Spausdintuvas
5 (100%) 1 vote

Spausdintuvas

Įvadas

Šią temą pasirinkau todėl, kad norejau suzinoti kas yra spausdintuvas detaliau. Be to mano šeima kaip tik nori įsigyti šį prietaisą, kuris šiuo metu yra labai reikalingas kiekvienai šeimai. Norejau suzinoti koks jo veikimo procesas. Kokius naujausius spausdintuvus siūlo rinką ir ar brangiai reikia moketi norint įsigyti. Spausdintuvas – tai įrenginys, leidžiantis ant popieriaus atvaizduoti kompiuterio pagalba apdorotą informaciją. Spausdintuvai skirstomi į dvi stambias grupes: kontaktinius(tiesioginio veikimo) ir bekontakčius(netiesioginio veikimo). Prie kontaktinių spausdintuvų priskiriami plaktukiniai ir adatiniai, prie bekontakčių – rašaliniai ir lazeriniai.

Kontaktiniuose spausdintuvuose taikomas mechaninis spausdinimo principas, tai yra tam tikras mechanizmas per dažančią juostelę susiliečia su popieriumi ir palieka jame pėdsaką. Kai kurie spausdintuvai juostelės neturi, tuomet jais spausdinama ant specialaus popieriaus, kuris, veikiamas temperatūros, keičia spalvą.

Plaktukinio spausdintuvo mechanizmą sudaro raidžių pavidalo plaktukėlių rinkinys. Smūgiuodamas į popierių, plaktukėlis palieka jame kokybišką raidės atspaudą, tačiau, norint pakeisti šriftą, reikia keisti ir visą raidžių rinkinį. Plaktukiniu spausdintuvu negalima spausdinti grafinių vaizdų.

Vystantis kompiuterių rinkai, atsirado didžiulis kiekis įvairiausių spausdintuvų. Tačiau, kiekvienas spausdintuvas turi suprasti kompiuterio perduodamas jam komandas. Tai pasiekiama atitinkamų programų, dar vadinamų draiveriais (driver), pagalba. Kaip taisyklė, tokia programa komplektuojama kartu su spausdintuvu. Be to, į bet kurios operacinės sistemos sudėtį įeina standartiniai spausdintuvo draiveriai. Jei turimų draiverių saraše nėra jums reikiamo draiverio, tai reikėtų išsiaiškinti koks spausdintuvo tipas emuliuoja duotą spausdinimo įrenginį. Dauguma spausdintuvų emuliuoja (t.y. supranta tas pačias kompiuterio komandas) firmos Epson arba firmos Hewlet Packard. standartus užtenka pažiūrėti į spausdintuvo instrukcija ir nustatyti jungiklius į atitinkamą padėtį.

Šiuo metu galima išskirti tris pagrindinius spausdintuvo tipus:

1. Adatiniai spausdintuvai

2. Rašaliniai spausdintuvai

3. Lazeriniai spausdintuvai.

Adatiniai spausdintuvai.

Adatiniai spausdintuvai yra patys populiariausi ir pigiausi spausdintuvai, nors pagal kokybę jie smarkiai atsilieka nuo rašalinių ir ypač nuo lazerinių spausdintuvų. Ne per seniausiai pirkėjai pirmenybę teikė būtent adatiniams spausdintuvams, nes visų pirma atsižvelgdavo į nedideles spausdintuvo išlaidas. Vystantis spausdinimo įrangai, pirmoje eilėje pradėta atsižvelgti į spausdinimo greitį ir kokybę, todėl adatiniai spausdintuvai žymiai atpigo. Šiuo metu daugiausiai paplitę firmų Epson, Seikosha ir Star adatiniai spausdintuvai.

Adatinių spausdintuvų spausdinimo principas toks pats kaip ir spaudinimo mašinėlės. Vaizas ant popieriaus gaunamas specialių adatelių pagalba išspaudžiant taškus. Pagal atitinkamą kompiuterio perduodamą signalą galvutės muša per specialią dažančią juostelę, tokiu būdu ant popieriaus lapo išspausdamos taškelius, iš kurių gaunamas vaizdas.

Adatiniai spausdintuvai visų pirma skirstomi pagal adatėlių kiekį (pin). Spausdintuvai skirstomi į 9, 18 ir 24-adatėlių. Adatėlių kiekis nurodo spausdintuvo spausdinimo kokybę (kokybiškas 24-adatelių Epson LX-300 tipo spausdintuvas, spausdinint ant naujos juostelės, pasiekia spausdinimo kokybę Quslity, praktiškai nesiskiriančią nuo lazerinio spausdintuvo kokybės). Kuo daugiau spausdintuvas turi galvučiu, tuo greičiau vykdomas spausdinimas, nors spausdinimo greitis priklauso ir nuo daugelio kitų parametrų.Svarbiausiu adatinio spausdintuvo rodikliu laikomas greitis, kuris matuojamas“simboliais per sekundę“(cps). Šis greitis smarkiai kinta priklausomai nuo nustatyto šrifto ir spausdinimo kokybės.

Kiekvienas adatinis spausdintuvas turi savo šriftus. Kaip taisyklė, tiekemi spausdintuvai palaiko rusiškus, o kai kada ir lietuviškus šriftus, nors gali to ir nebūti, ir perkant spausdintuvą šį faktą reikia patiksliti.

Rašaliniai spausdintuvai

Šie spausdintuvai nauoja panašų spausdnimo principą kaip adatiniai, tik šiuo atveju pro specialias skylutes ant popieriaus yra pilami rašalo lašeliai, esantys specialiuose galvutėse. Rašaliniai spausdintuvai skiriasi darbo greičiu ir pasiekia žymiai didesnę spausdinimo kokybę, nei adatiniai spausdintuvai. Visi rašaliniai spausdintuvai tri visą maštabinių šriftų šeimą.

Rašalniuose spausdintuvuose naudojama speciali
termosrovinė technologija ir vandeniui atsparus pigmentinis rašalas užtikrina tikslius piešinio kontūrus ir leidžia naudoti praktiškai bet kokios rūšies popierių, numatytas informacijos išvedimas ir ant: skaidrios plėvelės, vokų, lipdykų ir kortelių. Dauguma monichromatinių spausdintuvų nesunkiai gali būti konfigūruojami į spalvotus – ši galimybė numatoma jų konstrukcijoje. Šiuo metu tokio tipo spausdintuvų standartu laikomi 600 600 taškų ant colio formato spausdintuvai. Rašalinių spausdintuvų trūkumas – didelė spausdinimo kaina. Juodo rašalo rašalinė, skirta Hewlett Packard spausdintuvui kainuoja apie 40 dolerių. Jos užtenka apie 900 puslapių, kurių formatas A4, spausdinimui. Tiesa, išnaudotą rašalinę galima užpildyti rašalu, kas kainuos apie 10 dolerių, tačiau reiktų paminėti,kad ši procedūra gana sudėtinga ir patiems jos atlikinėti nerekomenduojama.

Šiuo metu Jūs matote 50% šio straipsnio.
Matomi 733 žodžiai iš 1457 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.