Sumušimai ir nubrozdinimai dokumentas
5 (100%) 1 vote

Sumušimai ir nubrozdinimai dokumentas

Sumušimai ir nubrozdinimai, įdrėskimai, mažos žaizdelės ir kitokios smulkios traumos – tai bėdos, su kuriomis tenka susidurti nuo pirmųjų žingsnių. Visiems vaikystėje yra tekę ir “zuikius gaudyti“, ir kitokių nelaimių atsitikdavo.

Smulkių traumų dažnai patiria ir suaugusieji – buityje, sportuodami, poilsiaudami ar dirbdami sode.

Nors daugelis linkę manyti, kad smulkių traumų dažniau pasitaiko žiemą, tai anaiptol nėra tiesa. Atšilus orams ir padidėjus fiziniam aktyvumui daugiau patiriama ir smulkių traumų. Labai dažnai “geriausias“ sumušimo gydymas – papūsti skaudamą vietą, tuo gydymas ir baigiasi. Dar blogiau elgiasi suaugusieji, kurie visai nekreipia dėmesio į tokius negalavimus.

Ir be reikalo. Nesuteikus pirmosios pagalbos net ir smulkūs sužeidimai gali baigtis komplikacijomis – žaizdos pūliavimu, stipriu patinimu, didelėmis kraujosruvomis, kurias vėliau pavyksta išgydyti tik medikams padedant.

Įdrėskimai paprastai nesukelia rimtesnių komplikacijų ir gana lengvai užgyja, bet jei pažeidimas apima didelį odos plotą arba į žaizdą patenka nešvarumų ir kitų kenksmingų medžiagų, atsiranda infekcijos rizika, gali susidaryti randas.

Įdrėskimą būtina išvalyti šaltu vandeniu. Patogiausia visus nešvarumus iš žaizdos išvalyti medžiagine sterilia servetėle. Jei nešvarumai patenka giliai, pažeidimo vietą būtina išvalyti kuo greičiau. Kad taip smarkiai neskaudėtų, ant sužeistos vietos galima uždėti ledo ir keletą minučių palaikyti, o paskui servetėle valyti. Vėliau reikia pasirūpinti išvalytos žaizdos perrišimu.

Įtrūkimų, įplyšimų pasitaiko irgi gana dažnai. Dažnos ir veido, galūnių, ypač pirštų, žaizdos. Šių sužeidimų simptomai – skausmas, stiprus poodinis kraujavimas. Nepriklausomai nuo to, kokio dydžio ir kur yra žaizda, ją reikia greitai sutvarstyti, kad nepatektų infekcija.

Šiuo metu Jūs matote 54% šio straipsnio.
Matomi 286 žodžiai iš 534 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.