Tas saldus žodis – laisvė
5 (100%) 1 vote

Tas saldus žodis – laisvė

TAS SALDUS ŽODIS – „LAISVĖ“

Robertas Dailidonis

Kasmet mokyklos išleidžia tūkstančius abiturientų,kurių dauguma toliau bando skintis kelią į savo gyvenimo svajones. Jie bando ieškoti tolimesnių galimybių kelti kvalifikaciją.Geriausias būdas to pasiekti – universitetas.Kaip mokyklos kasmet sulaukia pirmokų, taip universitetai ir kolegijos – pirmakursių.“Univerai“ be „barakų“ netenka prasmės.

Įsėdus i 19 maršruto troleibusą prieš paskutinėj stotelėj (saulėtekyje) tavęs laukia „Niujorkas“taip studentų vadinami 6 šešiolikos aukštų pastatai.Juose verda tikras gyvenimas.

Barakas – ne namai

Atvažiuodamas i baraką tu tampi visiškai savarankiškas.Tėvai tau „nepudrina“ smegenų.Gali pradėti gyvenimą iš naujo,tai tarsi naujas gyvenimo etapas.Tu gauni tris kambariokus kurie būna geri arba blogi.Kurie tave erzina arba ne,baigiasi tuo kad po metų tu juos galų gale palieki.Tada susirenki sau patinkančius kambariokus ir susikuri aplinką kuri tau atstotų namus.Po poros metų apsilankydamas tikruose namuose pas savo tėvus tu jautiesi lyg svečias.Svečias kuris turi savo namus ,savo draugus,savo aplinką.Kas yra „barakai“?Tai tokia vieta kurioje gyvuoja laisvė,“tūsovkės“,labai daug draugų,kaimynai,kurie tau gali padėt kai tik tau reikia.Kiekviena proga švenčiama vieningai.Ar tai būtų gimtadienis ar Valentino diena visi susirenka į virtuvę ar pas ką nors į kambarį ir švenčia.Tokie pokyliai dažniausiai vadinami aukšto vakarėliais(viename aukšte yra apie 25 studentai). Visa tai vyksta diena iš dienos.

Su komendantu pyktis neverta

Komendantas tai toks asmuo kurio pareigos yra atsakyti už tvarką barake,neįleisti nepažįstamų žmonių.Nevisi komendantai yra tolerantiški studentų atžvilgiu.Pavyzdžiui kai studentui norisi pašėlti su kito fakulteto panele komendantai,kartais šito ir telaukia.Jiems yra malonu pasiėmus raktą iš savo kambarėlio nueiti į to studento kambarį ir atidarius duris surikti:

-Ką jūs čia darot?O juk tu taip norėjai atsipalaiduot,o tau viską sujaukia kažkoks komendantas.

Bet yra administratoriai(kitaip)su kuriais galima susitarti.Tau jie leidžia padūkt,o tu už paslaugą ten kokią saldainių dėžutę nuneši ar vyno buteliuką.Tad geriausia su tvarkos prižiūrėtojais geriau nesipykti,nes ateis laikas kai tau prireiks jų pagalbos.

Kainos

Kalbant apie kainas,jos visur yra skirtingos.Saulėtekio bendrabučiuose šiuo metu kaina vienam žmogui yra nuo 115 iki 160 litų.Priklauso keliese gyveni.Jeigu dviese-moki brangiau.Jei trise tai pigiau.Nuo metų laiko nepriklauso ar tai žiema ar vasara visus metus moki tą pačią sumą.Į šitą kainą įeina viskas:vanduo, elektra, dujos, šildymas.Nors pagal idėją vasara turėtum mokėt mažiau,o žiema brangiau(maždaug tiek kiek moka dabar visą laiką).Be studentų pirmuose aukštuose gyvena statybininkai, kuriems kainos yra dvigubai ar net trigubai didesnės.Ir sąlygos dar žiauresnės,ten kur studentai gyvena dviese ,statybininkai gyvena keturiese,penkiese.

Sesijos pabaiga

Sesija- bene baisiausias metas studento gyvenime.Tačiau viskas galų gale pasibaigia.O tada…O tada prasideda tikrosios linksmybės.Niekas nepaneigs jog studentui nieko nėra svarbiau kaip gerai praleisti laiką,kitaip – „tūsintis“ kol galės paeiti.Juk, tiesą pasakius, studentas tam ir yra sutvertas, kad galėtų „tūsintis“.Bet ,deja, ne visos linksmybės baigiasi gerai.

