Tinklo plokštės parametrai galimybės funkcijos
5 (100%) 1 vote

Tinklo plokštės parametrai galimybės funkcijos

Tinklo plokštės, parametrai, galimybės, funkcijos

Referatas

Atliko: XD

Tikrino: 12

2004 Kaunas

Turinys

1. Įžanga 3 psl.

2. Kas yra tinklo plokštė? 4 psl.

3. Tinklo plokščių klasifikacija 4 psl.

4. Tinklo plokštės parametrai ir galimybės 5 psl.

5. Duomenų apdorojimas ir paruošimas 6 psl.

6. Tinklo adreso sąvoka 6 psl.

7. Duomenų perdavimas ir valdymas 7 psl.

8. Greitaveikos faktoriai 8 psl.

9. Išvados 10 psl.

10. Naudotos literatūros sąrašas 11 psl.

ĮŽANGA

Jeigu Jūsų kompiuteris nėra įjungtas į kokį nors tinklą, galima sakyti, kad Jūs esate atskirtas nuo Pasaulio. Taip, pasakytumėte, “aš turiu išėjimą į internetą komutuojama linija” (modemo pagalba), bet tai nėra tas pats.

Dabar jau yra galimybė susikurti firmos, namo ar net gyvenamojo rajono tinklus su labai mažomis investicijomis. Reikia tik žinoti, kaip. Sukurti tinklą yra taip paprasta, kaip turint elementarias žinias dirbti kompiuteriu (nereikia žinoti visų įmantrybių). Įsijungus į tokį tinklą, galima naudotis visomis multimedia paslaugomis: naudotis mokymuisi skirtomis programomis, žaidimais, bendrauti su to paties tinklo vartotojais balso ar net ir vaizdo pagalba, išsiųsti jiems balso arba ir vaizdo žinutes. Taip pat, tokio tinklo pagalba galima dalintis visais esamais resursais. Tai bene pagrindinė šio tinklo paskirtis.

Norint kompiuterius sujungti į tinklą, kad ir į patį paprasčiausią, reikalinga tinklo plokštė. Tačiau nedaugelis žino kas tai yra, ir kokios šios ploštės funkcijos bet paskirtis. Taigi apibendrintai apžvelgsiu kas tai yra tinklo plokštė, pagal kokius kriterijus jos yra skirstomos, tinklo plokštės parametrus, galimybes, funkcijas.

KAS YRA TINKLO PLOKŠTĖ?

Visi kompiuteriai, jungiami į LAN tinklą, privalo turėti tinklo plokštę., kuri įdedama į kompiuterio sisteminio bloko motininės plokštės plėtojimo lizdus. Tinklo plokštę turi turėti ir kompiuteris – serveris, prie kurio jungiami asmeniniai kompiuteriai – darbo stotys, ir kurio resursais jie naudojasi. Kiekvienas kompiuteris įjungtas į tinklą, gali siųsti ir priimti informaciją. Dauguma organizacijų stengiasi savo asmeninius kompiuterius jungti į vietinius tinklus, nes gali dalytis technine įranga, duomenimis ir, kas ypač svarbu, bendrauti su nesuderinamais įrenginiais, pavyzdžiui, IBM PC asmeniniai kompiuteriai gali „šnekėtis“ su Macintosh‘ais. Tam reikalinga tinklo plokštė. O kas tai yra?

Tinklo adapterio plokštė, arba NIC (Network Interface Card), tai įrenginys, kuris fiziškai sujungia kompiuterį su tinklu. Tinklo ploštė – tai fizinė sąsaja tarp kompiuterio ir perdavimo terpės, kad būtų galima perduoti duomenis kitai sistemai.

Tinklo plokštė naudojama lokaliuose tinkluose (LAN). Tai tinklai, kurie išdėstyti paprastai viename pastate ar vienos įstaigos (organizacijos) teritorijoje iki kelių kilometrų spinduliu. Tai dažniausiai būna privatūs tinklai, pavaldūs asmeniui ar organizacijai.

Norint fiziškai sujungti kompiuterį su tinklu, reikia teisingai įrengti ir nustatyti tinklo plokštę. Paprastumas arba sudėtingumas šio įrengimo ir nustatymo priklauso nuo tinklo plokštės tipo. Keletui konfigūracijų pakanka tiesiog įdėti plokštę į tinkamą jungtį. Automatiškai konfigūruojamos plokštės, o taip pat plokštės, atitinkančios standartui Plug and play, automatiškai nusistato. Jeigu tinklo plokštė neatitinka Plug and Play standarto, reikia nustatyti IRQ (Interrupt Request Line – užklausos pertraukimo linija) ir įvedimo/išvedimo adresą (Input/Output address). IRQ – tai loginė komunikacinė linija, kurią įrenginys naudoja ryšiui su procesoriumi. Įvedimo/išvedimo adresas – tai triženklis 16-tainis skaičius, kuris identifikuoja komunikacinį kanalą tarp aparatinių įrenginių ir centrinio procesoriaus. Kad tinklo plokšė funkcionuotų teisingai, turi būti teisingai nustatyti kaip IRQ, taip ir įvedimo/išvedimo adresas.

Plokštės įstatomos į visų tinklo kompiuterių ir serverių plėtimo jungčių lizdus arba integruojamos į pagrindinę plokštę (motherboard), o į atitinkamą plokštės jungtį (port) atvedamas tinklo kabelis.

TINKLO PLOKŠČIŲ KLASIFIKACIJA

Pirmos kartos tinklo plokštės buvo sudarytos diskretinių loginių mikrochemų pagalba, todėl skyrėsi mažu patikimumu. Jos turėjo buferinę atmintį tik vienam duomenų paketui. Visi duomenų paketai iš kompiuterio į tinklą ir atvirkščiai buvo perduodami nuosekliai. Konfigūravimas atliekamas rankiniu būdu, šokliuko pagalba.

Antros kartos tinklo plokštėse, norint padidinti duomenų perdavimo spartą, buvo naudojamas daugiakadrinis buferizacijos metodas. Paketas gaunamas iš kompiuterio atminties į buferį tuo pačiu metu, kai ankstesnis paketas pasiunčiamas į tinklą. Priėmimo rėžime, po to, kai adapteris pilnai gavo vieną paketą, jie gali pradėti perdavinėti šį paketą iš buferio į kompiuterio atminti, tuo metu priimant kitą paketą. Antros kartos tinklo plokštės naudoja aukšto laipsnio integracijos mikroschemas – tai padidina patikimumą.

Trečios kartos tinklo kortose realizuota konvejerinė paketų apdorojimo schema. Paketo priėmimas iš RAM ir jo perdavimas į tinklą beveik sutampa laike. Po kelių paketo bitų priėmimo ir prasideda jų perdavimas. Tai labai pagerina grandies RAM –
tinklo plokštė – fizinis kanalas – tinklo plokštė – RAM našumą. Trečios kartos tinklo plokščių bazė – specializuotos integtralinės mikroschemos ASIC, tai pagerina našumą ir sumažina jų kainą. Tinklo našumą apsprendžia pats lėčiausias tinklo elementas. Tagi jei tinklo plokštė dirba lėtai, tai jokie greiti komutatoriai nesugebės padidinti tinklo greičio.

Šiuo metu Jūs matote 32% šio straipsnio.
Matomi 820 žodžiai iš 2548 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.