Viktor e frankl žmogus ieško prasmės recenzija
5 (100%) 1 vote

Viktor e frankl žmogus ieško prasmės recenzija

Viktor E. Frankl „Žmogus ieško prasmės“

Recenzija

Viktor E. Frankl pasaulinio garso austrų psichiatras, psichoterapeutas, filosofas. Jis įkūrė Trečiąją Vienos psichoterapijos (o tai “gydymas prasmė”) mokyklą, plėtojo humanistinę psichologiją ir egzistencinę psichoanalizę. Šią jo knygą sudaro dvi dalys: pirmoji, tai psichologo išgyvenimai koncentracijos stovyklose, ir antroji – autoriaus apmąstymai apie psichoterapiją, tarsi atsakymai į klausimus: kas gi gali žmogui padėti ištverti kasdienybę?

Pirmoje knygos dalyje autorius pasakoja apie išgyvenimus koncentracijos stovyklose, tačiau čia nėra visų tų baisybių, kurias patyrė stovyklos kaliniai, aprašymų. Autorius pagrindinį dėmesį skyrė mintims, problemoms, atrastoms tiesoms ir prasmėms, kurios padėjo jam ir kitiems gyventi ir išgyventi nacių sukurtame pragare. ”Tačiau ne didžiosioms piktadarystėms skiriamas šis pasakojimas – tos piktadarybės ir šiaip jau nesyk aprašytos – o daugybei mažų kančių arba, kitaip tariant, klausimui, kaip eilinio kalinio sieloje atspindėjo koncentracijos stovyklos kasdienybė” ( V. E. Frankl., ”Žmogus ieško prasmės”, Vilnius, 1997 ) .Kitaip tariant, psichologas stengėsi atskleisti tai, kas dedasi eilinio kalinio galvoje, jo sąmonėje, kai jis atsiduria nežmoniškuose sąlygose, kai tampa niekuo (tiesiog numeriu), kai kenčia nuo žiauraus elgesio.

Pirmoji dalis suskirstyta į tris smulkesnes dalis, arba fazes, kuriose apžvelgiama kalinio psichinių reakcijų raida: atvykimo stovyklon, gyvenimo joje ir paleidus ar išsivadavus iš stovyklos.

Antroji dalis – logoterapijos santrauka. Logoterapija – autoriaus sukurta sistema, padedanti žmogui ieškoti ir rasti gyvenimo prasmę. Autorius nėra užsibrėžęs tikslo logoterapija pakeisti egzistuojančią psichoterapiją, jis tik nori papildyti ją, įtraukdamas žmogaus dvasinį pasaulį, kuriam psichoterapija neskiria pakankamai dėmesio. Logoterapijos tikslas – padėti žmogui siekti ir rasti gyvenimo prasmę, kuri yra žmogaus varomoji jėga. Žmogaus prasmė unikali ir ypatinga tuo, kad ją privalo rasti jis pats; tik tada ji taps toks reikšmingas, kad patenkins jo paties prasmės siekimą. Todėl logoterapeutas neprimeta pacientui vertinimo sprendimų, o tik padeda, nurodo, kokiu keliu jam eiti.

Šiuo metu Jūs matote 70% šio straipsnio.
Matomi 325 žodžiai iš 462 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.