Projektas klp universiteto destytoju mainai su uzsienio universitetais
5 (100%) 1 vote

Projektas klp universiteto destytoju mainai su uzsienio universitetaisPROJEKTAS

„ KLAIPĖDOS UNIVERSITETO DĖSTYTOJŲ MAINAI SU UŽSIENIO ŠALIŲ UNIVERSITETŲ DĖSTYTOJAIS“

Klaipėda, 2008

Turinys

1. Santrauka 3

2. Trumpas projekto esmės pristatymas 3

3. Projekto problematika ir paskirtis 4

4. Projekto organizacija, dalyviai ir kitos projekte dalyvaujančios institucijos 4

5. Projekto tikslas, uždaviniai ir rezultatai 5

6. Tikslinė grupė 6

7. Projekto veiklos metodai 6

8. Projekto įgyvendinimo planas (darbų sekos diagrama), atsakomybės pasiskirstymas 8

9. Projekto biudžetas 10

10. Projekto personalas 13

11. Projekto finansavimo šaltiniai 13

12. Išvados ir rekomendacijos 14

1. Santrauka

Klaipėdos universitetas (KU) įsteigtas 1991 m. sausio 1 d. Pagrindinis Universiteto veiklos principas – mokslo ir studijų vienovė, jų kokybinė integracija į Lietuvos bei Europos mokslinę erdvę. KU orientuojasi į studentų teorinį paruošimą.

Pagrindinė problema ta, kad dėstytojai savo kvalifikaciją dažniausiai kelia per seminarus ar mokymus Lietuvoje. Šio projekto pagrindinis tikslas – Klaipėdos universiteto dėstytojų patirties, naujų žinių ir įgūdžių įgyjimas per mainus su užsienio šalių universitetų dėstytojais.

Pagrindinis projekto organizatorius ir rengėjas yra KU. Universitetas jau yra užmezgęs ryšius su užsienio universitetais, t.y. Frankfurto (Getės) universitetas, Kelno universitetas, Oksfordo universitetas ir Kembridžo universitetas, kurių atstovai yra projekto dalyviai.

Projekto vadovas – prorektorius Rimantas Didžiokas, taip pat yra dar trys projekto dalyviai, kurie padeda projekto vadovui rengti projektą.

Šio projekto metu anglų ir vokiečių kalbomis bus apmokyti 20 dėstytojų iš KU. O 20 dėstytojų iš užsienio ir 20 dėstytojų iš KU dalyvaus mainuose, kurių metu bus siekiama, kad dėstytojai įgautų naujų žinių apie inovatyvius mokymo metodus bei pasisemtų patirties iš užsienio universitetų ir pabandytų pritaikyti įgytas žinias universitetuose.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis yra 2 metai. Per šiuos metus bus siekiama suteikti dėstytojams žinių ir įgūdžių bei juos tobulinti.

Projektui įgyvendinti reikia 600 000 Lt. Pagrindinis projekto finansuotojas – Grundtvig programa, kuri finansuoja 600 000 Lt. Privačiomis pareiškėjo ir partnerių lėšomis finansuojama 30 000 Lt, taip pat projektą finansuoja valstybė iš nacionalinio biudžeto skirdama 20 000 Lt ir nedidelė dalis pinigų skirta iš savivaldybės biudžeto, t.y. 8 180 Lt.

2. Trumpas projekto esmės pristatymas

Klaipėdos universitetas įsteigtas 1991 m. sausio 1 dieną Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos (Steigiamojo Seimo) nutarimu. Savo akademinę veiklą pradėjo 1991 m. rugsėjo 1 d. Sparčiai augančiame Universitete šiandien studijuoja arti 10 000 studentų, dirba per 600 profesorių, docentų, dėstytojų, veikia 7 fakultetai, 2 studijų institutai, 5 mokslo institututai, mokslo ir studijų centrai, biblioteka, Botanikos sodas, leidykla, Karjeros centras.

