Zmonių išgyvenusių katastrofas poreikių analizė
5 (100%) 1 vote

Zmonių išgyvenusių katastrofas poreikių analizė

Turinys

ĮVADAS

1. Vaikai išgyvenę katastrofas turi specialius poreikius

2. Moterys turi specialius poreikius išgyvenusios katatrofas

3. Pabėgėlių stolvyklaviečių gyventojai turi specialius poreikius.

4. Gelbėtojų ir paramos darbuotojų (žurnalistų ir žmogaus teisių gynėjų) specialūs poreikiai

5.Išvados

6.Panaudota litertūra

Įvadas

Visame pasaulyje yra žinoma jog katastrofas sukelia ypatingos oro sąlygos ,geologiniai sugriovimai,pramonės bei transporto katastrofos.Taip pat daugelis katastrofas supranta kaip terorizmo kančias,įsenėjusios politikos vykdomas baisenybes,bei karą.Per paskutinius 25 metus mūsų amžiaus daugiau kaip 150 milijonų žmonių buvo rimtai paveikti katastrofų,dėl to tai labai opi problema kurią reikia gydyti.

Psichologinis poveikis katastrofų yra akivaizdus.Dešimtys ar net tūkstančiai žmonių prarado gyvybes.Išgyvenusieji jaučia neregėtą skausmą ir bejėgiškumą.Namai,darbovietės,ūkio pastatai,pramonės objektams yra padaroma žala arba visiškai sunaikinama.Trumpai tariant katastrofą išgyvenęs žmogus jaučia labai stiprią baimę,stiprų susirūpinimą,jausmų ir emocijų sustingimą,bei aišku širdgėlą,dėl draugų ar pažystamų žūties.Daugeliui aukų šie jausmai išblanksta laikui bėgant,bet daugeliui tai gali užsitęsti ilgiau nei jie to nori ir gali tapti rimtu psichologiniu sutrikimu.Netgi daugiau katastrofos psichologiškai emocijos sukelia ilgai trunkantį kančios bei bejėgiškumo psichologinius sutrikimus.

Nėra išrastas vienas universalus receptas kuris padėtų išgydyti katastrofą išgyvenusius žmones.Katastrofos pasireiškia įvairiausiomis formomis.Kai kurie,kaip žemės drebėjimas,uraganai,didžiulės bangos yra natūralios katastrofų formos;kitos kaip karas ar teroristų atakos yra sukurtos žmonių.Kai kurios katastrofos veikia tik vieną ar keletą žmonių kaip gaisras ar išprievartavimas,tačiau atominės bombos ,uraganai gali paveikti šimtus žmonių arba kaip karas ar žemės drebėjimas gali paveikti ištisas tautas ar net nacijas.Katastrofos gali būti savo ruoštu trumpo poveikio ir didelio poveikio kaip jau minėtas karas kuris gali trukti net ir kelis metus.

Skirtingos kultūros ar valstybės skirtingai išgyvena katastrofų padarinius.Yra du variantai kaip yra išgyvenamos katastrofos skirtingo mentaliteto ir rasių žmonių:

Pirma ,kad lygis ir būdai ekonominės plėtros varijuoja iš vienos šalies į kitą.Tai yra jog pasiturinčios šalys gali suteikti materialinę pagalbą katastrofą išgyvenusiai valstybei.

Antra,daugelis vargstančių valstybių charakteristikų žmones padaro daug mažiau atsparius nelaimių atžvilgiu.Neatitinkančius standarto pastatus stiprus vėjas uraganas ar ciklonas gali daug lengviau sugriauti.

Mano pagrindinis noras yra išsiaiškinti kokie yra atskirų žmonių grupių poreikiai kai jie buvo priversti išgyventi katastrofas,tai ir pasistengsiu padaryti savo darbe.

