Stebėjimas
5 (100%) 1 vote

Stebėjimas

Stebėjimo tikslas Svarbiausias uždavinys yra: stebint išsiaiškinti,kaip žmonės elgiasi įtemptoje situacijoje,kai laiko vairavimo ar teorijos egzaminą.Svarbu pastebėti skirtingos lyties bei amžiaus žmonių emocingumą.Kuo skiriasi jų elgesys?Be to,kokia yra žmonių reakcija į sėkmę (egzamino išlaikymą) bei nesekmę (neišlaikymą).

Objektas Žmonės,kurie laiko teorijos ir vairavimo egzaminą.

Data Stebėjimo laikas suskirstytas į 2 etapus:

1. ETAPAS 2003 10 07

2. ETAPAS 2003 10 17

Terminas Kiekvienas stebėjimas trūko apie 2 valandas.

1. Stebėjimas trūko nuo 14:00 iki 16:00val.

2. Stebėjimas trūko nuo 12:30 iki 14:30val.

Kiekvienas stebėjimas susidėjo iš dviejų dalių.Viena valanda (t.y pirmoji dalis) buvo skirta “laukimo salėje” stebėjimui,o kita (t.y antroji dalis) –aikštelėje.

Vieta Visi stebėjimai buvo atlikti vienoje vietoje- Vilniuje,REGITROJE (tai yra vairavimo bei teorijos egzaminų priiminėjimo centras).

Tikslesnė vieta- tai didelė,gana nejauki,erdvi patalpa,kitaip dar vadinama laukimo sale,kur žmonės laiko teorijos egzaminą.Beje,ir prie to paties pastato esanti aikštelė,skirta vairavimo egzaminui laikyti

Stebėjimo užrašai 1.Etapas 2003 10 07 13:50val.

1.Dalis “laukimo salė”

STEBĖJIMO PRADŽIA

Salėje sėdi 7 žmonės; 2 moteris,2 jaunos panelės bei 3 vaikinai.Visų,išskyrus tas dvi moteris,amžius gaugmaž yra vienodas – 18-21 metai.Toms moterims yra apie 30 metų.

Lieka 10 minučių iki teorijos egzamino pradžios.Toks įtemptas laukimas labiausiai atsispindi ant poros žmonių.

Viena mergina yra ypač nerami.Ji visą laiką supa vieną koją,be to neranda patogaus sėdėjimo būdo.Mergina vis sukinėjasi,atrodo,kad jai labia nepatogu.Ji nervingai kažko ieško savo rankinuke,be to čiupinėja to rankinuko dirzelidirželį.Jos emocijas ir jausmus labiausiai atspindi rankų bei kojos judesiai.

Kita mergina,kuri sėdi visai netoli manęs,visą laiką sukioja rankoje savo mobilųjį telefoną.Pagaliau toji mergina neištveria ir šoktelėjusi prieina prie stendo,iškabinto ant sienos.Ji vaikšto nuo vieno plakato prie kito,norėdama parodyti,kad jie labia sudomino ją.Iš tikrųjų ji vis žvilgčioja į laikrodį,pakabintą prie pačio įėjimo.Visi kiti žmonės stebi ją labia suinteresuotai.

14:00val.Egzaminuotojas pakviečia žmones,laikančius teorijos egzaminą į klasę.Viena mergaitė taip susijaudino,kad pamiršo savo daiktus ant kėdės,kurioje sėdėjo.

Laukiu,kol išeis pirmi žmonės iš laikymo klasės.

14:20val. Išeina (galima pasakyti išsktenda) pirmoji mergina>Tai toji,kuri taip nervingai siubavo savo koją.Ji laimingai šypsosi,net juokiasi.Netrūkus ji nusiramina,tikriausiai susigėdo žmonių žvilgsnių.Galima spėti,jog ji išlaikė teoriją. Netrūkus po jos išeina jaunas vaikinas.Jis nerodo jokių emocijų ar kokio susijaudinimo.Vaikinas elgesi labia ramiai.Iš veido išraiškos sunku nuspėti: ar jis išlaikė ar ne?Vaikinas elgiasi nepriekaištingai ramiai bei visiškai nesivaržo į jį nukreiptų žvilgsnių.

2.Dalis “vairavimo aikštelė”

Šiuo metu Jūs matote 53% šio straipsnio.
Matomi 484 žodžiai iš 921 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.