Renginio planas alkoholio zala
5 (100%) 1 vote

Renginio planas alkoholio zala

Išplėstinis planas

Tema:

Alkoholio žala ir pasekmės žmogaus organizmui.

Tikslai:

Pažintiniai: supažindinti mokinius su priežastimis, kurios skatina žmones vartoti alkoholį; suteikti žinių apie žalingą alkoholio poveikį jauniems žmonėms, padėti mokiniams suvokti alkoholio reklamos tikslą.

Auklėjamieji: ugdyti vaikų darbą grupėje, formuoti nuostatas prieš alkoholizmą, asmens sugebėjimą ir pasiruošimą atsispirti socialiniam spaudimui vartoti alkoholį.

Metodai:

Smegenų audrinimo („minčių lietaus“), žaidimų, komandinis darbas.

Forma:

Pokalbis, disputas, vaidinimas.

Naudojama literatūra:

Pedagoginė:

1. Paulavičiūtė A. (2002). Renginių organizavimo ABC. Vilnius.

2. http://www.ugdymas.vvspt.lt/Projektai/rekom.mokykl.leid%20(1)-red.doc

Psichologinė:

1. Bulotaitė L. (1999). Alkoholio ir kitų narkotikų prevencija mokykloje. Vilnius.

2. Keizo I. (2000). Kas gresia tavo vaikui. Vilnius.

3. Kalvaitis Z., Karnuševičiūtė R. (1998). Marytės dienoraštis. Vilnius.

Dalykinė:

1. Treckmann U., Heinz T. W. (1999). Alkoholis ir depresija. Vilnius.

2. http://www.stok.lt/alltex.html

Renginio parengimas:

Šis renginys numatytas, todėl, kad alkoholizmas – aktuali šiandienos jaunimo problema. Šia temą reikia plačiai negrinėti ir integruoti į visus kitus dalykus.

Visų pirma numatomi ir išskiriami renginio tikslai. Tada pasirenkama literatūra, susijusi su alkoholizmo problema, pasirenkama Visuomenės sveikatos centro rekomenduojama literatūra. Remiantis literatūra sudaromos užduotys, kurios bus atliekamos su mokiniais renginio metu.

Paruošiama padaloma medžiaga mokiniams.

Taip pat informuojama mokinius, kad į renginį reikia susirasti ir atsinešti alkoholio reklamos iškarpų.

Paruošiama klasė, kurioje vyks renginys: stalai sustumdomi ratu, nuvaloma lenta.

Renginio eiga

Įvadinė dalis. Mokiniai sukviečiami į paruoštą klasę. Renginio vedėjas pasisveikina su dalyviais, išdėsto renginio tikslus ir pradeda renginį.

Pagrindinė dalis.

Dalyviams pateikiama medžiaga, kurią jie turi perskaityti, ją taip pat perskaito renginio vedėjas. Tekstas skamba taip:

Alkoholiniais vadinami tokie gėrimai, kuriuose yra alkoholio etanolio (C2H2OH). Įvairiuose gėrimuose alkoholio kiekis yra skirtingas. Degtinėje yra daugiausia, aluje mažiausia, o vyne – vidutiniškai.

Dviejuose buteliuose alaus (2, 8% alkoholio) alkoholio yra tiek pat, kiek ir taurėje vyno, ar viename stiklelyje degtinės.

Alkoholis iš skrandžio patenka į kraują. Alkoholio kiekis kraujyje matuojamas promilėmis. Kaip alkoholio kiekis kraujyje viršija 0,04/00 draudžiama vairuoti.

Pirmiausia alkoholis paveikia žmogaus smegenis. Tai įvyksta jau po kelių minučių. Iš pradžių paveikiama smegenų žievė, ji reguliuoja mūsų protą, gebėjimą mąstyti, jausmus ir asmenybę. Žmogui išgėrus jo gebėjimas mąstyti pablogėja, ir jis elgiais šiek tiek kitaip. Jis jaučiasi daug saugesnis ir protingesnis, iš tikrųjų jis ima labiau pasitikėti savimi, lėčiau mąsto ir nesugeba susikaupti. Jis labiau rizikuoja, užtat jo gebėjimas valdyti situaciją pablogėja. Kai žmogus išgeria daugiau, paveikiamos tos smegenų dalys, kurios valdo raumenis. Todėl žmogus tampa nerangus, sutrinka jo judesių koordinacija. Pablogėja ir jo refleksai.

Jeigu žmogus išgers dar daugiau, jam bus sunku valdyti liežuvį ir stambiuosius raumenis. Jo kalba taps neaiški, o elgsena nelygi.

Jei žmogus bus tiek išgėręs, kad alkoholio kiekis jo sąmonėje viršys 5 promiles, jis gali parasti sąmonę. Tai labai pavojinga. Jeigu žmogus praradęs sąmonę vems, o tai atsitinka gan dažnai, jis gali uždusti nuo vėmalų.

Kvėpavimo centrą alkoholis taip pat gali pažeisti, tokiu atveju, žmogui nustojus kvėpuoti jį gali ištikti mirtis. Žmonėms ,prisigėrusiems iki sąmonės netekimo būtina išplauti skrandį, kitaip jie gali mirti. Tokių atvejų, kai į ligonines atvežami jaunuoliai, skrandžio plovimui Lietuvoje pasitaiko daug.

Jeigu žmogus dažnai gers, jo smegenys pripras prie alkoholio ir nebegalės be jo gyventi. Nors žmogus ir bus blaivus, jis jau jaus alkoholio poreikį ir jis pamažu taps nuo alkoholio priklausomas. Pagaliau žmogui reikės alkoholio, kad apskritai galėtų egzistuoti. Neišgėręs jis jausis labai blogai ir bus labai nervingas. Ir galų gale jis taps alkoholiku.

Alkoholiniai gėrimai, kuriuos išgeria žmogus yra suskaidomi kepenyse. Ten alkoholis suskyla į nuodingas medžiagas, kurios sukelia troškulį, galvos skausmą ir pykinimą. Skaidyti alkoholį kepenims nelengva. Po kelerių metų daug ir dažnai žmogui geriant jo kepenys bus pažeistos. Tada žmogaus kepenys susiraukšlės, toji liga labai pavojinga ir gali sukelti kepenų vėžį. Kiti alkoholio lengvai pažeidžiami organai yra kasa, inkstai širdis ir raumenys.

Šiuo metu Jūs matote 51% šio straipsnio.
Matomi 711 žodžiai iš 1399 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.