Spausdintuvų tipai
5 (100%) 1 vote

Spausdintuvų tipai

Turinys

Įvadas 3 psl.

Rašaliniai spausdintuvai 4 psl.

Lazeriniai spausdintuvai 5 psl.

Adatiniai spausdintuvai 6 psl.

Šiluminiai spausdintuvai 7 psl.

Išvados 8 psl.

Naudota literatūra 9 psl.

Įvadas

Dokumento ruošimas dažniausiai baigiamas jo spausdinime. Spausdindami galime pasirinkti spausdintuvo tipą, jei įdiegti keli spausdintuvai. Namų sąlygomis dažniausiai naudojami rašaliniai spausdintuvai trys viename (spausdintuvas, kopijuoklis ir skaitlys)

Spausdintuvą prijungus kabeliu prie kompiuterio, jį reikia įdiegti programiškai, t.y. įrašyti programą, kuri valdytų jo darbą (tvarkyklę). Įdiegimui naudojamas programinis diskelis, kuris gaunamas perkant spausdintuvą.

Jei kompiuteryje yra įdiegti keli spausdintuvai, galima pasirinkti, į kurį iš jų pirmiausia bus siunčiama informacija, toks spausdintuvas vadinamas pagrindiniu (DEFAULT).

Dauguma darbinių kompiuterio spausdintuvų vaizdas popieriuje suformuoja iš taškų. Vieną vaizdo tašką dažnai sudaro keli maži taškeliai. Keičiant tašką sudarančių taškelių skaičių, dydį ir spalvą, galima keisti taško tamsumą ir atspalvį. Išspausdinto vaizdo kokybė priklauso nuo popieriaus, spausdintuvo skiriamosios gebos (taškų skaičiaus colyje – dpi) ir spausdinimo tikslumo.

Spalvotas vaizdas baltame popieriuje gaunamas maišant žydros (C – Cyan), purpurinės (M – Magenta), geltonos (Y – Yellow) ir juodos (K – blacK) spalvos dažus. Šios spalvos skiriasi nuo spalvų, naudojamų gauti spalvotąjį vaizdą šviesą skleidžiančiame ekrane, todėl, kad dažai šviesos neskleidžia, o ją sugeria (spalvos atimamos). Jeigu ekrane tam tikromis porcijomis sumaišytos R, G ir B spalvos turėjo duoti baltą spalvą, tai tam tikromis porcijomis sumaišyti C, M, ir Y spalvų dažai turi duoti juodą spalvą. Spausdinamas spalvos dokumentas pirmiausia išsklaidomas į keturias dedamąsias: C, M, Y ir K.

Spausdintuvai skirstomi į dvi stambias grupes: kontaktinius (tiesioginio veikimo) ir bekontakčius (netiesioginio veikimo). Prie kontaktinių spausdintuvų priskiriami šiluminiai ir adatiniai, prie bekontakčių – rašaliniai ir lazeriniai. Kontaktiniuose spausdintuvuose taikomas mechaninis spausdinimo principas, t.y. tam tikras mechanizmas per dažančią juostelę susiliečia su popieriumi ir palieka jame pėdsaką.

Rašaliniai spausdintuvai

Rašaliniai spausdintuvai yra dažniausiai naudojami buityje. Ant popieriais popieriaus lašeliais purškiamas specialus rašalas. Jį purškia spausdinimo galvutė, kurioje yra keli stulpeliai miniatiūrinių purkštukų. Galvutės purkštukai yra sujungti su rašalo indeliais. Lašelis išpurškiamas atėjus elektriniam signalui, kuris purkštuke rašalą užvirina arba reikalingą slėgį sukuria paveikdamas pjezoelektriko plokštelę.

Rašaliniai spausdintuvai spausdina horizontaliomis juostomis visomis spalvomis iš karto. Spausdinant skystu rašalu kokybė labai priklauso nuo popieriaus. Naudojant specialų popierių kai kuriais rašaliniais spausdintuvais galima spausdinti net fotografinės kokybės dokumentus.

Lazeriniai spausdintuvai

Lazeriniai spausdintuvai, kaip ir kopijavimo aparatas, spausdina visą puslapį iš karto. Jo pagrindinė dalis yra besisukantis būgnas su šviesai jautriu paviršiumi, kuriame veidrodėliais skleidžiamas lazerio spindulys suformuoja iš kompiuterio perduodamo dokumento elektrostatinį atvaizdą.

Spausdinant specialus skustuvas nuvalo būgno paviršių, kuris paskui teigiamai jonizuojamas elektriniu išlydžiu. Lazerio spindulys, kurio intensyvumą valdo iš kompiuterio perduodami duomenys, yra skleidžiamas besisukančio būgno paviršiuje. Spindulys, apšviesdamas būgno paviršiaus taškus, pakeičia jų potencialus. Kuo intensyvesniu spinduliu buvo apšviestas taškas, tuo neigiamesnis tampa jo potencialas. Dokumento atvaizdą ant būgno išryškina įelektrintų būgno paviršiaus taškų pritraukti dažų milteliai. Prispaudus popierių prie dažais padengto būgno, dažai perkeliami ant popieriaus ir užfiksuojami, praleidžiant popierių tarp įkaitintų ritinėlių. Spausdinant spalvotą dokumentą, tas pats procesas kartojamas keturis kartus nuosekliai spausdinant vieną ant kitos žydrą, purpurinę, geltoną ir juodą dokumento dedamąsias. Yra ir kitokių spalvinio spausdinimo technologijų.

Šiuo metu Jūs matote 60% šio straipsnio.
Matomi 590 žodžiai iš 985 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.