Salomėjos neries kūryba
5 (100%) 1 vote

Salomėjos neries kūryba

Salomėja Nėris – ryškiausia nepriklausmybės laikais išaugusi poetė, pasiekusi meno aukštumų. Savo jausmo grynumu, formos lengvumu, melodingumu ji yra tikra čiulbanti lakštingala, nesudėtinga minties gelmėmis, bet patraukianti širdies atvirumu.

S.Nėries eilėraščių būdingiausios savybės yra lyrizmas, paprastumas, aiškumas, žodžio tikslumas ir melodinis lakumas. Nors iš pažiūros jos eilėraščiai atrodo paprasti, tačiau eiliavime yra daug išradingumo, vietomis siekiančio virtuozinių laimėjimų.

Salomėjos Neries poezija ne tik išpopuliarėjo Tarybų Lietuvos darbo žmonių tarpe, bet peržengusi savo gimtosios šalies ribas pasidarė gerai pažįstama ir brangi visos mūsų plačios Tėvynės darbo žmonėms.

Dar pirmame savo kūrybos dešimtmetyje Salomėja Neris parašė savo kūrybos eilėraščių, kuriuose susiformavo jos eilėdara, kuriai būdingas eiliavimo paprastumas, lengvumas, dainiškumas.

S. Neries poezijos stilistinės priemonės labai artimos lietuvių liaudies politikai.

Poetės žodynas platus ir turtingas. Ji sumaniai išnaudoja literatūrinės kalbos ir savo tarmės ypatumus. Tai suteikia eilėraščiams tikslią, lakonišką išraišką.

Didžiausią dėmesį karo metu savo kūryboje S. Neris visų pirma skiria didvyriškoms tarybinės liaudies kovoms.

S. Neries poezijai labai būdinga savybė – lyriškumas. Poetė dažniausiai lyriškai apdainuoja ne tik savo vidinius išgyvenimus, bet ir įvairius gyvenimo reiškinius bei gamtos vaizdus nuspalvina švelniu lyrizmu.

S.Neries eilėraščiai pasižymi dideliu tikslumu ir išbaigtumu. Juose piešiami vaizdai labai konkretūs ir aiškūs.

Neblėstanti Salomėjos Neries šlovė, jos nuostabių eilių užburianti sugestija pirmiausia rodo, kad didžioji mūsų poetė atspėjo lyrikos paslaptį ir jautriai suvokė, kur slypi poezijos magiškoji galia. Pavergiantis nuoširdumas, jaudinantis išgyvenimų gilumas, ištikimybė savo širdies balsui, skausmingai išnešiotai tiesai, tikėjimas gėrio bei humanizmo pergale išvedė ją per klaidžias istorijos kryžkeles.

Šiuo metu Jūs matote 56% šio straipsnio.
Matomi 334 žodžiai iš 598 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.