Paukščiai keistomis plunksnomis mėnulio vaikai
5 (100%) 1 vote

Paukščiai keistomis plunksnomis mėnulio vaikai

Pasaulis stebina paukščių įvairove. Dauguma jų yra pilkų, juodų, baltų plunksnų. Bet pilkoje masėje visą laiką atsiranda margų, keistų plunksnų paukštukų, tačiau jiems sunku pritapti prie nuobodžios minios, išskleisti sparnus, nes toks gyvenimas laužia jų gležnus sparnelius, neduodamas net atsigauti. Jurgos Ivanauskaitės romanas “Mėnulio vaikai” yra kupinas tokių paukštelių, norinčių atsiplėšti nuo dulkėtos, nuo jausmų nebuvimo išsausėjusios žemės.

Vieni iš tokių keistų sparnuočių yra Anita ir Gedas, kurie be galo panašūs savo energetika, impulsyvumu, kuriuo tikriausiai lengvai galėtų susprogdinti visą esamą visatą. Jie nebijo mirties, Gedas ir Anita bijo gyventi taip, kaip tai daro pilki paukščiai. Juk pasaulyje viešpatauja “sausra”, pasaulio sparnuočiai visai pamiršo , kas yra meilės šokis, rūpestingas vienas kito plunksnelių valymas. Deja, Anita irgi buvo bepradedanti sirgti amnezija, bet prabudo instinktas, ir smegenys sukūrė kažkokį stabą, kurį Anita iš karto pavadino Gedu ir kuris tapo jos vaistu nuo depresijos, bet vaistai juk turi šalutinių poveikių, o dažnai netgi tampa nuodais. O Gedo meilės jausmą nejučia norisi tapatinti su jo gailesčio jausmu, nes beveik visos Gedo moterys būdavo apgaubiamos gailesčiu, nors jos ir manydavo, jog viskas yra visiškai kitaip, o gal netgi pats Gedas buvo susipainiojęs jausmuose, negalėdamas atskirti, sugrupuoti. Bet ar reikėjo jam šito? Vargu…

Pasimėtimas, vaikymasis iliuzijų, gyvenimo skonio ir kvapo nejutimas vertė gedą ir Anitą jaustis nelaimingais. Bet ne tik jie teigė esantys tokie. Paklauskite kitų jaunų žmonių, ir beveik kiekvienas atsakys, jog yra arba nelaimingas, arba jau ties riba. Prasimanymai! Dabar jau tampa madinga skleisti negatyvią nuotaiką ir paistalus apie savižudybę kaip meilės alternatyvą. Jaunimas prisiskaitė per daug knygų, kuriose teigiama, jog nei meilė, nei pats gyvenimas neturi prasmės, kad savižudybė – savo galios prieš visuomenės moralines nuostatas įrodymas. Manau, kad jauni žmonės tiesiog serga maksimalizmu. Jiems reikia visko arba nieko. Tokia filosofija nuves tik į prarają.

Šiuo metu Jūs matote 60% šio straipsnio.
Matomi 335 žodžiai iš 554 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.