Tiesioginio marketingo ypatumai
5 (100%) 1 vote

Tiesioginio marketingo ypatumai

Turinys

Įžanga

1. Plėtros būdai

2. Tiesioginio marketingo naudojamos priemonės

3. Pranašumai ir trūkumai

4. Vartotojų atsakas į pagrindines priemones

Įžanga

Tiesioginio marketingo tikslas yra užmegzti su pirkėju tiesioginius ryšius be tarpininkų ir sulaukti tam tikros reakcijos. Tai galima pasiekti tik turint gerą informaciją apie faktiškus ir potencialius pirkėjus.

Plėtros būdai

Šiandien terminas tiesioginis marketingas (tai interaktyvi marketingo sistema, kuri, siekdama gauti tam tikrą atsaką ir / ar bet kokiame regione sudaryti sandorį, tam panaudoja vieną ar kelias komunikacijos priemones) tvirtai įsigalėjo ir tarp marketingo specialistų, ir tarp vartotojų. Kuo iš esmės skiriasi terminai marketingas ir tiesioginis marketingas?

Marketingą ( angl. Market – rinka) galima pažodžiui išversti veikla rinkoje, tad tiesioginis marketingas – tai kryptiga veikla. Kaip tik čia plačiąja prasme tiesioginis marketingas yra aktuali šiandieninės rinkos plėtros tendencija.

Rinkai plečiantis, o joje vykdomai veiklai tampant sudėtingesnei, keitėsi kompanija – kompanija ir kompanija – klientas sąveikos pobūdis. Šiandien marketingas tapo orientuotas į klientą, nukreiptas į visuomenę, socialiai atsakingas. Pažvelkime į konkuruojančių kompanijų sąveiką kompanija – kompanija : tai jau ne agresyvi kova, o varžybos. Dar prieš septynerius metus atrodžiusi paika nuomonė, kad konkurentą reikia mylėti, šiandien tapo lyderių ideologija. Kuo geriau jūs pažįstate kompaniją varžovę, tuo tiksliau galite nuspėti jos reakciją į kontūrinius pasikeitimus, tuo lengviau numatyti konkurento žingsnius. Jau nestebina, kad konkuruojančios kompanijos drauge įgyvendina vieną projekt ir kartu lieka tiesioginėmis varžovėmis.

Kalbant apie kompanija – klientas veiklą, gamintojai seniai nuo modelio “parduok tai, ką gali pagaminti” pakilo į aukštesnį lygį – “gamink tai , ką gali parduoti”, o šis įgavo prasmę “gamink, tai kas reikalinga vartotojui”. Taip pat pastebima tendencija sumažinti sekos gamintojas – galutinis vartotojas grandžių. Tarpusavio santykius su vartotoju gamintojas nori palaikyti pats, nepalikdamas šio proceso savieigai ir nepatikėdamas jo tarpininkams ar didmenininkams. Be to, akivaizdi paslaugų nuomos plėtra palaikant santykius su klientu.

Kaip tik marketingui tapus orientuotam į klientą, atsirado ir labai sparčiai plėtojamas tiesioginis marketingas. Būtent tokia kryptinga marketingo veikla šiandien turi dideles galimybes, pagrįstas įvairiomis priemonėmis nors prieš kelerius metus tiesioginis marketingas asocijavosi tik su tiesioginiu siuntinėjimu paštu ( be abejo svarbia jo dalimi ).

Tiesioginio marketingo naudojamos priemonės

§ Asmeninis pardavimas

Asmeninio pardavimo metodus taiko daugelis įmonių, teikiančių paslaugas gyventojams – draudimo agentai, biržų brokeriai ir t.t.