Universitetas įgyvendina žmogaus ir intelektualios visuomenės ugdymo misiją, saugodamas Vakarų Lietuvos kultūrinį ir istorinį paveldą, puoselėja senas tradicijas. Pagrindinis Universiteto veiklos principas – mokslo ir studijų vienovė, jų kokybinė integracija į Lietuvos bei Europos mokslinę erdvę.

3. Projekto problematika ir paskirtis

Pagrindinė problema yra ta, kad dėstytojai savo kvalifikaciją dažniausiai kelia Lietuvoje per seminarus ar mokymus. Kadangi universitetai orientuojasi į studentų teorinį paruošimą, ne išimtis yra ir Klaipėdos universitetas. Galima daryti išvadą, kad universiteto dėstytojai ruošia mokslininkus teoretikus. Lietuvoje vis daugiau įmonių vadovų ieško darbuotojų, kurie turėtų ne vien teorinį pagrindą, bet ir praktinės patirties, sugebėtų turimą teoriją pritaikyti gyvenimiškose situacijose ir kad iš keblių situacijų sugebėtų išsisukti ir žinotų, ką tokiu atveju daryti. Taigi norima, kad dėstytojai orientuotųsi ir į praktikų ruošimą, ir pasisemtų patirties užsienio universitetuose.

Šiuo projektu bus siekiama, kad dėstytojai patys praktiškai pamatytų, kaip yra vykdomos paskaitos kituose užsienio šalių universitetuose ir pabandytų ten pravesti paskaitas, taip pat pasisemti patirties ir pritaikyti įgytas žinias Klaipėdos universitete, taip pat bus siekiama iš užsienio šalių dėstytojų, kurie atvyks į Klaipėdos universitetą pasimokyti ir, kad jie pasimokytų, pasisemtų idėjų iš mūsų dėstytojų, kad KU dėstytojai imtų taikyti modernesnius mokymosi metodus, kurie yra taikomi užsienyje bei mokytų studentus teorines žinias pritaikyti praktikoje.

4. Projekto organizacija, dalyviai ir kitos projekte dalyvaujančios institucijos

Pagrindinis dalyvis ir projekto organizatorius Klaipėdos universitetas (KU). KU taip pat jau yra užmezgęs ryšius su užsienio universitetais, t.y. Frankfurto (Getės) universitetas, Kelno universitetas, Oksfordo universitetas ir Kembridžo universitetas, kurių atstovai yra projekto dalyviai.

Projekto administravimo funkcijų paskirstymo grafinė schema

5. Projekto tikslas, uždaviniai ir rezultatai

Projekto tikslas – Klaipėdos universiteto dėstytojų patirties, naujų žinių ir įgūdžių įgyjimas per mainus su užsienio šalių
universitetų dėstytojais.

Uždaviniai:

• Patobulinti dėstytojų anglų kalbos žinias;

• Patobulinti dėstytojų vokiečių kalbos žinias;

• Suteikti dėstytojams naujų žinių ir padėti sustiprinti inovatyvių mokymo formų ir metodų taikymą ugdymo procese.

Planuojami projekto pasiekimai:

• 10 dėstytojų patobulins anglų kalbos žinias;

• 10 dėstytojų patobulins vokiečių kalbos žinias;

• Bus suteikta naujų žinių ir suteiktos sąlygos stiprinti inovatyvių mokymo formų ir metodų taikymą 40 dėstytojų;

Dėstytojų mainuose dalyvaus 20 KU ir 20 užsienio universitetų dėstytojų, kurie mainysis grupėmis po 5 ir užtruks po mėnesį, tai visi mainai truks 4 mėnesius.

Planuojami projekto rezultatai:

 KU dėstytojai pagerins užsienio kalbų žinias;

 Užsienio dėstytojai savo dėstymo metu pritaikys turimas ir įgytas žinias Lietuvoje;

 KU dėstytojai savo dėstymo metu pritaikys įgytas žinias užsienyje;

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 828 žodžiai iš 2745 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.