Smulkinimo įrengimai prekybinėse ir maitinimo įmonėse
5 (100%) 1 vote

Smulkinimo įrengimai prekybinėse ir maitinimo įmonėse

TURINYS

ĮVADAS 4

1.DARŽOVIŲ PJAUSTYKLĖS 5

1.1.Daržovių pjaustymo mašina “MRO-50-200” 5

1.2.Daržovių pjaustyklė “Metos TM” 6

1.3.Daržovių pjaustyklės “RG” 7

2.MĖSOS MALIMO MAŠINOS 9

2.1.Mėsos malimo mašina “MIM-82” 9

2.2.Mėsos malimo mašina 10

2.3.Mėsos malimo mašinos “LM 32/L”, “LM 22/KU”, “LM/10/K” 11

2.4.Mėsos malimo mechanizmai 12

3.SMULKINTUVAI 13

3.1.Sausų produktų smulkintuvai 13

3.2.Universalūs smulkintuvai 13

IŠVADOS 15

LITERATŪROS SĄRAŠAS 16

Lentelių sarašas

1 lentelė. Techniniai žalių daržovių pjaustymo mašinos “MRO-50-200” duomenys…………….6

2 lentelė. Techniniai daržovių pjaustyklės “RG 200” duomenys…………………………………8

3 lentelė. Techniniai mėsos malimo mašinų “MIM- 105” ir “MIM-82” duomenys…………….11

4 lentelė. Techniniai mėsos malimo mašinų “LM 32/L”, “LM 22/KU”, “LM/10/K” duomenys.12

5 lentelė. Techniniai smulkintuvų duomenys……………………………………………………………………..14

Paveikslų sąrašas

1 pav. Mėsos malimo mašinos……………………………………………………………………9

2 pav. Mėsos pjaustymo mechanizmas……………………………………………………………9

3pav. Smulkintuvai……………………………………………………………………………….14

ĮVADAS

Maisto įmonėse plačiai naudojami smulkinimo įrengimai tokie kaip daržovių pjaustyklės, mėsos malimo mašinos arba mėsos pjaustyklės, sausų produktų smulkintuvai.

Daržovių pjaustyklės daržoves pjausto įvairiomis formomis, trina žalias ir virtas.

Mėsos malimo mašinos plačiai naudojamos mėsos perdirbimo pramonėje, maitinimo įmonėse.Jomis smulkinama minkšta ir elastinga žaliava. Sukurtos praėjusio šimtmečio pradžioje ir pavadintos mėsos pjaustymo mašinomis. Jos tapo nepakeičiamos dešrų ir kitų maisto produktų gamyboje, virtuvėse, namų ūkyje. Šiuo metu gamintojai siūlo įvairių tipų, skirtingo galingumo, konstrukcijos mėsos malimo mašinų ir keičiamųjų mechanizmų. Gaminamos ir specializuotos mėsmalės, turinčios papildomų funkcijų. Yra mėsmalių, kuriomis galima malti sušaldytus maisto produktus. Mėsmalėse mėsa smulkinama gniuždymo metodu.

TIKSLAS

Mūsų tikslas yra kuo daugiau sužinoti apie smulkinimo įrengimus prekybinėse įmonėse ir maitinimo įstaigose. Taip pat apie naujausius prekybinius smulkinimo įrengimus.

UŽDAVINIAI

1. Išsiaiškinti, kokie smulkinimo įrengimai naudojami prekybos ir maitinimo įmonėse.

2. Išsiaiškinti, koks yra smulkinimo įrengimų veikimo principas, koks yra jų galingumas.

3. Išsiaiškinti, koks yra būtinumas smulkinimo įrengimų prekybinėse ir maitinimo įmonėse.

1.DARŽOVIŲ PJAUSTYKLĖS

Daržovių pjaustyklės daržoves pjausto įvairiomis formomis, trina žalias ir virtas. Pjaustomų daržovių forma priklauso nuo mašinoje įdėto pjaustymo disko ir pjaustymo peilių formos. Pagal veikimo principą daržovių pjaustymo mašinos yra diskinės, rotorinės, stūmoklinės. Kiekviena jų turi skirtingas darbo detales.

Diskinėse daržovių pjaustymo mašinose darbo detalės yra specialūs įvairių formų aštriabriauniai peiliai. Jie pritvirtinti prie atraminio disko. Atraminis diskas su pjovimo peiliu dedamas ant darbo veleno, kurį suka pavara. Pjaustomų daržovių gabaliukų storis priklauso nuo atstumo tarp atraminio disko ir pjovimo peilio, o forma- nuo peilio formos. Atstumas tarp atraminio disko ir pjovimo peilių nereguliuojamas. Norint atpjauti plonesnį ar storesnį griežinėlį, pakeičiamas diskas atitinkamu atstumu tarp disko ir peilio.

Rotorinėse daržovių pjaustymo mašinose pakrautos į darbo kamerą daržovės įstringa tarp kampu pakreiptų besisukančio rotoriaus plokščių ir darbo kameroje esančio cilindrinio būgno. Produktai, veikiami išcentrinės jėgos, prispaudžiami prie vidinių darbo kameros sienelių, slysta jomis. Nejudantys peiliai daržoves pjausto griežinėliais, lazdelėmis, šiaudeliais, smulkina kopūstus.

