Socialinis darbas su socialinės rizikos šeimomis vaiko sveikatos priežiūros klausimais
5 (100%) 1 vote

Socialinis darbas su socialinės rizikos šeimomis vaiko sveikatos priežiūros klausimais

1. Įvadas…………………………………………………………………………………………………..3

2. Kūdikių ir vaikų sveikatos rūpinimosi įgūdžiai………………………………………….4

3. Sveikatos priežiūros apmokymo medžiaga………………………………………………..4

4. Klausimynas……………………………………………………………….…..4

5. Tėvų įgūdžių patikrinimas, suvaidinant situacijas………………………………………5

6. Sveikatos žinynas…………………………………………………………………………………..6

7. Simptomai ir ligos požymiai……………………………………………………………………6

8. Tėvų elgesio tikrinimo anketa………………………………………………………………….6

9. Sveikatos išrašų lentelė…………………………………………………………………………..6

10. Tėvų įvertinimas apmokymo metu……………………………………………………………7

11. Kaip vyksta tėvų įgūdžių patikrinimas, vaidinant situacijas…………………………7

12. Mokymų dalys……………………………………………………………………………………….8

13. Žinių įvertinimas prieš pradedant mokymus………………………………………………8

14. Dalomoji medžiaga………………………………………………………………………………..8

15. Sveikatos priežiūros įgūdžių formavimas………………………………………………….9

16. Papildomi užsiėmimai…………………………………………………………………………..10

17. Mokymų naudingumo įvertinimas………………………………………………………….11

18. Problemos, su kuriomis dažniausiai susiduriama mokymų metu, ir jų sprendimo būdai…………………………………………………………………………………..11

19. Išvados………………………………………………………………………………………………..13

Įvadas

Pranešimai, apie socialinės rizikos šeimų blogą elgesį prieš vaikus, rodo, kad yra stokojama įgūdžių, reikalingų suteikti atitinkamą sveikatos ir medicinos pagalbą, tų šeimų kūdikiams ir vaikams. Šių žinių trūkumas gali padidinti tikimybę, kad vaikų sveikatos būklė bus neatskleista t.y jie nebus išgydyti, o dar blogiau, kad tai gali peraugti į rimtesnes ligas, komplikacijas. Taigi vaikai, kuriais yra nesirūpinama, tokiu būdu įgauna riziką turėti rimtesnių sveikatos problemų, kurios nepalankiai gali įtakoti jų sveikatą ateityje, sutrikdyti tolesnį sveikatos vystymąsi.

Kūdikių ir vaikų sveikatos rūpinimosi apmokymai buvo pasiūlyti, kad būtų suteikta tėvams tam tikrų įgūdžių, reikalingų atpažinti simptomus ir paruošti vaikus tinkamam gydymui. Šis apmokymas, paruošimas buvo numatytas ne tik socialinės rizikos šeimoms, kurios atlaidžiai rūpinasi savo vaikais arba visiškai jais nesirūpina, bet ir visiems tėvams bei globėjams. Šie apmokymai buvo pritaikyti ir įvertinti bei toliau tobulinami projekte „Safe Care“ (Bigelow and Lutzker 2000).

Šio referato uždaviniai

Kūdikių ir vaikų sveikatos rūpinimosi įgūdžiai

Penkių kursų paruošiamajame apmokyme, kuris yra toliau aprašomas šiame referate, tėvai yra mokomi atpažinti ir įregistruoti vaikų ligos pirmuosius simptomus, naudotis sveikatos žinynu, nustatant gydymo eigą ir jei prireikia kreiptis pagalbos į gydytoją ar gydyti vaiką namuose. Tėvai taip pat yra mokinami tikrinti pirmuosius ligos požymius ir suteikti papildomą gydymą jei prireikia. Šis apmokymas reikalauja iš tėvų kruopštaus pasiruošimo, dalis tėvų yra mokinami stebėti eilę bendrų gydymo etapų ir po to patiems konsultuoti savo draugus ar šeimos narius, padėti jiems nustatyti ligą bei toliau ją gydyti remiantis sveikatos žinynu. Papildomi įgūdžiai, kuriuos tėvai įgauna per visą mokymo kursą, apima ir tokius dalykus kaip temperatūros matavimas, vaistų priskyrimas ar pulso patikrinimas.

