Stebimoji soc pedagogo praktika
5 (100%) 1 vote

Stebimoji soc pedagogo praktika

ŠIAULIŲ UNIVERSITETAS

Socialinės gerovės ir negalios fakultetas

Specialiosios pedagogikos katedra

Socialinės pedagogikos ir psichologijos programos neakivaizdinių studijų

1 kurso 2 grupės studentė

Agnė Morkūnaitė

Stebimoji socialinio darbo praktika Pasvalio rajono ”Paslaugų ir užimtumo centre pagyvenusiems ir neįgaliesiems,,

Pasvalio rajono “Paslaugų ir užimtumo centras pagyvenusiems ir neįgaliesiems,,

(toliau paslaugų centras) įkurtas 2000 metų gegužės 5 dieną, steigėjas Pasvalio rajono savivaldybės taryba. Paslaugų centras (paslaugų centras – tai mišri socialinių paslaugų įstaiga, kurioje nuolatinai gyvena 35 pagyvenę ir neįgalūs asmenys, 70-iai asmenų paslaugos teikiamos namuose) įsikūręs senosios ligoninės 3-jų aukštų pastate. Tai solidus, senas sovietmečio statinys, kuris stovės daugelį metų atlikus reikalingą remontą. Kaip tik šiuo metu šiame Paslaugų centre yra atliekamas remontas. Remontuojamas pirmas aukštas,kadangi trečias aukštas yra visiškai suremontuotas, žinoma nupirkti nauji baldai,nupirkta reikalingų daiktų, kurie padės klientams tenkinti jų poreikius ir geriau jaustis šioje įstaigoje.

Šios įstaigos pagrindinis darbo tikslas- kuo efektyviau organizuoti įstaigos veiklą ir gerinti teikiamų socialinių paslaugų kokybę, derintis prie kintančios visuomenės poreikių, tai pat tenkinti bendrąsias, specialiąsias, darbo terapijos ir užimtumo paslaugas Pasvalio rajono pagyvenusiems ir neįgaliems asmenims.

Įstaiga teikia specialiąsias ir bendrąsias paslaugas:

Specialiosios paslaugos- teikiamos nuolatinai gyvenantiems gyventojams. Paslaugų centro darbuotojai į kiekvieną gyventoją žiūri kaip į asmenybe su individualiais poreikiais. Laikomasi nuostatos, kad kiekvienas žmogus yra nepakartojamas, gerbtina asmenybė. Darbuotojų pareiga- padrąsinti, pagirti, įtikinti gyventoją, kad dar daug ką jis gali padaryti pats. Gyventojo pasitikėjimas jėgomis labai svarbus dalykas. Šiai įstaigai svarbu, kad žmogus čia jaustųsi kaip savo namuose, būtų saugus. Todėl pirmenybė yra teikiama žmogui, nes kiekvienas nori jaustis mylimas, priimtas, išklausytas, reikalingas.

Bendrosios paslaugos:

1. Kliento namuose teikiamos paslaugos, siekiant paslaugų gavėjui sudaryti normalias gyvenimo sąlygas ir galimybe gyventi pilnavertį gyvenimą

2. namuose, palaikant ryšius su bendruomene bei išvengiant specialiųjų paslaugų teikimo.

3. Aprūpinimas techninės pagalbos priemonėmis- rajono gyventojams individualiai parenkamos ir skiriamos techninės pagalbos priemonės.

4. Specialaus transporto paslaugų organizavimas- tai specialaus transporto paslaugos neįgaliesiems ir kitiems asmenims, kurie dėl ligos, sužalojimo, senatvės nepajėgūs naudotis bendruoju transportu.

5. Būsto ir aplinkos pritaikymo paslaugos- tai paslaugos, teikiamos tam, kad užtikrintų neįgalių bei senų žmonių kuo didesnį savarankiškumą, pritaikant būstą ir aplinką prie asmens negalios.

Taip pat šioje įstaigoje teikiamos ir darbo terapijos ir užimtumo paslaugos: skalbimo paslaugos, pirties paslaugos, masažas, reklamos gamyba, spausdinimas šilkografijos būdu, staliaus, smulkūs remonto darbai. Bet atsižvelgiant į individualius pagyvenusių ir neįgalių žmonių pomėgius organizuojamos dienos užimtumo paslaugos:

1.rankdarbiai (mezgimas, nėrimas, siuvinėjimas, pynimas ir kt.);

2.laisvalaikio leidimas;

3.informavimas, konsultavimas, socialinio darbo paslaugos;

4.mėgėjiška meno veikla;

5.kultūrinė veikla;

6.neįgaliųjų dirbinių- pardavimų organizavimas,jų paradavimas,pristatymas.

Šios dienos užimtumo paslaugos teikiamos I, II ir III gr. invalidams bei pensinio amžiaus Pasvalio rajono gyventojams. Darbui dienos užimtumo ir darbo padalinyje įdarbinami I, II, III gr. invalidai bei pensinio amžiaus asmenys. O išimtinais atvejais spausdinimui šilkografijos būdu, reklamos gamybai bei kitiems sudėtingiems darbams atlikti įdarbinami kiti rajono gyventojai.

Specialiosios socialinės paslaugos

Veiklos uždaviniai:

1. Teikti Paslaugų centro gyventojams žmogaus poreikius tenkinančias gyvenamojo ploto, maitinimo, buities (skalbimo, lyginimo, patalpų tvarkymo ir kitas) asmens higienos, būtinų asmens priežiūros (slaugos), socialinio darbo, sveikatos priežiūros bei kitas paslaugas, kurių teikimą organizuoja paslaugų centro administracija, atsižvelgdama į individualius gyventojų poreikius ir Paslaugų centro galimybes.

2. Tenkinti socialines, psichologines, kultūrines ir dvasines kiekvieno gyventojo reikmes, atsižvelgiant į gyventojų pasirinkimą, realizuojant asmeninius poreikius ir sudarant galimybę gyventojo ryšiams su bendruomene.

3. Rūpintis, kad Paslaugų centro gyventojas galėtų realizuoti savo teises, dalyvauti Paslaugų centro vidaus gyvenime, bendruomenės veikloje.

Taigi vykdant specialiųjų paslaugų uždavinius centras apgyvendina asmenis, pagal galiojančius normatyvus organizuoja jiems materialinį aprūpinimą bei buitinį aptarnavimą, užtikrina paslaugų teikimą, suteikia gyvenamąjį plota ir reikiamą inventorių. Paslaugų gyventojams organizuojama slauga, atsižvelgiant į gyventojų sveikatos būklę ir sveikatos priežiūros darbuotojų rekomendacijas, rūpinasi jų mityba. Kartu su sveikatos priežiūros įstaigomis organizuoja medikų konsultacijas, prireikus gyventojus hospitalizuoja.
Pagal galimybes yra organizuojama socialinė reabilitacija, orientuojamasi į atskirus kiekvieno asmens poreikius, pomėgius ir interesus. Bendradarbiaudama su kitomis bendruomenėje esančiomis institucijomis (Pirminės asmens sveikatos priežiūros centru, Socialinės paramos skyriumi, konfesinėmis bendruomenėmis, nevyriausybinėmis organizacijomis ir kt.), kitų rajonų socialinės globos įstaigomis, dalinasi patirtimi ir taiko pažangius darbo metodus.

Šiuo metu Jūs matote 36% šio straipsnio.
Matomi 759 žodžiai iš 2117 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.