Stūmokliniuose daržovių pjaustymo mechanizmuose daržovės pjaustomos jas spaudžiant stūmokliu pro pjaustymo groteles.

1.1.Daržovių pjaustymo mašina “MRO-50-200”

Daržovių pjaustymo mašina “MR-O50-200” pjausto žalias daržoves lazdelėmis, griežinėliais, šiaudeliais, smulkina kopūstus. Mašiną sudaro korpusas, kuriame yra elektros variklis ir diržinis perdavimo mechanizmas. Diržinis perdavimo mechanizmas iš variklio perduoda sukamąjį judesį vertikaliam darbo velenui, kurio viršutinėje dalyje pritvirtinta “stiklinė”, skirta sukti darbo detalėms. “Stiklinė” prisukama sraigtu ir veržle. Darbo kamera.-tai tuščiaviduris cilindras, ant kurio pritvirtinamas daržovių krovimo įtaisas. Jis turi tris daržovių pakrovos angas.daržovių pakrovimo įtaisas prie korpuso pritvirtintas fiksatoriumi ir turi automatinį variklio išjungiklį. Darbo kameros šone yra supjaustytų daržovių išmetimo anga su loveliu. Kad supjaustytos daržovės neužsigulėtų darbo kameroje, ant vertikalaus veleno yra uždedamas daržovių numetiklis su trimis mentėmis.

Darbo detales sudaro atraminis diskas su plokščiais peiliais ir “šukutėmis”- daržovėms pjaustyti lazdelėmis; diskas su lenktais peiliais-
daržovėms pjaustyti griežinėliais ir kopūstams smulkinti; pjaustymo- trynimo diskas daržovėms pjaustyti šiaudeliais. Šio disko angelių kraštas yra pakeltas ir užaštrintas. Pjovimo peiliai ant disko pritvirtinti sraigtu. Atstumas tarp peilio ir disko nereguliuojamas, todėl pjaustomų daržovių storio keisti negalima.

Mašinos korpuso šone yra valdymo pultas, turintis du mygtukus- įjungti ir išjungti varikliui. Mašinoje taip pat yra automatinis variklio išjungiklis: jeigu pakrovos bunkeris yra blogai pritvirtintas prie korpuso ir krovimo įtaiso esantis mygtukas nutraukia kontaktą ir variklio negalima įjungti. Korpuso viduje yra įžeminimo varžtas. Mašinos korpusas apačioje turi amortizatorius ir sraigtines išpjovas mašinai tvirtinti prie stalo.

Veikimo principas. Įjungus mašiną, paruoštos daržovės dedamos į vieną iš pakrovos angų ir lengvai spaudžiamos grūstuvėliu link besisukančio atraminio disko su peiliais. Peiliai atpjauna daržovės sluoksnį, atitinkantį peilio formą. Atpjauti gabaliukai iškrenta pro tarpą, esantį tarp disko ir peilio. Besisukantis numetiklis su menėmis pagreitina supjaustytų daržovių išmetimą į lovelį, o iš lovelio- į pastatytą daržovių surinkimo indą.

1 lentelė. Techniniai žalių daržovių pjaustymo mašinos “MRO-50-200” duomenys

Techniniai duomenys Matavimo vnt. “MRO-50-200”

Pajėgumas kg/val. 50-200

Variklio galingumas kW 0,4

Įtampa V 220/380

Apsisukimų skaičius: s-1

Elektros variklio 23,3

Pavaros veleno 8,0

Gabaritai: mm

Ilgis 530

Plotis 335

Aukštis 460

Svoris kg 55

1.2.Daržovių pjaustyklė “Metos TM”

Daržovių pjaustymo mašina “Metos TM” skirta virtoms ir žalioms daržovėms trinti, pjaustyti įvairiomis formomis, sūriui “Mozzarella’, šviežiems pomidorams, agurkams, paprikai ir kitiems produktams smulkinti.

Mašiną sudaro nerūdyjančio plieno korpusas, kojelės mažinančios mašinos svyravimą darbo metu, pagrindas, korpuso dangtis, variklis, variklio blokavimo įtaisai, perdavimo mechanizmas, vertikalus darbo velenas, darbo kamera, supjaustytų daržovių išmetimo anga, keičiamieji atraminiai diskai su pjovimo peiliais, pjaustymo diskas, supjaustytų daržovių nukreipiklis, darbo kameros dangtis, dangčio tvirtinimo šarnyras, pusmėnulio formos pakrovos bunkeris, tokios pat formos daržovių spaudiklis, cilindro formos pakrovos bunkeris, grūstuvėlis, spaudimo svirtis, šliaužtė, supjaustytų produktų surinkimo indas, mygtukinis valdymo pultas, jungiamasis kabelis.

Mašinos darbo kamera yra tuščiavidurio disko formos su produktų išmetimo loveliu. Po juo pritvirtinama šliaužtė ir supjaustytų daržovių surinkimo indas. Produktų surinkimo indas pagamintas iš maistinio polietileno ir turi magnetinį sensorių- daviklį, o šliaužtė- metalinė. Apdoroti produktai ja lengviau krenta į pastatytą po ja indą.

Šiuo metu Jūs matote 31% šio straipsnio.
Matomi 1123 žodžiai iš 3632 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.