais automobiliais. Taip pat kinologai tarnybos metu dažnai vyksta į pagalbą kitos užkardos sargyboms. Nes pasienyje kinologų trūkumas yra labai didelis ir nevisos užkardos turi kinologus, todėl kinologas pagal iškvietimą gali vykti į gretimos užkardos ruožą pagelbėjant užkardyti teisės pažeidimus.

Pėsčiomis patruliuojanti sargyba su šunimi dažniausiai sąveikauja su gretima sargyba, kuri važiuoja tarnybiniu automobiliu ar kateriu.

Patruliuodamas naktį kinologas stengiasi laikyti šunį kuo arčiau savęs, kad galėtų geriau stebėti ir valdyti šunį. Naktį šuo tampa kinologo ausimis ir akimis. Nes tamsiu paros metu nieko aplinkui nematyti taip kaip dieną. O šuo net ir nematydamas žmogaus jį jaučia ir užuodžia. Taip pat jei šuo užfiksuotų pėdsakus naktį galima nepastebėti šuns reakcijos ir atšaukti jį nuo tos vietos. Sekant pėdsakais porininkas seka iš paskos dieną apie 10 metrų, naktį 5- 8 metrus ir apžiūrinėja gretimus krūmus ir medžius. Jei kinologas eina su šunimi per tankius krūmus porininkas juos apeina aplinkui, bet stengiasi neužeiti kinologui iš priekio, kad netrukdytų šuns darbui.

Vykdant asmens paieška kinologas stovi prie pat miško krašto, o porininkas maždaug už 20 metrų. Lodamas šuo parodo
jog aptiko miške žmogų. Tada kinologas eina į mišką, o kitas pareigūnas atsistoja prie miško krašto kad galėtų stebėti kinologą. Ir kol kinologas atves asmenį iš miško pareigūnas iškviečia pastiprinimą. Asmenį tikrina kinologas. Pasodina šunį už 3 metrų nuo žmogaus pats patikrinimą atlieka iš tos pusės, kad žmogus būtų tarp kinologo ir šuns. Kitas pareigūnas stovi apie 5 metrai nuo šuns ir apie 7 metrai nuo tikrinamo asmens. Kinologui negalima užstoti šuniui tikrinamą asmenį. O kitas pareigūnas negali stovėti iš tos pusės kurią stebi šuo.

Konvojuojant pėsčiomis asmenį kitas pareigūnas eina išpasakos kinologo. Nes jei asmuo pradėtų bėgti šuo puldamas gali įkasti ir pareigūnui.

3. PATRULIAVIMO SU ŠUNIMI TARNYBINIU AUTOMOBILIU TAKTIKA

Patruliuojant su šunimis tarnybiniais automobiliais siekiama kuo efektyviau panaudoti šunis. Su džipais greičiau galima nuvykti į įvykio vietą, greičiau apvažiuoti nepraeinamus ruožus.

Patruliuodamas tarnybiniu automobiliu kinologas būna kaip rezervinė grupė. Jis uždengia tuščius ruožus, tikrina prieigas ir kelius prie valstybės sienos. Reaguoja į kitų pasienio sargybų pranešimus ir vyksta į pagalbą joms.

Patruliavimas su automobiliu skiriasi nuo pėsčiomis tuo, kad šuo automobilyje ilsisi kol jo nereikia panaudoti vietovės patikrinimui ar kitai užduočiai, o paskui vėl jis būna automobilyje ir gali ilsėtis. Patruliuojant automobiliu kinologo darbas yra stebėti tai kas vyksta pasienio ruože ir tik atvažiavus į kita vietą patikrinti tą vietovę nuodugniai su šunimi, o pats stebi padėtį pasienio ruože.

Šiuo metu Jūs matote 51% šio straipsnio.
Matomi 1010 žodžiai iš 1963 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.