Stalo serviravimas kasdienai ir šventėms
5 (100%) 1 vote

Stalo serviravimas kasdienai ir šventėms

Šventiniams pietums arba vakarienei stalas dengiamas balta staltiese. Ant stalo tinka gėlės, pamerktos nedidelėmis puokštelėmis žemose plačiose vazelėse.

Stalo viduryje paprastai dedama vaza su vaisiais, indeliai su pipirais, garstyčiomis, actu. Šaltieji užkandžiai išdėstomi apie stalo vidurį, duona dedama abiejuose stalo galuose. Alkoholinių ir nealkoholinių gėrimų statoma keliose vietose arti stalo vidurio. Didžiosios negilios lėkštės išdėliojamos lygiais tarpais viena nuo kitos. Į jas dedamos užkandinės lėkštelės, o iš kairės – mažos duonai. Įrankiai išdėliojami kaip kasdieniniam serviravimui. Kai serviruojamam itin iškilmingai, šalia įprastų įrankių dedami įrankiai užkandžiams ir žuviai.

Taurelės ir bokalai arba taurės statomos priešais lėkštę. Jų turi būti tiek, kiek gėrimų ketinama pateikti ( daugiausia 5 ). Pirma statoma taurelė stipriam alkoholiniam gėrimui, greta – taurelė maderai arba portveinui ir taurė arba bokalas mineraliniam vandeniui, už jų – taurelė baltam vynui ar šampanui.

Įrankiai desertui ( jei stalas didelis ) dedami už taurelių. Desertinį peilį, šakutę, šaukštą ir lėkštę galima paduoti pietums baigiantis.

Alkoholinių gėrimų, ( išskyrus šampano ) buteliai ant stalo statomi atkimšti arba užkimšti laikinais, paprastai įdomios formos, kamščiais. Šampanas atkemšamas prieš pilstant.

Kiekvienam patiekalui arba užkandžiui įdėti, tam tyčia padedamas šaukštas, šakutė, mentelė arba žnyplės.

Kasdieninis serviravimas

Stalo viduryje dedami indeliai su prieskoniais, druskinė su šaukšteliu, lėkštė ( arba duoninė ) su duona. Negilios lėkštės ant stalo išdėstomos vienodu atstumu. Prie kiekvienos lėkštės iš dešinės dedamas peilis ( ašmenimis į lėkštę ) ir šaukštas, iš kairės – šakutė. Šaukštas ir šakutė dedami išgaubimu į apačią. Audeklines servetėles galima sulankstyti kvadratu, trikampiu arba suvynioti į ritinėlį ir padėti į užkandinę lėkštelę arba dešinėje prie negiliosios, greta šaukšto. Suvyniotą servetėlę galima įmauti į dekoratyvinį žiedą. Patogios ir higieniškos yra popierinės servetėlės. Jos paprastai dedamos į bokalą arba į siaurą vazelę ir pastatomos stalo viduryje.

Šiuo metu Jūs matote 69% šio straipsnio.
Matomi 353 žodžiai iš 508 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.