§ Tiesioginis siuntimas paštu

Marketingo specialistai kasmet siunčia milijonus laiškų, brošiūrų ir kitų “sparnuotų prekybos agentų”. Kai kurie galimiems klientams siunčia garso ir vaizdo kasetes, kompiuterių diskelius. Kompanija “Ford” siunčia diską “Disk drive test drive” tiems, kurie atsiliepia į jos reklaminius skelbimus kompiuterių žurnaluose. Šiuose diskuose įrašyti “Ford” automobilių techniniai duomenys, patrauklūs jų vaizdai ir atsakymai į dažniausius klausimus. Tiesiogiai siųsti paštu yra gana populiaru. Nors sąnaudos siekiant aprėpti tūkstančius vartotojų yra didesnės nei naudojant žiniasklaidą, tikimybė, kad išsiųstą informaciją gaunantys žmonės taps pirkėjais, yra realesnė.

§ Faksas

Faksą kaip marketingo priemonę imta naudoti skelbimams apie naujus pasiūlymus, išpardavimus ir panašius įvykius siųsti tiems vartotojams, kurie turi fakso aparatus.

§ Elektroninis paštas

Marketingo specialistai jau pradeda siuntinėti skelbimus apie

išpardavimus ir panašius pasiūlymus elektroniniu paštu kartais pavieniams asmeninms, kartais – žmonių grupėms.

§ Balso pašto dėžutės

Kai kurios užsienio bendrovės naudoja programas, kurios surenka daug telefonų numerių ir palieka žodinį pranešimą kliento balso pašto dėžutėje. Pranešimai šiomis naujomis sistemomis perduodami neįtikėtinai sparčiai, palyginti su įprastinių laiškų sraigės greičiu. Tačiau kaip ir tradicinio pašto pranešimai jie visi yra tik šiukšlės , jei patenka jais visiškai nesidominčiam žmogui. Todėl marketingo specialistai privalo kruopščiai rinktis perspektyviausius vartotojus, kad negaištų nei savo, nei gavėjų laiko veltui.

§ Tiesioginio atsako reklama

Tai reklama ( paprastai 1-2 min. klipas), suteikianti galimybę nemokamu telefonu tuoj pat pateikti užsakymą.

§ Teleparduotuvės

Tai specialūs telekanalai, skirti vien prekėms ir paslaugoms parduoti. Juose palankiomis kainomis siūloma daugybė įvairių prekių. Užsakymui pateikti tereikia paskambinti nemokamu telefonu.

§ Videotekstas

Vartotojo televizorius gali gauti kompiuterizuotos duomenų bazės duomenis. Pirkėjui pateikiami gamintojų, prekybininkų, paslaugas teikiančių firmų kompiuterizuoti katalogai ir pagal juos užsisakoma prekių.

Dar viena svarbi priemonė – telemarketingas. Plačiąja

prasme – tai telefonas ir telekomunikacinės technologijos, naudojamos darbui su klientais. Telemarketingas – tai ne tik pardavimas telefonu, bet ir karštųjų linijų, apklausų, interviu organizavimas, aptarnavimo telefonu tarnybos, reklamos kompanijų palaikymas ir t.t.

Pranašumai ir trūkumai

Pirkėjams tiesioginis marketingas teikia iš karto kelis pranašumus. Kaip parodo vartotojų atsiliepimai, apsipirkimas namuose – tai malonus, patogus ir ramus užsiėmimas. Taip taupomas laikas ir suteikiamas didelis prekių pasirinkimas. Žmonės gali apsipirkti peržiūrėdami pašto katalogus ir lankydamiesi elektroninėse parduotuvėse. Pirkėjus itin vilioja galimybė daugiau sužinoti apie prekes ir paslaugas be reikalo neeikvojant laiko susitikimams su prekybos atstovais. Pardavėjai taip pat laimi. Marketingo specialistai gali gauti siuntimų sąrašus, kuriuose yra beveik visų kategorijų žmonių vardai: kairiarankiai, turintys antsvorio, milijonieriai ir t.t. Vėliau savo kreipimąsi galima padaryti asmeniškesnį. Negana to, marketingo specialistai įgyja galimybę užmegzti ilgalaikis santykius su pirkėju.

Šiuo metu Jūs matote 57% šio straipsnio.
Matomi 886 žodžiai iš 1554 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.