Pasak Roberto(vardas pakeistas),triukšmingiausia būna sesijos pabaiga,kai studentai „aplaisto“savo egzaminų rezultatus,nors ir ne visiems pavyko juos gerai išlaikyti.Tačiau tai ne vienintelės didelės progos , kai studentai šėlsta nuo ryto iki vakaro lyg patrakę.Kaip pavyzdį mūsų pašnekovas paminėjo tradicines rugsėjo šventes:visiems gerai žinomas fuksų krikštynas (pirmakursių) ir žinoma vadinamąsias „cementovkes“.Ne visi studentai jaučia realybę tad už ką būna nubausti:geriausiu atveju tenka pabendrauti su žaliaisiais tvarkos sergėtojais – policininkais ar budinčiaisiais ,o blogiausiu – lagaminai į rankas – ir keliauji ieškotis kitos pastogės. Pastaruoju metu šia privilegija mažai kam buvo lemta pasinaudoti,bet būna visko.

Vis dėlto daugiausia problemų sukelia svečiai, nes patys gyventojai jaučia atsakomybę ir bijo prarasti stogą virš galvos.Ne paslaptis,po audringų nakties baladojimosi,ryte,neretai pasigendama kai kurių asmeninių daiktų(kai dėl visiems suprantamų ir pateisinamų priežasčių užmiršti užrakinti kambarį, į jį užsuka neprašyti svečiai, kurie“pasivaišina“ ne tik arbata).Todėl Roberto

teigimu reikia rakinti duris,kad pas tave neapsilankytų neprašyti svečiai,negalima pasitikėti nepažįstamaisiais.

-Mūsų aukšte visi vienas kitą pažįsta tad aš bent jau asmeniškai retai kada uždarau duris.Bet mums gal sekasi?Štai pas pažįstamą per Kalėdas dingo muzikos centras su mobiliuoju telefonu,tad dabar po šito ir dar kitų įvykių administracija sugriežtino buvimo taisykles „barakuose“. Todėl visi pasilikusieji turi užsiregistruoti pas budintįjį, ir lankytojai įleidžiami tik į tuos kambarius, kuriuose dar yra gyventojų.

Iš stipendijos neišgyvensi

Ne vienas studentas iš stipendijos nepragyvena.Iš tėvų jau imti gėda.Tad tenka ieškotis darbų ,kurie būtų suderinti su mokymusi ,ir kuriuose reikėtų
dirbti tik pusę dienos. Deja tokį darbą surasti yra gana sunku . Dažniausiai jie 4-5 valandom tampa : padavėjais, pardavėjais.Yra tokių kurie įsigudrina įsidarbinti vadybininku ar žinių diktoriumi.Jiems yra lengviau jie gali bet kada pasikeisti su savo kolega.

Maistas

Kiekvienam žmogui laikas yra labai svarbus.Studentams tai ypač aktualu.Suspėti dirbti,mokytis ir linksmintis vienu kartu yra sunku.O dar maitinimasis.Kai esi pripratintas prie mamos šiltų ir skanių kotletų ar blynų norisi šito ir bendrabučiuose.Bet laikas yra visagalis.Tu paprasčiausiai dėl laiko stokos esi priverstas valgyti pusfabakričius.Žinoma kartais ryte gali užuosti blynų ar ko nors kito kvapą ,bet juos kepa ,tie kurie netingi anksti keltis.Dažniausiai tai darbštuolytės panelytės.Būna atvejų kai blynais skanauja visas aukštas,vienas iš jų tai užgavėnės.Maisto racionas nedidelis ,tai: jogurtai ,dešrelės ,koldūnai ,tirpios sriubos ,makaronai ,vienu žodžiu viskas ko nereikia gaminti,ar mažai laiko prireikia tai paruošt.Iš alkoholinių gėrimų studentui priimtiniausias yra alus.Neveltui jo pas mus tiek daug sunaudojama.

Šiuo metu Jūs matote 54% šio straipsnio.
Matomi 1034 žodžiai iš 1899 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.