Piramidės
5 (100%) 1 vote

Piramidės

1121

Aukštis – 137 m

Luitų kiekis – 2 300 000

Luitų svoris – 2,5 t

Statymo trukmė – 20 metų

Darbininkų skaičius – 100 000

Labiau žinomo statinio Žemėje tikrai nėra. Egipto faraonų kapavietės – vienintelis ir pats seniausias iš septynių pasaulio stebuklų, išlikęs iki mūsų dienų. Ketvirtosios faraonų dinastijos valdymo laikais (beveik prieš penkis šimtmečius) iškilusių piramidžių nepajėgė įveikti nei užkariautojai, nei laikas.

Nors 1889 metais pastatytas Eifelio bokštas “praaugo“ Egipto piramides ir jos jau nėra pats aukščiausias statinys žemėje, faraonų kapaviečių didybės tai neprigesino. Glumina ne tik piramidžių aukštis – aukščiausia – 137 m (prieš nugriūvant viršūnei buvo 147 m). Kvapą gniaužia sumanymo užmojis (turint galvoje tų laikų statybų techniką – pleištus ir kaltus). Pavyzdžiui, Cheopso piramidės statybai panaudota 2 300 000 stropiai apdorotų kalkakmenio luitų, iškirstų kitame Nilo krante ir svėrusių ne mažiau kaip 2 tonas. Istorijos tėvas Herodotas tvirtina, kad piramidės statybos truko dvidešimt metų, o vienu metu jose dirbdavo ne mažiau kaip šimtas tūkstančių žmonių, kuriuos kas trys mėnesiai keisdavo nauji darbininkai. Kiek jų likdavo gyvų, žinojo tik faraono raštininkai. Kitiems, taip pat ir mums, liko paslaptis, kiek gyvybių paklota įrengiant kapą vienam vadovui.

Iš tikrųjų su piramidėmis siejama ne viena mįslė. Tarkime, įmanoma gigantiškų kapaviečių statymą pagrįsti ekonomiškai (valstybė suklesti!) ir psichologiškai (faraono amžinoji buveinė turi atspindėti Žemės ir Dangaus jam suteiktą galią!)… Tačiau kodėl pasirinkta būtent milžiniškos piramidės forma, kurioje lyg vabalėlis obuolyje tūnos sarkofagas su palaikais? Kas pasiūlė tokią konstrukciją?

Kai kurie svaiginasi, kad tai gali būti aukštesniojo kosminio proto paminėta idėja…

Tačiau istorikai mano, kad genijaus, įkalbėjusio faraoną šiai beprasmiškai, bet labai įspūdingai avantiūrai, vardas – Imchotepas. Taigi Leonardas da Vinči tyrėjo įstabų pirmtaką. Su genialaus architekto, mago ir žynio Imchotepo veikla siejamas ir akmeninės architektūros atėjimas į senovės Egiptą. Tiesa, be dieviškųjų jėgų neapsieita. Pats Imchotepas po mirties buvo paskelbtas dievu – raštininkų globėju.

Piramidės pasaulyje

Piramides statė daugelis senovės kultūrų, skirtinguose žemynuose. Visos jos atsirado beveik vienodu laiku. Neįtikėtina, kaip viena ir ta pati idėja iškilo skirtinguose kultūrose. Galbūt tarp jų egzistavo kontaktas?

Žymiausios pasaulyje – Egipto piramidės Gizos Plokštikalnėje. Čia išdidžiai rymo Didžioji piramidė – Cheopsas vienas iš septynių pasaulio stebuklų! Šalia stovi Khafre ir Mikerino piramidės. Dar nuo tų laikų kai šalia tekėjo Nilas, o piramidžių atspindžiai įsiliedavo į jo vandenį išliko posakis “laikas atsispindi Nile”… Tai toli gražu ne vienintelės piramidės Egipte. Egipto piramidės praėjo tam tikrą evoliuciją. Nuo laiptuotosios piramidės Sacharoje, lenktosios piramidės, “tikrosios” , lygiais šonais raudonosios piramidės. Iš viso Egipte surasta du šimtai piramidžių, vien aplink Memfį jų aštuoniasdešimt.Didžiausias piramidžių ansamblis – Sudane, 1300km į pietus nuo Kairo. Prieš 2,500m. čia buvo Afrikos valstybė Nubija apie šimtą metų (XVII a. pr. Kr) valdžiusi Egiptą. Čia galite išvysti, daugiau nei šimtą aštuoniasdešimt piramidžių, mažesnių (vidutiniškai 150-30m. aukščio), siauresnių ir statesnių nei Egipte, bet pakankamai įspūdingų.

