Septyni pasaulio stebuklai
5 (100%) 1 vote

Septyni pasaulio stebuklai

Turinys

Įvadas 3 psl.

Didžioji Gizos piramidė 4 psl.

Kabantys Babilonos sodai 5 psl.

Efeso Artemidės šventykla 6 psl.

Olimpijos Dzeuso statula 7 psl.

Halikarnaso mauzoliejus 8 psl.

Rodo Kolosas 9 psl.

Aleksandrijos švyturys 10psl.

Išvados 11psl.

Naudota literatūra 12psl.

Įvadas

Pasaulyje yra septyni unikalūs, žmonių sukurti stebuklai. Daugelio sukūrimas tebėra paslaptis žmonijai. Štai Gizos piramidė Egipte – kaip iš tokių milžiniškų blokų vergai pastatė tokį nuostabų kūrinį, neturėdami jokių šiuolaikinių technologinių pagalbų? Stebuklas. Tebūnie tai paslaptis…

Didžioji Gizos piramidė

Piramidės buvo milžiniški faraonų – Egipto karalių – antkapiai. Tai vienintelis iš išlikusių septynių pasaulio stebuklų, pastatytos daugiau nei prieš 4500 metų. Didžioji Chufu piramidė (Cheopso piramidė) – seniausia piramidė Gizoje ir didžiausia visame Egipte. Jos pagrindas, kurio kraštinė – 230 metrų, dengia 5 hektarų plotą. Iš pradžių jos aukštis buvo 146 m. Vieno kubinio metro tūrio akmens luitai sudėlioti 201 eile; pirmoji, pagrindo eilė – pusantro metro aukščio, kitos tolydžiai mažėja ir prie viršūnės pasiekia puse metro. Visi jie buvo iškalti gretimose akmens skaldyklose, atgabenti iki piramidės papėdės ir užkelti į piramidės viršų. Šiandien jiems atgabenti reikėtų 7000 traukinių, kurių kiekvienas veža po 1000 tonų, arba 700 000 dešimttonių sunkvežimių! Kopti į piramidę draudžiama ne tik siekiant apsaugoti statinį, bet ir dėl to, kad būta nemažai nelaimingų atsitikimų, kai neatsargūs turistai, nukritę iš didelio aukščio, mirtinai susižalodavo.

Chefreno piramidė iš pirmo žvilgsnio atrodo didesnė nei Chufu piramidė, nes pastatyta aukštesnėje vietoje.

Kabantys Babilono sodai

Kabančiuosius sodus Nabuchodonosoras pastatė 600 m. pr. Kr. Babilono mieste, Turkijoje. Tai buvo meilės simbolis žmonai.

Keturių dirbtinių terasų statinys, aukštus skliautus rėmė 25 metrų kolonos. Kiekvieno aukšto parengimas buvo iš akmens luitų išklotų meldų sluoksnis, viskas užlieta betonu ir švino lakštais, kad vanduo neprasisunktų į žemesnįjį aukštą. Statinio kraštinė — 123 metrai, visas plotas — 15 000 m2.

Legenda teigia, kad sodai buvo sukurti, nes karaliaus žmona Amytis (Semiramidė) ilgėjosi savo gimtųjų namų Persijos kalnuose. Karalius negalėjo žiūrėti į liūdinčią žmoną ir nusprendė ją nudžiuginti didžiuliais sodais, priminsiančiais jai namus.

Kabantys sodai turėjo būti prie upės, kad lengviau būtų juos drėkinti. Sodai ypatingi tuo, kad jie buvo sukurti terasose, galėjusiose siekti 40 m aukštį. Į sodus įvairiausių rūšių augalai: figos, migdolai, riešutmedžiai, granatai, vijoklinės rožės, vandens lelijos ir daugybė kitų – buvo atgabenti iš visos imperijos. Sodams drėkinti buvo naudojamas Eufrato upės vanduo.

Efeso Artemidės šventykla

Šventykla pastatyta medžioklės ir mėnulio deivei Aremidei, Efeso mieste, dabartinėje Turkijoje. Šventyklos pagrindas 131 metras, 79 metrų pločio. Šventyklą statė 20 metų, baigta 560 m. pr. Kr. Statinį rėmė 120 marmurinių kolonų, kurių ilgis po 20 metrų.

. Pagal legendą Efesą įkūrė amazonės – karingų moterų gentis. Šio miesto valdovas Kroisas nusprendė pastatyti šventyklą Artemidės garbei. Pastatas dekoruotas gražiomis skulptūromis ir kitais papuošimais. Šventyklos viduryje pastatyta Artemidės skulptūra. Tai viena didžiausių senovės šventyklų. Sudeginta 356 m. pr. m. e. liepos 21 d. (padegėjas – Herostratas, šitaip panoręs išgarsėti

Dzeuso statula Olimpijoje

Dzeuso skulptūra Olimpijoje yra vienas iš Septynių pasaulio stebuklų. Olimpija Senovės Graikijoje buvo svarbus religinis centras, kuriame daugiausiai garbinamas dievas buvo Dzeusas. Jo garbei buvo rengiamos šventės ir atletikos varžybos. Šiame mieste buvo rengiamos ir olimpinės žaidynės. O V a. pr. m. e. Olimpijos gyventojai Dzeuso garbei nusprendė pastatyti šventyklą, kuri iškilo 466–456 m. pr. m. e. Statinys buvo apsuptas daugiau nei dviejų metrų storio kolonų. Šventyklos stogas dengtas marmuro plokštelėmis.

Šiuo metu Jūs matote 52% šio straipsnio.
Matomi 613 žodžiai iš 1186 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.