Savęs tobulinimo programa
5 (100%) 1 vote

Savęs tobulinimo programa

SAVĘS TOBULINIMAS

Žmogus yra sistema, kaip ir kiekviena kita gamtoje, paklūstanti neišvengiamiems ir bendriems visai gamtai dėsniams. Bet tai yra tokia sistema, kuri gali pati save tobulinti. Tobulinimas tai pastovus žmogaus vystymosi procesas jo pastangų dėka. Žmonės ne gimsta idealūs, tobuli. Gamta žmogų vysto iki tam tikro lygio ir palieka arba vystytis toliau, jo paties pastangomis ir būdais, arba gyventi ir mirti tokiu, kokiu jis gimė.

Tobulėjimo procesas tęsiasi visą gyvenimą. Gyvenimas yra amžinas, begalinis pažinimo kelias. Mes ieškome gyvenimo prasmės, siekiame gyvenimo pažinimo. Ieškodami harmonijos, įgaudami patirties, pereiname tam tikrus savo gyvenimo etapus. Mes vystomes kaip asmenybės, veikiame, kuriame. Kiekvienas numatome sau kažkokius tikslus, dvasinius ar materialinius, ir jų siekiame. Sutinkame žmones, užsimezga tam tikri santykiai, bendravimo formos, atsiranda vis naujų bendrų interesų, pomėgių. Gyvenimo tikslai keičiasi, įgauna gilesnę prasmę, mes išeiname į naują vystymosi lygį. Tai, mano manymu ir yra tobulėjimas.

Aš noriu tobulėti, įgauti naujų žinių apie supančius mane žmones. Žinios suteikia tvirtumo ir savimi pasitikėjimo jausmą. Kuo daugiau žinai, tuo lengviau bendrauti. Pritaikydamas žinias galėsiu būti žmonėms naudingesnis. Tai yra mano tobulėjimo tikslas.

Tam, kad eičiau pirmyn, turiu suvokti, kur esu dabar. Taigi, mano tobulėjimo kelias turi eiti per savęs pažinimą. Gerai pažindamas save, savo apribojimus ir galimybes, suvokdamas kokioje esu padėtyje, suvokdamas ar yra galimybių pakeisti tą padėtį, aš bandysiu pakeisti situaciją ir pats pasikeisti. Bet tai nereiškia, kad aš dabar visą gyvenimą galvosiu, ką aš privalau savyje pakeisti, kad daugiau geresnių darbų padaryčiau kitiems. Ne visa mano veikla turi būti skirta savęs tobulinimui. Aš turiu galvoti ir apie save, apie savo šeimą, asmeninį gyvenimą.

PROGRAMA

1. Savireguliacija

Valios, charakterio ugdymas

Ugdant valią, reikia prisiminti vieną svarbų gyvenimo dėsnių – tikslingumą. Plėsti savo interesus. Interesai sukels tikslus ir troškimą jų siekti. O troškimas pasikvies į pagalbą valią, privers ją veikti. Mano artimiausias tikslas yra susiję su mano interesais – mokslai. Aš siekiu jį palaipsniais, mažais žingsniais, spręsdamas tam tikras užduotis: referatai, seminarai, sesijos.

Ugdyti charakterio bruožus: darbštumą, atsakingumą, tvarkingumą. Pradėdamas kokį nors darbą, turiu tvarkingai jį padaryti, numatyti darbo pasekmes ir atsakyti už jas.

Savimi pasitikėjimo ugdymas

Gyvenime nieko nėra saugaus. Reikia iš anksto išmokti elgtis nesaugumo atvejais. Sugebėti pasikliauti savo galimybėmis, užuot tikėjus kuo nors kitu. Gyvenime nenumatyti dalykai verčia jaustis nesaugiai. Viskas, ko nežinome arba kam nepasirengę, kelia mums baimę. Kai tai įvyksta, mes puolame į paniką. Nebent būtume laiku išsiugdę pasitikėjimą savimi. Manau, kad dar neturiu pakankamai savimi pasitikėjimo. Kartais tenka suabejoti savo sprendimais, žodžiais. Kartais pasitaiko ir tokių situacijų, kai man ką nors pasako, o aš pasimetu, nežinau ką atsakyti. Paskui, kai situacija praeina, lyg ir surandu jai tinkamus žodžius, bet “ šaukštai jau po pietų”. Aš turiu savo nuomonę, bet nesikišu su ja niekur, juk nepatogu išsišokti, ginčytis, įrodinėti. Juk tai tik mano nuomonė, kito žmogaus nuomonė gali būti visai kitokia. Tokio elgesio priežastis – mano stereotipinis “gero žmogaus” supratimas. Geras žmogus nesiginčija, nekelia problemų kitiems. Suprasti stereotipinio gero žmogaus elgesį ir klaidas padėjo A. Suslavičiaus knyga “Paremiamoji psichologija”. Savimi pasitikėjimo ugdymui padeda psichologų Š. Bauer ir Dž. Bauerio DESC metodika.

Šiuo metu Jūs matote 59% šio straipsnio.
Matomi 569 žodžiai iš 972 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.