Pk displeju tobulinimo tendencijos referat
5 (100%) 1 vote

Pk displeju tobulinimo tendencijos referat

TURINYS

1.ĮVADAS 2

2.TRADICINIAI CRT DISPLĖJAI 3

3.LCD DISPLĖJAI – AUGANTIS SUSIDOMĖJIMAS 6

4.PLAZMA DISPLĖJUOSE 10

5.KITOS TECHNOLOGIJOS 11

6.IŠVADOS 14

7.LITERATŪRA 15

1. Įvadas

PK displėjai tradiciškai yra kineskopiniai. Metams bėgant jie keitėsi – tobulėjo kaukė, mažėjo išgaubimo spindulys, didėjo atkuriamo vaizdo dažnis, parametrų valdymas tapo daug tobulesnis. Šiuo metu juose beveik nebeliko ką tobulinti. Tačiau pastaruoju metu sparčiai pinga ir tobulėja skystų kristalų displėjai bei taikomos visiškai kitokios technologijos gamyboje, pavyzdžiui, plazminiai, elektroliuminescentiniai, mikroveidrodžių displėjai. Jau gaminami miniatiūriniai displėjai, kuriuos galima dėvėti kaip akinius.

Šiame referate bus pabandyta apžvelgti:

 PK displėjų patobulinimus bei jų charakteristikų pokyčius paskutiniuoju metu;

 naujas technologijas bei jų praktinį taikymą displėjų gamybai.

Pateikiant medžiagą galvota, kad skaitytojas susipažinęs su kineskopų ir skystų kristalų displėjų veikimo principais.2. Tradiciniai CRT displėjai

Nėra abejonių, kad daugiausia yra pasaulyje kineskopinių (CRT – Cathod Ray Tube) displėjų. Jų gamybos technologija puikiai įsisavinta. Atrodo, nėra ką tobulinti. Tačiau pamatysim, kad jie vis tik tobulinami ir šiandien, juk sakoma, kad tobulumui ribų nėra. Jei techninė pusė tobula, galima ieškoti pigesnių medžiagų ir pigesnių gamybos procesų – tai taip pat yra tobulinimas. O jei jau nėra ką tobulinti, tai arba produktas yra tobulas, arba jau pasenęs.

Patys pigiausi monitoriai nėra visiškai plokšti, turi delta tipo kineskopo kaukę ir bent 15” įstrižainės kineskopą. Palyginus su tokio pačio tipo monitoriais, gamintais prieš keletą metų, naujieji rodo vaizdą didesne raiška ir dažniu, tenkina daug griežtesnius spinduliavimo reikalavimus (pvz.: TCO ‘99), yra truputį mažesnių gabaritų. Tačiau brangesni (reikia pastebėti, kad technologijos tobulėjimo dėka, kaina per pastaruosius dvejus metus sumažėjo maždaug du kartus) yra visiškai plokšti. Firma Hitachi patobulino 19” monitorių korpusus ir jie tapo beveik tokio paties ilgio kaip ir 17”. Štai palyginimui keleto monitorių matmenys:

1 lentelė. Monitorių matmenų palyginimas

Monitorius Sony CPD-E230 Hitachi CM625 Hitachi CM772 Samsung SyncMaster 1200NF Iiyama Master Pro 510

Įstrižainė, cm 17 colių 17 colių 19 colių 22 coliai 22 coliai

Aukštis, cm 40.2 40.4 44.7 50 49.3

Plotis, cm 42.1 43.2 44 51 49

Ilgis (gylis), cm 41.8 44.2 45 47.7 48.2

Kineskopo kaukę anksčiau stengtasi gaminti taip, kad kuo mažiau užstotų elektronų spindulį. “Trinitron” tipo kineskopo kaukė sudaryta iš vertikalių metalinių stygų ir dviejų vertikalių prilaikančių stygų – tai “Sony” patentuota technologija. Tos dvi skersinės stygos gan aiškiai pastebimos šviesiame fone. Tačiau tokia kaukės konstrukcija leidžia padidinti vaizdo šviesumą ir tos dvi stygos yra nedidelis trūkumas. Konstrukcijos rimčiausias trūkumas – neatsparumas smūgiams. “LG” firma atsisakė skersinių stygų – vaizdas rodomas visiškai tolygus (technologija pavadinta “Flatron”). Tačiau kineskopų kaukės su apvaliomis skylutėmis leidžia sukurti tikslesnį vaizdą. Todėl ši pakankamai sena technologija sėkmingai naudojama ir šiandien. Firma “Hitachi” tvirtina, kad šios kaukės (ji pagaminta iš invaro su ypač mažu plėtimosi koeficientu, todėl kineskopo įšilimas turi mažą įtaką vaizdo kokybei) dėka jos monitoriai pranašesni už monitorius su vertikalių stygų kauke. Žemiau pavaizduoti technologijų skirtumai:

1) 2)

1 pav. Liuminoforų išdėstymas kineskopo paviršiuje kai:

1) kaukė iš stygų, 2) kaukė su apvaliomis skylutėmis

“Hitachi” sumažino atstumus tarp liuminoforų horizontalia kryptimi ir padidino vertikalia kryptimi. Tam prireikė tikslesnio spindulių fokusavimo ir kreipimo sudėtingo valdymo:

1) 2)

2 pav. Atstumai tarp liuminoforų

1) daugumos šiuolaikinių monitorių 2) “Hitachi” monitorių

Taip pat šiuolaikinių monitorių elektronų patrankos išdėstytos vienoje plokštumoje. Tai padeda pagerinti fokusavimą vertikalia kryptimi, nes visi trys spinduliai atlenkiami vienodai. Bendrai paėmus visas firmas dauguma iš jų siekia geriausių tokių charakteristikų:

 fokusavimo kokybė visame ekrane;

 vaizdo taško (pixel) minimalus dydis;

 didelė raiška;

 didesnės maksimalios skleistinės;

 mažiausia kaina;

 šviesos atspindžių mažinimas;

 radiacinio spinduliavimo mažinimas;

 didesnis perdirbamų dalių kiekis.

Taip pat įdomu pastebėti, kad firmų naujausių prekių sąraše mažėja CRT monitorių ir visai išnykę 15” monitoriai (atkreipiu dėmesį – tarp naujausių, paskutinių produktų, pateikiamų rinkai). Taip yra dėl mažo kainų skirtumo tarp 15” ir 17“ kineskopų, naujų technologijų diegimo gamyboje – LCD (Liquid Crystal Display), PDP (Plasma Display Panel), televizorių, prie kurių galima prijungti kompiuterį, atsiradimo. Tačiau artimiausiu metu CRT neišnyks dėl šių priežasčių: didelės raiškos ir didelės įstrižainės monitoriai, palyginus su LCD ar kita nauja technologija, yra žymiai pigesni, o ir didelė raiška ne visuomet pasiekiama fiziškai kitų technologijų monitoriuose.

Šiuo metu Jūs matote 31% šio straipsnio.
Matomi 742 žodžiai iš 2411 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.