Visuotinė kokybė dokumentas
5 (100%) 1 vote

Visuotinė kokybė dokumentas

“VISUOTINĖS KOKYBĖS” SUPRATIMAS IR PASIEKIMAS

(pagal Joseph Kelada)

VADYBOS REVOLIUCIJA

Šiuo metu pasaulis tapo liudininku politinių pasikeitimų, apie kuriuos buvo galima tik pasvajoti prieš keltą metų. Visur valstybinės sienos susilpnėjo, tarifai ir prekyb tarptautinėm os barjerai tapo lengviau įveikiami. Mes dabar gyvenam pasaulinėje ekonomikoje su is rinkomis, kur kompanijos susiduria su globaline konkurencija. Pasaulyje taip pat vyksta radikalūs technologiniai ir socialiniai pasikeitimai. Visi šie pasikeitimai veikia būdus kaip tvarkyti verslą, ne tik tarptautinėse, bet ir vietinėse rinkose, kurios yra veikiamos pasaulinės konkurencijos.

Net nuo industrinės revoliucijos organizacijos susiduria su absoliučia būtinybe keisti jų valdymo ir tvarkymo būdus. Pažymėtina, kad kompanijos vis dar vartoja Adamo Smito (1776 m.) modelį darbo pasidalijimui visuose lygiuose, nuo aukščiausios valdymo grandies iki gamybinių operacijų. Augantis skaičius organizacijų įdiegia naujus mąstymo būdus, įsisavina naujus požiūrius ir elgesį ir įdieginėja Visuotinės Kokybės Valdymą.

VISUOTINĖS KOKYBĖS VALDYMO TRAKTAVIMAS

Pasaulinės kokybės svarbos padidėjimas sekė įkandin naftos krizės septyniasdešimtaisiais metais. Vakarų organizacijos pradėjo užleisti savo tradicines rinkas importui, kuris davė jiems suprasti, kad produkto kokybė yra svarbus sėkmės, o kartais net išlikimo faktorius. Amerikos automobilių pramonės atvejis yra pirmas, kuris ateina į galvą. Septyniasdešimtaisiais ji prarado trečdalį vietinės Š.Amerikos rinkos, kurią pasiglemžė importas, daugiausia iš Japonijos, bet taip pat ir iš Vokietijos ir nors buvo įdėtas didžiulės pastangos, atgauta tik nedidelė rinkos dalis. Aštuoniasdešimtaisiais gimė naujas traktavimas : Visuotinė kokybė ar Visuotinės kokybės valdymas (TQM).

Tačiau, peržiūrėjus organizacijų veiklą visame pasaulyje, J.K. nuomone, dauguma tų, kurie bandė įdiegti Visuotinę kokybę patyrė nesėkmę. Jis paskaičiavo, kad apie 80 % jų patyrė nesėkmę, nesvarbu kiek pinigų ir laiko jie išleido įdieginėdami TQM. J.K. identifikavo penkias sąlygas sėkmei (arba priežastis nesėkmei) susijusias su bandymu įdiegti TQM.

• Aukščiausi vadybininkai turi pasikeisti.

• Tikslus kokybės ir Visuotinės kokybės apibrėžimas

• Žinojimas kaip pasiekti Visuotinę kokybę

• Žinojimas kaip palaikyti Visuotinę kokybę

• Žinojimas kaip įdiegti Visuotinę kokybę

Pirma sąlyga sėkmingame TQM įdiegime yra įsitikinimas absoliučiu būtinumu pakeisti mąstymo būdą. Sėkmingose organizacijose aukščiausi vadybininkai yra įsitikinę ir galintys įtikinti visą organizaciją; jie yra pasiruošę padaryti pakeitimus, kurių reikalauja TQM. Iš tikro jie įtikina ne tik savo menedžerius ir personalą, bet taip pat jų išorinius partnerius, tiekėjus ir pan., kurie yra svarbūs bendradarbiai siekiant TQ.

Sekanti sąlyga sėkmei yra supratimas kokybės ir Visuotinės kokybės koncepcijos prasmės, sugebėjimas diferencijuoti jas ir apibrėžti abi konkrečiais ir išmatuojamais dydžiais. Kaip kas nors gali pasiekti ką nors kas yra tiksliai neapibrėžta ir neišmatuota. Be to, ne tik kiekvienas turi žinoti kas yra kokybė ir Visuotinė kokybė, bet taip pat ką reikia daryti, kad tai būtų pasiekta viena ar abi.

Trečia sėkmės sąlyga yra žinojimas kaip pasiekti Visuotinę kokybę. Noras pakeisti ir žinojimas, kas yra kokybė ir Visuotinė kokybė nėra pakankama sąlyga sėkmei garantuoti. Reikia suprasti, kaip tai padaryti. Kai kurios kompanijos nebando įtikinti žmones dėl Visuotinės kokybės reikšmės, net jei jos apibrėžia kokybę ir Visuotinę kokybę konkrečiais ir išmatuojamais dydžiais. Jos imasi masinių treniravimo programų visiems vadybininkams ir personalui apie kokybės tobulinimo būdus ir tikisi pasiekti apčiuopiamų ir reikšmingų rezultatų per trumpą ar vidutinį laiko tarpą.

Nežiūrint to, jei žmonės yra įsitikinę, kad jie turi pasiekti Visuotinę kokybę ir žino kaip ją apibrėžti ir išmatuoti, jie turi būti treniruojami ir mokomi kaip ją pasiekti. Metais iš metų Visuotinės kokybės technologija buvo nuosekliai tobulinama ir vystoma.

Ketvirta priežastis yra žinojimas kaip palaikyti Visuotinę kokybę. Po pirmo entuziazmo protrūkio ateina ‘atšalimo’ periodas: Kompanijos mato tai kaip normalų reiškinį ir nežino kaip atgaivinti buvusį entuziazmą ir leisti jam veikti.

Penkta sėkmės sąlyga priklauso nuo įdiegimo proceso. “Žingsnis po žingsnio” metodologija reikalauja sėkmingo susipažindinimo, įvykdymo ir palaikymo Visuotinės kokybės ir tai turi būti gerai pritaikyta. Sistematinis kiekvieno žingsnio įvertinimas yra būtinas sėkmei.

Kitais žodžiais tariant, kad naudoti TQM sėkmingai reikia žinoti, kodėl yra svarbu įdiegti TQ, kas yra kokybė ir visuotinė kokybė ir kaip pasiekti, palaikyti ir įdiegti ją.

KOKYBĖS SVARBA

Šių dienų rinkos dalyviai, susiduriantys su didėjančia tarptautine konkurencija, ekonomikos recesija, aukštomis palūkanų normomis, nedarbu, supranta, kad kokybė yra svarbus faktorius, kurio negalima nepastebėti. Tyrimai rodo, kad kokybė tiesiogiai veikia pelną.

Kompanija su nedidele rinkos dalimi, gaminanti žemos kokybės produkciją, gauna vidutiniškai 7% investicijų maržą (ROI), kai tuo tarpu kompanija, gaminanti
aukštos kokybės produkciją gauna 20% maržą. Jeigu mes priimsime teiginį, kad kokybė padidina rinkos dalį, tai tuo būdu ROI pašoks nuo 7% iki 29%. Japonijoje kompanijos, gavusios aukštai vertinamą Peming Quality prizą, gauna dvigubai daugiau pelno (10% ROI), negu tos šakos vidurkis (5%).

Šiuo metu Jūs matote 32% šio straipsnio.
Matomi 863 žodžiai iš 2730 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.