Troja
5 (100%) 1 vote

Troja

Dėl ko kilo Trojos karas?

Nuo to laiko, kai Helena buvo gražiausia pasaulio moteris ji turėjo begalę gerbėjų. Norėdamas išsaugoti taiką tarp jų Odisėjas privertė juos visus prižadėti, kad saugotų Helenos vedybas ir susitaikytų su tuom, ką ji išsirinks. Helena išsirinko Menelają, tad Paris pagrobė ją, atplaukęs pas ją su laivu (kaip manoma, Helena įsimylėjo Parį ir nelabai noriai paliko laivą). Tada graikai pradėjo atakuoti Troją. Taip kilo Trojos karas.

Paris ir Helena

*Kuo skiriasi kentauras ir minotauras?

Pavyzdžiui, graikų mitologijos kentauras yra žmogaus ir arklio sintezė (pusiau žmogus, pusiau arklys), turinti žirgo kūną ir žmogaus galvą bei liemenį. Minotauras – žmogaus ir jaučio sintezė (pusiau žmogus ,pusiau jautis)

Minotauras Kentauras

*Kas yra Pegasas?

Graikų mitologijoje Pegasas – sparnuotas arklys.

Pegaso ir jo brolio Chrisaoro gimimas buvo neįprastas. Persėjui nukirtus Medūzos galvą, iš jos kaklo iššoko Pegasas, sparnuotas žirgas, ir jo brolis milžinas Chrisaoras. Poseidonas Atėnės šventykloje išprievartavo Medūzą, kažkada buvusią gražią merginą, tad manoma, kad iš to ir gimė Pegasas. Abiejų brolių gimimas yra panašus į Atėnės, kuri iššoko iš Dzeuso galvo, Hefaistui ją praskėlus. Pagal kitą versiją, jie gimė iš Medūzos kraujo, nulašėjusio žemėn; tokiu atveju Poseidonas nebūtų jų tėvas.

Pegasas

Ką reiškia Olimpas?

Graikų mitologijoje Olimpas – Frigijos kalnas ir kalno dievas urėjas, dvylikos Olimpo dievų buveinė, pagrindinių graikų panteono dievų namai.