Seimos alkoholizmo tradicijos
5 (100%) 1 vote

Seimos alkoholizmo tradicijos

referatas is pedagogines psichologijos srities „regejimo sutrikimus ĮVADAS………………………………………………………………………………..2 psl.

1.Tėvų įtaka vaikų alkoholizmo link………………………………………….3 psl.

1.1. Nuo ko prasideda girtavimai…………………………………………….3 psl.

2. Alkoholis žudo viską, kas gyva…………………………………………….. 4 psl.

2.1. Tėvai palikuoniai…………………………………………………………….5 psl.

IŠVADOS……………………………………………………………………………….6 psl.

LITERATŪRA………………………………………………………………………..7 psl.

Įvadas

Girtavimas – laisvanoriška ir kolektyvinė tautų savižudybė!!!

A. Minjo

Šiandien mus jaudina labia paplitęs girtavimas . Socialiniams darbuotojams dažnai tenka raminti verkiančias jaunas moteris, prašančias gelbėti girtaujančius jų vyrus, sutikti motinų, sielvartaujančių dėl paauglių sūnų girtavimo. Išgyvena kiekvienas mąstantis žmogus, kai vakarais mato šlitinėjančius girtus jaunuolius – augančios kartos atstovus. Nerimas ima: kas bus iš tų vyrukų, kol jie subręs, sukurs šeimas, taps tėvais? Kas bus vėliau iš tų ražių mūsų ateities vilčių, jeigu jau dabar jie pavrgti nesveiko įpročio?

Neturėtume būti abejingi šių būsimų alkoholizmo aukų likimui.

Visų pirma reiktų apibrėžti kas yra tas suaugusiųjų vaikų žalingas įprotis vadinamas ALKOHOLIU.

Palikime kuriam laikui šiltoje vietoje vynuogių, vaisių ar daržovių sultis. Jos ims rūgti. Tai vyksta todėl, kad sultyse esantys grybeliai pradeda sparčiai daugintis. Gyvybinės veiklos procese bulvės, buroko, grūdo cukrų ( taip pat krakmolą ) jie paverčia etilo alkoholiu. Kas mokėsi fizikos, turbūt žinos, kad cukraus molekulę sudaro 6 atomai anglies, 12 atomų vandenilio ir 6 atomai deguonies – C6H12O6. Skaidymo procese pasibaigus cukraus atsargai, nutrūksta ir rūgimas. Taip cukrus ar krakmolas virsta alkoholiu. Pirminis produktas etilo alkoholiui gauti yra javai, bulvės, burokai – veikiant aukštai temperatūrai ir slėgiui. Vėliau alkoholis išvalomas – perdistiliuojamas tam tikrais aparatais. Dektinė gaunama tik iš išvalyto etilo alkoholio.

Etilo alkoholis yra naudojamas ir formaciniai tikslais kaip vaistinių medžiagų tirpikliai, vaistų tinktūrose, tačiau pastarieji nesukelia liguisto narkomaninio potraukio alkoholiui.

Pasak ekspertų jų išvada tokia: jokia kita liga pasaulyje nesuluošina tiek daug žmonių, kaip alkoholizmas ir apskritai alkoholis.

Pagrindinis tikslas nagrinėjamo objekto – alkoholizmo tradicijų – yra išsiaiškinti kodėl žmonės geria ir kokia gi jo žala mūsų organigmui taip pat mūsų atžaloms.

Girtauk dinksčių – kiek nori: nerviniesi,

susitikimas,šventė, krikštynos,

sėkmė darbe ar įkurtuvės,

sveikinimas po ligos, vestuvės,

arba tiesiog – be priežasties.

Robertas Bernsas

1. TĖVŲ ĮTAKA VAIKŲ ALKOHOLIZMO LINK

Girtumas – apskritai visiems pazistamas ir žinomas būsena. Mažai atsirastų, kurie patys nebūtų patyrę alkoholio poveikio. O girta yra matęs kiekvienas. Alkoholis nėra šiuolaikinės civilizacijos vaisius. Svaitgalai pasiekė mus iš amžių glūdumos.

