Sporto klubas naga
5 (100%) 1 vote

Sporto klubas naga

Apie klubą

Veiklos pristatymas

Sporto klubas “Naga” yra visuomeninė nepelno siekianti organizacija. Klubo darbo tikslas – kelti vaikų, jaunimo ir vyresnio amžiaus žmonių fizinės kultūros ir sportinį lygį, ugdyti jaunosios kartos dvasingumą, pagarbą tėvams, patriotiškumo jausmą bei vystyti sveikos gyvensenos įpročius ir įgūdžius įvairaus amžiaus, lyties ir socialinės padėties gyventojų grupėse. Taip pat supažindinti su kenksmingų įpročių prevencijos principais, visuomenės sveikatos aktualijomis. Čia glaudžiai bendradarbiaujama su kitomis šalies bei užsienio organizacijomis, dirbančiomis su jaunimu.

Moko

Klubas propaguoja ir moko rytų kovos menus – Muai-tai bokso, Kung-fu. Mokoma savigynos, sveikatingumo jogos, lankstumo, kvėpavimo pratimų. Užsiėmimai vedami vaikų (6-12 metų), paauglių (12-18 metų), suaugusiųjų (virš 18 metų) amžiaus grupėse. Klubo auklėtiniai aktyviai dalyvauja Lietuvos Respublikos kūno kultūros ir sporto renginiuose (tarpklubinėse, tarpšakinėse varžybose, parodomuosiuose renginiuose, seminaruose).

Klubo užsiėmimų tikslai ir principai

· kelti vaikų, jaunimo ir vyresnio amžiaus žmonių fizinės kultūros ir sportinį lygį,

· siekti aukšto sportinio meistriškumo, padėti vaikams visapusiškai vystytis,

· vystyti dvasingumą supažindinant su Lietuvos istorija, rytų kovos menų istorija ir filosofija,

· ugdyti sveikos gyvensenos įpročius ir įgūdžius organizuojant vasaros stovyklas gamtoje,

· supažindinti su kenksmingų įpročių prevencijos principais,

· sudaryti sąlygas sportuoti, bei stengtis atitraukti nuo žalingos gatvės įtakos vaikus iš socialiai remtinų bei probleminių šeimų.

Klubo pagrindinis principas – nenaudoti išmoktos kovos technikos blogiems tikslams, gerbti tėvus ir vyresnius žmones.

Klubo veiklos pagrindas

· Lietuvos kūno kultūros strategija 2000 04 27, priimta III Lietuvos sporto kongreso.

· Tarptautinio olimpinio sąjūdžio programa ,,XXI amžiaus dienotvarkė“.

· Lietuvos Respublikos Seimo 1998 07 02 nutarimu Nr.VIII-833 patvirtinta Lietuvos sveikatos programa (Žin., 1998, Nr.64-1842).

Kung-Fu

„Mokykitės valdyti kūną savo, nes pasakyta – nevaldai kūno savo, kaip galėsi rasti Kelią ir valdyti jį.“ – senovės meistrų raštai.

Kas yra Kung Fu? Pats terminas reiškia „meistriškumas“ arba „darbas žmogaus tobulėjimo labui“. Pagrindinis Kung Fu tikslas – harmoningas žmogaus vystymas visuose būties aspektuose – kaip fiziniame, taip ir dvasiniame. Kung Fu – tai vienas iš būdų prieiti prie žinių apie pasauli šaltinio. Ir pirmasis pradinis etapas – kovos menas.

Klube mokoma sekančių Kung Fu stilių:

Juodojo katino (Meo-Dan).Tai stilius, imituojantis katino judesius. Jame daug įvairių, labai galingų smūgių rankomis bei kojomis, drėskimų ir pagavimų. Bazinės stovėsenos nėra labai žemos, tačiau tvirtos, kombinacijos labai mobilios, naudojami šuoliai ir smūgiai šuoliuose, daug klaidinančių judesių ir efektyvių blokų. Nuspėti sekančius kovojančio judesius neįmanoma. Šis stilius padeda išvystyti tvirtą kūną, sausgysles ir sąnarius, gerina kraujo apytaką ir širdies darbą, sutvarko kvėpavimą.

Kinietiškos kobros (Ngu). Stilius, imituojantis gyvates judesius: banguojančius, žaibiškus ir neblokuojamus. Naudojami tikslūs, pavojingi taškiniai smūgiai į pažeidžiamiausias priešininko vietas, jam nėra oponuojama tiesiogiai, daug išsisukimų, nuėjimų nuo priešo smūgio trajektorijos, apėjimų, žemų pakirtimų. Kobros kovotojas visada ramus, maksimalios koncentracijos, laukiantis lemtingos priešininko klaidos, jo principai yra gudrumas ir minkštumas, bet ne kieta tiesioginė jėga. Dėl šios priežasties šis stilius yra ypač efektyvus ir pavojingas, lengvai pritaikomas savigynai, tinka ir ne labai fiziškai stipriems žmonėms, moterims ar paaugliams. Sistema užgrūdina pirštus, išvysto sausgyslių ištempimą, sąnarius, savalaikę reakciją, koncentraciją.

Be sistemų, susijusių su koviniais menais, taip pat yra mokoma ir kitų specialių praktikų, skirtų vystyti tam tikras kūno savybes, sutvirtinti ir nuraminti protą. Yra specialios jogos praktikos, kūno grūdinimo sistemos. Ypatingas dėmesys skiriamas kvėpavimo technikai ir realiam jos panaudojimui.

Koviniu požiūriu Kung Fu yra pati tobuliausia kova, nes ji pagrįsta gamtos dėsniais. Bendrame Kung Fu kontekste yra daug priešų – tai ir realus priešininkas, ir vidinės žmogaus silpnybės, įpročiai, kiekvieno savi trūkumai ar kasdienė išorinė įtaka. Kung Fu turi metodus tam suvaldyti.

Muai-Tai

Trumpai apie stilių.

Šiuo metu Jūs matote 50% šio straipsnio.
Matomi 672 žodžiai iš 1343 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.