Plytelių klijavimas
5 (100%) 1 vote

Plytelių klijavimasPirmiausia norimą plytelėmis apklijuoti paviršių paruošiame: pašaliname purvą, senojo skiedinio pėdsakus. Tai atliekama plieniniu šepečių. Po to kirstuku betone iškertame griovelius ir tinkuojame skiediniu, padarytu iš vienos dalies cemento ir 4 dalių smėlio. Nutinkuotas paviršius turi būti kuo lygesnis. Kol skiedinys dar neišdžiūvo, tinką surėžome į mažus kvadratėlius, kad klijuojant plyteles geriau laikytųsi mastika.

Sieną padengiame pokostu. Kol ji džiūsta, ruošiame mastiką. Imame vieną dalį kazeino klijų, išmaišome juos vandenyje (dvi su puse dalies). Pusę valandos palaukiame, kol klijai išbrinksta. Kitame inde sumaišome 3 dalis „400“ markės cemento ir l dalį smul¬kaus smėlio. Šitą masę sumaišome su klijais taip, kad neliktų gabalų. Paruoštą mastiką reikia išnaudoti per 2 valandas, nes per ilgesnį laiką ji sukietės.

Bet visų tų rūpesčių galima išvengti. Ne visi žino, kad prie pokostu padengto paviršiaus tvirtai plyteles priklijuoja paprasčiausi sutirštėję aliejiniai dažai.

Bet priklijuoti plyteles – dar ketvirtadalis darbo. Svarbiausia taip jas sudėlioti, kad nebūtų defektų ir ne¬lygumų.

Kloti plyteles geriausia pradėti nuo grindų (jei planuojame ir grindis jomis padengti). Juk sienų plytelės turi remtis į grindų plyteles.

Prieš klojant plyteles, jos pusę paros pamirkomos vandenyje, kad jų poros prisipildytų vandens ir paklo¬tos tvirčiau laikytųsi. Prieš valandą iki darbo pradžios plytelės išimamos iš vandens.

Grindis prieš plytelių klijavimą sumirkome van¬deniu ir per sietą padengiame jas cemento sluoksniu. Jis sugeria vandenį ir pavirsta tešla (2-3 cm storio), ant kurios ir reikia kloti plyteles. Plytelė prie plytelės neturi prisiglausti 2-4 mm, todėl neblogai būtų turėti šabloną.

Šiuo metu Jūs matote 51% šio straipsnio.
Matomi 287 žodžiai iš 562 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.