Sapnai ir simboliai
5 (100%) 1 vote

Sapnai ir simboliai

SAPNAI IR SIMBOLIAI

T U R I N Y S:

Į V A D A S 3

1 Sapnų vieta mūsų gyvenime 4

2. Ką patys sapnų tyrinėtojai sako apie sapnus? 4

3. C.G.Jung ir jo laikiškumo identifikavimas 5

4. Sapno reikšmių formulavimas 5

5. Sapnas – kaip drama 5

6. Sapno kalba 6

7. Ženklai ir simboliai 7

8. Kaip ženklai veikia 7

9. Pranešimo forma 8

10. Kryžiaus simbolika 8

11. Jūsų šeimos ir Jūsų asmeniniai ženklai 9

12. Bendravimas ir Ženklai 9

I Š V A D O S 11

Literatūros sąrašas 12

Į V A D A S

Sapno kalba, daugumai mūsų, atrodo, arba perdaug kompleksuota, sudėtinga arba perdaug kvaila mūsų racionaliam protui įsisamoninti. Kaip ten bebūtų, mūsų sapnai prisodrinti vaizdiniais ir simbolika, kuri paaiškina mūsų egzistenciją tokia informacijos formą. Tačiau, neišaiškinti ir neišversti į mums suprantamą kalbą, jie pasilieka tik vaizdiniais. Norėdami suprasti sapno ir ženklų kalbą, mes žinoma pasitelkiame pirmykštės istorinės simbolikos paralelinės psichologijos pavyzdžių, nes sapnai iš esmės kyla iš pasąmonės, kurioje yra išlikusi galimybė praėjusios istorinės raidos funkcijai. Sapno kalba yra nuostabi, reikšminga, poetiška ir tyra. Dauguma atvejų, kiekvienas sapno simbolis tarnauja lyg metafora didesnei idėjai – sakė Jungas. Ženklai ir simboliai gali atspindėti ir tokias mūsų pasąmonės skilteles, apie kurių egzistavimą mes net negalėjome numanyti. Technologijai smarkiai progresuojant, dauguma mūsų prarandam gebėjimą įsiklausyti į mums asmeniškai siunčiamus ženklus ar gebėjimą matyti juos. Tačiau, mes dar nevisiškai praradom tą šeštą pojūčio siunčiamą signalą, kad vis tiktai yra kažkokia paslaptinga sąsaja pvz.: tarp žmonių ir daiktų.

Šiame darbe, remdamasi penkių autorių nuomonėmis apie sapnų ir simbolių reikšmę mūsų gyvenimui, pabandysiu kiek įmanoma glausčiau išdėstė pačias įdomiausias, daugiausiai mano dėmesį atkreipusias mintis ir frazes.

Sapnų vieta mūsų gyvenime

Tai mūsų gyvenimo dalis, lygiai taip, kaip ir bet kurie kiti neatsiejami nuo žmogaus jausmai ir išgyvenimai, lydintys mus viso gyvenimo kelyje. Tačiau, sapnų svarbai, kaip nebūtų gaila, nėra skiriama didelė dalis dėmesio, kaip ir nėra manoma, kad jie atlieka vieną iš esminių rolių mūsų gyvenimo spektaklyje.

Sapnai ne tik gali mums padėti suprasti pačius save, kas mes tokie esame; suprasti ir gebėti pateisinti mus supančius žmones, įvykių eiliškumą ir tokias kartais dramatiškas gyvenimo situacijas, kuriuose neretai atsiduriame lyg aklavietėje pripažindami, kad daug ko nebesuprantam arba negebam paaiškint.

Sapnai suteikia galimybę, kad ir žaibišku greičiu, bet leidžia mums įmatyti artėjančius įvykius,o kartais net ir jų eigą vienokiu ar kitokiu atveju.

Sapnai pagaliau yra viena iš puikiausių temų pokalbiams ir bendravimui. Sapnuojame visi. Ir netgi tie, kurie teigia, kad nesapnuoja – klysta. Tarp sapnuojančio ir tariamai nesapnuojančio individo skirtumas yra tik tas, kad vienas jų prisimena savo sapnus, o kitas – ne.

Kadangi mes apytikriai miegame 1/3 dienos dalies, tai reiškia, kad sulaukus 75 metų amžiaus, mes būsime pramiegoję 25 metus – ir nemažiau 10 metų iš tų 25 – mes sapnavom.(Nerys Dee 1984:32)

Ką patys sapnų tyrinėtojai sako apie sapnus?

Tai išties nėra jau taip mažai, bet mes vis dar tikrai nežinome, ar sapnas yra tas pats kas ir miegas? – Sapnininkai apibūdina sapnus kaip “ nakties vizijas” , bet kaip tada yra su nevizualiais sapnais?

Mes turime penkis jausmus, kur aiškiaregystė, tik dar vienas jų. Pridėjus šį jausmą prie jau turimų penkių, gausime naują, dar dažnai vadinamu – šeštu pojūčiu – jausmą, kurio sudėtyje: intuicija ir psichinė sąmonė.

Marie – Loise von Franz – viena iš paskutinių C.G. Jungo kolegų, kuri dar gyva ir šiandien, bendradarbiavo su Jungu nuo 1934 metų ir iki jo mirties. Vėliau, sulaukusi tarptautinio pripažinimo irgi rašė, kad sapnai, taip ir lieka neišaiškintu gyvenimo dalies fenomenu, kurio šaknis galima įžiūrėti tik giliame psichologiniame procese. Ji savo knygoje “Dreams” rašė:

(…) mes visi sapnuojame apie keturis kartus naktyje, tačiau, jei kas nutraukia sapną jo eigoje, mus gali ištikti labai rimti tiek psichiniai, tiek somatiniai (kūniškieji) padariniai. (Marie –Louise Von Frans 1998:9)

C.G.Jung ir jo laikiškumo identifikavimas

Jungas laikiškumą identifikavo ( provisionally identified ) kaip kai kurių faktų palyginimą, lydinčiu sapną aspektu.

Sapnai turi dvi šaknis:

 suprantamos ar suvokiamos sudėties (sąmoningi) – praėjusios dienos įspūdžiai ir pan.

 nesuprantamos, – žvaigždžių sandaros (nesąmoningi) – papildomas dar dviem kitomis kategorijomis:

Žvaigždžių sandaros (žvaigždėti, bet turi pagrindo būti suvoktais);

Sudarytas lyg iš žvaigždynų ( atsiradusių išradingumo proceso metu – nesąmoningai).

Sapno reikšmių formulavimas

Sapno reikšmė gali būti formuluojama taip:

 Sapnas pristato iš savęs nesuprantamą reakciją į suprantamą situaciją;

 Apibūdinantis situaciją, kuris, beveik kaip rezultatas konflikto tarp sąmoningumo ir pasąmoningumo;

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 805 žodžiai iš 2677 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.