Kanarų salose prie vakarinio Afrikos kranto Guanči gentis pastatė laiptuotąsias piramides, persikėlę iš Egipto, jeigu jie pateko čia, gal sugebėjo pasiekti ir Ameriką?!.

Pati gamta Nevados valstijoje, JAV, kaip skulptorius nulipdė piramides ežere. Šie dariniai ežere kasmet pritraukia daugybę žmonių, o vienos piramidė labai jau panaši į Cheopso piramidę Egipte.

Centrinėje Amerikoje taip pat buvo statomos piramidės. Ketvirtame- dešimtame šimtmetyje prieš Kristų majai pastatė daugiau nei dešimt laiptuotųjų piramidžių ritualiniuose centruose Jukatano pusiasalyje dabartinės Meksikos, Gvatemalos, Belizės ir Honduro teritorijose. Didžiausias jų kompleksas Teotichuanchane – “vietoje, kur gimsta dievai”. Šiaurinėje Amerikos dalyje taip pat gausu piramidžių – žymiausia jų Uchmale.

Piramidės Gizos plynaukštėje Egipte

Žymiausi Senovės Egipto statiniai – piramidės. Šios masiškos akmens struktūros buvo pastatytos apie 2500 m. pr.Kr. akmenuotoje dykumos lygumoje, vakariniame Nilo krante, netoliese dabartinio Kairo.

Gizos piramidės suformuoja trijų faraonų (Khufu (gr.Cheopso), Khafre (Chephren) ir Menkure (Mycerinus)) laidojimo kompleksų dalį .Tai ketvirtosios dinastijos Senosios Egipto karalystės atstovai-karaliai. Ketvirtosios dinastijos valdymo laikotarpiu Giza buvo karališkasis tuometinės sostinės (Memfio) nekropolis. Gizos piramidės sudarė dalį faraonų laidojimo komplekso, prie jų buvo šventyklos ir karališkosios šeimos, žinių kapai.

Pirmoji, didžiausia piramidė, Khufu arba Cheopsas, šalia Cheopso piramidės yra trys mažosios piramidės, sakoma, kad čia palaidotos jo žmonos. Toliau už jos savo piramidę buvo pasistatęs jo įpėdinis Džedefras, tačiau ji
neišliko. Ją sugriovė jo brolis Khafre (Chefrenas) , sunaudojęs akmenis savo piramidei, kuri yra kiek piečiau nuo tėvo piramidės ir nors gerokai žemesnė, pastatyta ant kalniuko ji vizualiai sudaro vaizdą, lyg plokštikalnėje būtų aukščiausia. Į pietus nuo Khafre (Chefreno) , įsikūrė Cheopso anūkas Menkaura (Mikerinas). Kiekviena piramidė sujungta su atminimo šventykla. Prie Chefreno piramidės atminimo šventyklos stovi Sfinksas, manoma, kad ir po juo yra šventykla..

Žodis piramidė buvo kilęs iš graikų kalbos “piramis” o šis iš “pir” (“ugnis”) , egiptiečiai šiuos statinius žymėjo trikampiu, stačiakampiu, lotoso butonu, pelėda ir akimi.

Kad piramidė skirta laidojimui bandė įtikinti Herodotas. Naujausiais laikais paplito teorija, kad piramidės yra stiprūs energijos generatoriai. Nobelio premijos laureatas Luisas Alvaresas 1965m. paskelbė, jog Khafre (Chefreno) piramidę supa galingas magnetinis laukas.

Teisūs ir tie, kurie piramidės ženklus “M” + “R” (Pelėda + akis), “mer” vietas šifruoja “vieta iš kur kylama”.

Vieni remiantis tuo cituoja seną papirusą Kaire: “Dangus ištiesė savo spindulius, kad tu (faraonas) jais galėtumei pasikelti į dangų, kur RA akis”, kitas vertimas “Dangus ištiesė Ra akies spindulį, kad tu (faraonas) juo galėtumei pasikelti”. Antrojo vertimo šalininkai dar priduria, kad Didžiosios piramidės pasvirimo kampas toks, kaip ir toje vietovėje krintančių saulės spindulių.

Kiti posakį ”vieta , iš kur kylama” šifruoja kitaip (Oriono teorija). Saulės teorija nedaug kas betiki.

Piramidžių statymo technika kol kas diskutuotinas dalykas, dažniausiai klystama manant, jog piramides statė vergai, mokslas jau seniai įrodė, kad jas statė egiptiečiai, savo valia ir niekieno neverčiami.

Šiuo metu Jūs matote 51% šio straipsnio.
Matomi 1067 žodžiai iš 2096 žodžių.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA (kaina 0,87 €) ir įveskite gautą kodą į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.