Vizitinė kortelė
5 (100%) 1 vote

Vizitinė kortelė

Vizitinė kortelė

Keitimosi vizitinėmis kortelėmis procedūra

Asmeninės kortelės

Tarnybinės vizitinės kortelės

Vizitinių kortelių dydis

Vizitinių kortelių ženklai ir spalvos

Vizitinės kortelės – įvairiomis progomis

Pati vizitinės kortelės sąvoka atsirado jau XIX a., t.y. tais laikais, kai į vizitus buvo žiūrima labai rimtai. Tada būdavo nustatomas tikslus vizito laikas, ir šeimininkai niekada neišeidavo iš namų, jei žinodavo, kad kas nors gali ateiti su privačiu vizitu. Šiais laikais mažai kas norėtų kiekvieną sekmadienį išsipustęs sėdėti išblizgintuose namuose ir laukti, kol kas nors paskambins į duris. Sekmadienio džiaugsmai dabar kitokie. Maža to, iš anksto neaptartą apsilankymą laikome įžūlumu. Todėl dėl kiekvieno vizito reikia susitarti iš anksto.

Praeitą šimtmetį vizitinės kortelės buvo nepakeičiamas dvarininkų luomo atributas. Jas turėjo ir žurnalistai/ literatai, advokatai, gydytojai – visi tie, kurie norėjo, kad jų pažįstamų ratas plėstųsi, kad nauji žmonės sužinotų ir įsimintų jų vardus bei adresus.

Bet kuriame oficialiame susitikime, – tek verslininkų, tiek mokslininkų ar menininkų, – neapsieinama be vizitinių kortelių. Jos tapo mūsų gyvenimo kasdienybe, būtinu atributu prisistatant pačiam ar pasveikinant kitus, reiškiant užuojautą. Jos yra labai patogios, kadangi atlieka kai kurias funkcijas už savininką. Vizitinę kortelę galima paduoti asmeniškai, įteikti per vairuotoją arba pasiųsti paštu.

KEITIMOSI VIZITINĖMIS KORTELĖMIS PROCEDŪRA

Dažniausiai vizitinėmis kortelėmis keičiamasi dalykinių pokalbių metu. Keitimasis jomis prasideda nuo paties svarbiausio delegacijos nario ir vyksta griežtai pagal rangą, todėl iš anksto reikia žinoti, kuris iš svečių yra aukščiausias rangu. Pagal protokolą pirmasis vizitines korteles įteikia atėjęs asmuo. Prisistatydamas rangu žemesnis asmuo įteikia savo vizitinę kortelę rangu aukštesniam, pastarasis atsako tuo pačiu. Jeigu rangu aukštesniam asmeniui labai reikia užmegzti kontaktą su rangu žemesniu asmeniu, jis gali inicijuoti keitimąsi vizitinėmis kortelėmis pokalbio metu – atsiranda pretekstas susitikti ir aptarti rūpimus reikalus.

Nuo to, kaip elgsimės su savo partneriais, oponentais ar kolegomis, priklausys ir jų požiūris į mus bei į mūsų organizacija. Svarbiausia kortelių funkcija – priminti naujas pažintis, pavardes, inicialus, adresus, rangus. Patartina visada turėti savo vizitinių kortelių atsargą. Tai padės sukaupti kitų žmonių kortelių kolekciją – svarbią informacijos bazę.

Į vizitines korteles būtina atsakyti. Tai reiškia, kad jei vizitinę kortelę duoda mums, turime mainais įteikti savąją. Jei atsitinka taip, kad tuo metu (ar apskritai) savo vizitinės kortelės neturime, reikia pasiaiškinti/ kodėl negalime jos įteikti, pavyzdžiui, ,,Kaip tyčia visas išdalinau“, „ Pasikeitė mano telefonas, todėl užsisakiau naujas korteles“ ar pan. Jei savo kortelės apskritai neturime, nereikia iš anksto ruošti jokių rankraštinių lapelių.

Vakarų Europoje, taip pat bendraujant su japonais, vizitinės kortelės atlieka asmens pažymėjimo vaidmenį. Su vizitine kortele reikia elgtis labai pagarbiai, kaip su pačiu ja įteikusiu asmeniu/ kadangi ji yra alter ego, – ja negalima žaisti; gestikuliuoti.

Vizitinę kortelę būtina įteikti atsuktą tekstu į pašnekovą, kad imdamas jis galėtų perskaityti įrašus. Duodami vizitinę kortelę dar kartą pasakome savo pavardę, t.y. lyg ir antrą kartą prisistatome. Kai bendrauja du vienos tautybės pašnekovai, šio reikalavimo dažnai nepaisoma, kadangi jiems iš esmės nesunku suvokti ir įsiminti kito asmens pavardę. Keblumų gali kilti kitataučiui – jis mato užrašytą pavardę, tačiau ji juk gali būti tariama nevienodai (pvz., prancūzų, anglų, flamandų kalbomis). Šiaip ar taip, pašnekovo pavardę kreipiantis reikia ištarti kuo tiksliau.

Gautoje vizitinėje kortelėje nedarome jokių įrašų. Jeigu pašnekovas nori nurodyti dar vieną savo telefono numerį, reikia leisti jam pačiam jį užrašyti ant savosios kortelės.

Gauta kortelė dedama priešais save ant stalo. Apskritai jas patogu išdėstyti priešais sėdinčių žmonių tvarka – nepainiosime partnerių pavardžių. Vizitinę kortelę galima padėti j jai skirtą vietą (kortelių albumą ar dėžutę) tik išėjus asmeniui. Tačiau jei dalyvaujame ilgai trunkančiose derybose, praėjus 40 min. turime teisę vizitines korteles padėti į joms deramą vietą, pavyzdžiui, į užrašinę, piniginę ar pan. Tokiu gestu pašnekovams tarsi pasakome: ,,Ši kortelė man pati svarbiausia – aš viską padariau, kad ją gaučiau“.

Jei kortelėmis keičiamasi draugijoje, reikėtų apdalyti jomis visus, kad niekas nesijaustų pažemintas. Jeigu neturite reikiamo kiekio kortelių, atsiprašykite ir neduokite jų niekam – būtiną informaciją galima užrašyti kitur.

Čia būtų galima paminėti Japoniją – ten įvairiems ritualams teikiamas didelis dėmesys. Japonijoje meishi (verslo kortelėmis) keičiamasi labai ceremoningai. Kortelė įteikiama ir priimama abiem rankomis, įdėmiai skaitoma kelias sekundes, pagarbiai padedama ant konferencijų stalo, o vėliau lygiai taip pat pagarbiai dedama į odinį aplanką. Verslininkas, atvykęs į Ramiojo vandenyno pakrančių regioną, netrunka įsitikinti,
kad meishi ceremonija paplito beveik visoje Rytų ir Pietryčių Azijoje, ypač hierarchinėse visuomenėse. Tuose kraštuose galioja nerašyta taisyklė: su vizitine kortele elgiamasi taip pat pagarbiai kaip ir su jos savininku.

Saugokite, kad vizitinės kortelės nesusiteptų ir atrodytų kaip naujos, – jos yra jūsų pačių ir jūsų organizacijos simbolis.

Apdairiai dalykite vizitines korteles (o ir kalbėkite apie darbą) privačiame kokteilių vakarėlyje arba pietaudamas svetimuose namuose ar restorane, antraip paversite vakarėlį tarnybiniu susitikimu. Bet jei kas nors paprašo jūsų kortelės, – įteikite.

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 911 žodžiai iš 3034 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.