Problemos x įmonėje analizė
5 (100%) 1 vote

Problemos x įmonėje analizė

TURINYS

ĮVADAS……………………………………………………………………..…3

1.Įmonės charakteristika………………………………………………….4

2.Vadybinė problema………………………………………………………..4

3. Problemos įtaka vidinei ir išorinei aplinkai………………………5

4. Problemos priežastys…………………………………………………….6

5. Alternatyvos…………………………………………………………………6

6. Problemos sprendimas…………………………………………………..7

7. Sprendimo pasekmės…………………………………………………….8

IŠVADOS……………………………………………………………………….8

INFORMACIJOS ŠALTINIŲ SĄRAŠAS…………………………..9

ĮVADAS

Kiekviena įmonė susiduria su problemomis, jos lyg ir sudėtinė įmonės dalis. Probleminėms situacijoms atskleisti ir jas išspręsti sugaištama nemažai laiko ir išeikvojama gerokai energijos. Vienos problemos būna nedidelės ir jas nesunku išspręsti, kitos reikalauja daugiau dėmesio, laiko ir išlaidų. Skirtingoms problemoms spręsti reikalingi skirtingi sprendimai. Tik gili ir išsami problemos analizė gali atskleisti jos tikrąsias priežastis ir padėti parinkti teisingą sprendimo būdą.

Sprendimo priėmimas – veiksmų konkrečiai problemai spręsti krypties nustatymas ir parinkimas arba pasinaudojimas susidariusia galimybe – svarbi kiekvieno vadovo darbo dalis. Priimti sprendimą, vadinasi pasirinkti vieną iš kelių veikimo būdų. Kiekvienas sprendimas turi įmone ar jos padalinį artinti prie tikslo, dėl to naudingas tik realus sprendimas, kuris iš tikro bus įgyvendintas.

Šio darbo tikslas – suprasti sprendimo priėmimo reikšmę valdymo procese. Būtina išsiaiškinti vadybinio sprendimo ir jo priėmimo procedūros esmę, nes ji yra pati reikšmingiausia iš visų vadyboje atliekamų procedūrų. Taip pat apžvelgsime sprendimo priėmimo metodus ir pasekmes.

1. Įmonės charakteristika

S. Šakio individuali įmonė susikūrė 1994m., tuo metu, kai Lietuvoje buvo smulkių ir vidutinių įmonių kūrimosi bumas. Įmonė įsikūrusi adresu: Sedos g. 16, kontaktinis telefonas +370 583 36114, el. paštas www.padangos@takas.lt Šiuo metu užsiima, naudotu padangų restauracija ir jų prekyba. Savininkas padangas vežasi iš užsienio, kurias restauruoja ir parduoda. Jis turi savo nuolatinius klientus, tai – padangų montavimo ir balansavimo įmonės. Šakio įmonėje dirba 14 darbuotojų.

Kadangi Šakio įmonė ganėtinai nedidelė, tai jisai pats tiesiogiai vadovauja visiems darbuotojams, taip pat pats atsako už įmonės veiklą, o svarbiausia valdo ir atsako už finansus ir prekybą. Savininkas pats samdo personalą.

Įmonės valdymo struktūra:

2. Vadybinė problema

Problemą nustatyti nelengva, todėl sakoma, kad teisingas jos suformulavimas yra pusė sprendimo. Remdamiesi Williamo Poundso teiginiais, dėl situacijų, įspėjančių vadovus apie galimas problemas:

a) nukrypimas nuo ankstesnės patirties,

b) nukrypimas nuo pelno,

c) kitų žmonių sukeliamos problemos,

d) konkurentų veikla;

Darome išvadą, kad S. Šakio individualioje įmonėje iškilo problema. Ji pastebėta pagalbinių darbininkų tarpe. Į jų pareigas įeina – parvežtų padangų, kurios yra suverstos sandėlyje, surūšiavimas ir pristatymas pas restauruotojus, kurie randasi kitame sandėlyje. Jas reikia atrinkti ir suporuoti pagal išmatavimus (stori, aukšti, ploti) ir vienoda protektoriaus raštą. Kadangi vadovas pats rūpinasi visais savo įmonės reikalais, jam nebelieka laiko prižiūrėti ir kontroliuoti samdytų asmenų darbą. Naudodamiesi tuo, darbuotojai pradėjo aplaidžiau žiūrėti į darbą, mažiau stengtis ir tinginiauti.

1 lentelėje pavaizduota, kiek surūšiuota ir pristatyta pas restauratorius padangų porų per pirmuosius 2004m. penkis mėnesius.

Mėnesiai Viso suporuota (vnt.)

Sausis 290

Vasaris 240

Kovas 210

Balandis 180

Gegužė 150

1 lentelė

Iš 1 lentelėje pateiktų duomenų (kaskart mažėjantis suporuotų padangų kiekis) matome, kad iš tikrųjų yra iškilusi problema, dėl kurios galime įžvelgti ir dar viena kylančia problemą, tai yra restauratoriai dėl sumažėjusio pristatomų padangų kiekio yra priversti daryti prastovas. Taigi vadovas neatidėliodamas, turi išspręsti šia problemą.

3. Problemos įtaka vidinei ir išorinei aplinkai

Problema įtakoja vidinę ir išorinę įmonės aplinką. Įmonės vidaus aplinką formuoja jos vidiniai kintamieji veiksniai: tikslai, organizacijos struktūra, uždaviniai, technologija, žmonės. Žmonės yra reikšmingiausias kiekvieno valdymo modelio veiksnys, nes jie įgyvendina įmonės ar organizacijos tikslus. Didelę įtaką darbuotojų veiklai daro poreikiai, sugebėjimai, talentas, lūkesčiai, vertybės ir požiūris į darbą. Taigi Šakio įmonėje pagrindiniai vidinės aplinkos elementai – žmonės (direktorius, darbuotojai). Kada vadovas pastebėjo iškilusia problemą ir apie tai pasikalbėjo su darbuotojais, darbuotojai pradėjo vieni kitus skųsti, atsirado nepasitikėjimas, pavydas, kerštas, nesantaika, kitaip tariant labai bloga
darbinė atmosfera.

Išorinę aplinką apibrėžia visi už įmonės ribų esantys elementai, nuo kurių priklauso jos veikla .Taip pat pastebima problemos įtaka išorinės aplinkos elementams: vartotojams, tiekėjams ir konkurentams. Vartotojams pateikiamas mažesnis produkcijos kiekis ir įvairumas, ir žinoma tuo pasinaudoja konkurentai. Dėl iškilusios problemos S. Šakio individuali įmonė pradėjo netekti savo nuolatinių klientų. Tokioje susidariusioje situacijoje, konkurentai – tai vienas svarbiausių įmonės išorinės aplinkos veiksnių. Įmonė, kuri nepatenkina vartotojų poreikius geriau nei konkurentai – žlunga. Kiekviena įmonė ar organizacija yra priklausoma nuo išteklių bei tiekėjų. Kadangi lėtai vyksta darbas, mažiau ir rečiau yra pasinaudojama tiekėjų paslaugomis.

4. Problemos priežastys

Susidūrus su problema, visų pirma reikia atrasti jos priežastis. Priežastys, kitaip negu problemos požymiai, retai kada būna aiškios, ir norint jas nustatyti, vadovams kartais tenka vadovautis vien tik nuojauta. Šioje situacijoje nesunku nustatyti problemos priežastis – tai kontrolės stoka. O kontrolė apima:

Šiuo metu Jūs matote 50% šio straipsnio.
Matomi 837 žodžiai iš 1667 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.