Toliau bendrais bruožais savo referate supažindinsime su šia apmokymo medžiaga bei testais, kurių pagalba yra įvertinami tėvų sugebėjimai.

Sveikatos priežiūros apmokymo medžiaga

Tėvai, dalyvaujantys šiuose kursuose, gauna tam tikrą sveikatos priežiūros apmokymo medžiagą, kuria jie gali prireikus naudotis ir ateityje. Socialinės rizikos šeimos yra supažindinamos su Sveikatos žinynu, Tėvų elgesio tikrinimo sąrašu ir Sveikatos išrašų lentele. Šia medžiaga tėvai gali pasinaudoti susirgus jų vaikui ir toliau ja naudotis po visų apmokymų.

Klausimynas

Šis klausimynas yra pateikiamas testo forma „taip-ne“. Jis susideda iš 6 variantų o kiekvienas skirtingas variantas dar iš 10 klausimų. Jeigu tėvai surenka 80% arba daugiau pirminiame teste, papildomi testai tėvams nėra pateikiami iki paskutinės apmokymo pamokos, tačiau jei surenkama mažiau nei 80% pagrindiniame teste, testai yra toliau pateikiami kituose apmokymuos. Šis klausimynas taip pat naudojamas ir tolesniuose stebėjimuose, kursuose.

Tėvų įgūdžių patikrinimas, suvaidinant situacijas

Norint patikrinti tėvų įgūdžius,
rūpinantis vaikų sveikata, tėvams yra išdalinamos kortelės, kuriose yra aprašomi įvairūs vaiko ligos simptomai, konkreti liga ar sveikatos būklė.Yra pateikiama 19 atvejų su įvairiom aprašytom ligom ar tam tikrais ligos požymiais. Gavę vieną iš tokių kortelių, tėvai papasakoja konsultantui, kokią jie ligą įtaria ar kaip jie tokiu atveju savo vaiką gydytų bei suvaidina šią situaciją. Yra pasiūlomos 4 kategorijos, kuriomis remiantis jie pasirenka gydymą :

1. Gydymas namie;

2. Skambinti daktarui;

3. Esant kritiškai situacijai ieškoti pagalbos kitur;

4. Bandymas suteikti pirmąją pagalbą namie, po to kviesti gydytoją;

Sveikatos žinynas

Sveikatos žinynas yra sudarytas iš namų medicinos vadovėlio (Fries&Vickery, 1990; Stoppard, 1986) ir susideda iš 5 dalių: “Informacijos naudojimas”, “Planavimas ir prevencija ”, “Vaiko priežiūra namie”, “Gydytojo iškvietimas“, “Pirmoji pagalba“.

Simptomai ir ligos požymiai

Dalis simptomų ir ligos atpažinimo požymiai socialinės rizikos šeimoms pristatomi iš sveikatos žinyno.Yra apibūdinami 35 ligų požymiai bei aprašomas jų gydymas. Pateikta informacija nusako ar sveikatos būklė yra rimta, ar liga turi būti gydoma namie, ar turi būti kviečiamas gydytojas bei ką konkrečiai turi daryti tėvai ar gydytojas gydant vaiką.

Tėvų elgesio tikrinimo anketa

Tėvų elgesio tikrinimo anketa susideda iš:

1. kaip tėvai nustato vaiko ligą;

2. koks gydymas taikomas namuose;

3. ar yra skambinama gydytojui;

4. ar yra ieškoma pagalbos esant kritiškai situacijai;

Šis sąrašas yra 25 punktų, kurių pagalba yra analizuojami ir įvertinami tėvų įgūdžiai, rūpinantis savo vaikų sveikata.

Sveikatos išrašų lentelė

Sveikatos įrašų schema yra tokia speciali lentelė, kurioje tėvai užrašo tam tikrą vaiko ligą ir aprašo jos simptomus bei gydymą. Lentelėje paliekama vietos tėvų užrašams papildyti, esant gydymo požymių pasikeitimams, praėjus kuriam tai nors laiko tarpui.

Šiuo metu Jūs matote 31% šio straipsnio.
Matomi 881 žodžiai iš 2839 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.