Tikriausiai jūs ne vieną kartą girdėjote sakant; “ Išgerkim, sišilsme”. Manoma, jog alkoholis sušildo organizmą. Ne veltui vynas dažnai vadinamas šildaančiu gėrimu. Manoma, jog alkoholis gydo ne tik nuo peršalimo, bet ir nuo daugelio kitų ligų, pavyzdžiui, skrandžio opas. O gydytojas mano atvirkščiai – opa sergančiam ligoniui jokiu būdu negalima gerti alkoholio. Kas teisus? Juk nedidelės alkoholio dozės iš tikrųjų žadina apetitą. Yra paplitęs ir kitas įsitikinimas: alkoholis, girdi, suteikia žvalumo, paklia nuotaiką, savijautą, pagyvina pokalbį, o tai gan svarbu jaunuolių kompanijoje. Ne veltui alkoholis geriamas “nuo nuovargio”, negaluojant, praktiškai per visas šventes.

Žmogus girtavimo papročius suvokia ir pamažu juos perima geroka i anksčiau, negu atsiranda alkoholio poreikis, gerokai prieš pirmąją pažintį su pačiu alkoholiu, jo skoniu ir poveikiu. Mažas vaikas, sėdintis prie šventinio stalo, laukia, kad jam į taurelę įpiltų saldaus vandens, “ vaikiško vyno” ,ir jis, pritariamai klegant svečiams, išties rankutę su visais svečiais susidaužti, įsimindamas vyno gėrimo
ritualą. Tyrimai, atlikti vaikų darželiuose, vyresnėse grupėse, parodė kad, jeigu vaikams pasiūloma suvaidinti “ vestuves”, “gimtadienį”, tai jie gana tiksliai kopijuoja suaugusiųjų užstalės atributus, imituoja susidaužimą taurėmis, tostus, svirduliuojančią svečių eiseną. Jau tada alkoholis įsivaizduojamas kaip ypatingas, būtinas iškilmių bei susitikimų palydovas, patrauklus suaugusiųjų gyvenimo simbolis.

Moksleiviai, kuriems tėvai leisdavo gerti svaigalus su suaugusiais per šventes, vėlaiu draugų kompanijose išgerinėja daug dažniau negu jų vienmečiai, kuriems buvo draudžiama tai daryti. Taigi net nesąmoningas vaikų pratinimas prie alkoholinių papročių gali būti pradinis,paleidžiamasis mechanizmas jų tolesniam savarankiškam girtavimui.

1.1. NUO KO PRASIDEDA PAAUGLIŲ GIRTAVIMAS

Pirmosios pažinties su alkoholkiu dingstys būna labai įvairios. Tačiau pastebima, kad jos būdingai kinta priklausomai nuo amžiaus. Iki 11 metų alkoholio paragaujama arba atsitiktinai, arba jo duodama “ dėl apetito”, arba vaikas pats iš smalsumo paragauja svaiginamojo gėrimo ( šis pirmasis motyvas būdingiausias berniukams). Vyresniame amžiuje (antrasis motyvas ) alkoholio pirmą kartą išgeriama tradicinėmis dingstimis: “šventė”, “ šeimos iškilmės”, “svečiai” ir t. t. Nuo 14 – 15 metų motyvuojama tuo, kad “ buvo nepatogu atsilikti nuo vaikinų “, “dėl kompanijos “ ir t. t . Berniukams būdingos visos motyvų grupės. Mergaitėsms būdingesnė antroji “ tradicinė “ motyvų grupė. Apskritai paauglių išgerinėjimo motyvai skirstomi į dvi grupes. Pirmosios grupės pagrindiniai motyvai – noras sekti tradicijomis, patirti naujų pojūčių, smalsumas ir pan. Šiems motyvams susiformuoti padeda kai kurios nepilnamečių psichikos savybės, bundantis jų suaugimo jausmas, noras būti kaip visi, siekimas pamėgdžioti vyresniuosius.

Šiuo metu Jūs matote 51% šio straipsnio.
Matomi 876 žodžiai iš 1716 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.