Vaikai išgyvenę katastrofas turi specialius poreikius

Išgyvenę katastrofas vaikai gali ir užaugti su išsivysčiusiais nepilnavertiškumo simptomais,tai gali sukelti papildomų sunkumų kai jie užaugs. Yra pateikiama keletas specialių vaikų norų kuriuos jie nori įgyvendinti patyrę katastrofas:

Vaikų reakcija išgyvenus katastrofą labai priklauso nuo tėvų ,atsiranda vadinamoji tėvų reakcija.Todėl norint kad vaikai pasveiktų būtina analizuoti ir jų tėvų išgyvenimus nes ,pavyzdžiui tėvų nuoskaudas gali vaikai persiimti ir sau,nors tai jiems ir nėra didelis skausmas.Būtina atvirai kalbėti su vaikais,panaikinti jų uždarumo jausmą,nes ypatingai jis sustiprėja vaikui išgyvenus sunkius įvykius.Vaiko atvirumo pasiekimas yra vienas iš gydymo būdų.Tik tada galima suprasti ir išsiaiškinti kokie yra tikrieji poreikiai.

Kaip barjieras aiškinantis vaikų poreikius bei visa tai analizuojant kaip kertinis akmuoa gali būti tėvų ignoravimas tam tikros problemos nes daugelis tėvų nusistatę jog jų vaikams jokios pagalbos nereikia,nes jie ir patys gali su tuo susitvarkyti.Nors ištikirųjų tėvai privalo šviesti vaikus kaip elgtis atsitikus panašiems įvykiams ir kokie galėtų būti panašūs savęs gydymo būdai,visa tai turi būt be abejonės daroma ir mokymo įstaigose kad vaikai dar prieš atsitinkant katastrofai galėtų suprasti ir būti pasirengę kovoti su būsimom reakcijom.

Tėvai taip pat turi supažindinti su pagrindiniu elgesiu kuris gali ištikti išgyvenant katastrofas.Kaip pavyzdys gali būti keturios reakcijos.

· regresyvus elgesys

· savo elgesio piršimas kitiems

· Psichologinis nusiraminimas

· vaikai privalo atgauti pasitikėjimą savo jėgomis nugalėti baimę.

Vaikai gali turėti konkrečius poreikius –žaislus,paklodes,specialaus maisto poreikis.taip pat gali atsirasti noras dalyvauti tam tikruose visuomeniniuose veiklos grupėse žaisti mokyklos komandose,dainuoti choruose,groti grupėse. Tėvai visada privalo kada jų vaikų norus galima o kada negalima tenkinti.

Atsikyrimas nuo tėvų turi būt kontroliuojamas taip pat gal vaikams jau atrodo jog jie gali ir privalo gyventi savarankiškai bet iš tikrųjų tai yra tik po trauminė reakcija.Vaikai turi spacialų sugebėjimą iškreipti po trauminį vaizdą,gali suprasti jog dėl
sžšios katastrofos kaltas yra visai kitas žmogus neįsigilina į tikrąsias priežastis.

Jaunesni vaikai iki 11 gali sunkiau pradėt mokintis ypatingai kalbą,tai padarys labai sunkius bandymus išsiaiškinant tikruosius vaikų išgyvenimus bei jų poreikius. Šiems vaikams gali atsirasti poreikis žaisti su lėlėmis ar su kitais daiktais jie bando suvaidinti katstrofą o personažus laiko žaislus.

Vaikai privalo būti mokinami kaip išgyventi atsitikus katastrofai,bet dar daugiau dėmesio turi būti skiriama vaikams gydyti analizuoti specialius jų poreikius,nes tik taip įmanoma išsiaiškinti kiek žalos katastrofa padarė vaiko pasamonei,o visa tai gali padaryti labai daug problemų vaikui brestant ir žengiant į savarankišką gyvenimą.

Moterys turi specialius poreikius išgyvenusios katatrofas

Moters poreikiai išgyvenus katastrofą susigražinti,bei suprasti buvusią prieš katastrofinę socialinę patirtį,vaidmenį gyvenime,bei savaime suprantama buvusį statusą. Beabejonės tuo pačiu metu jas gali ištikti streso priepolis kurio metu daugelis moterų iš viso nesupras ko nori arba jų norai bus visiškai skirtingi.Yra pabrėžta jog moterys turinčios skirtingą nacionalitetą,etnosą,amžių,socialinę padėtį,vedybinį statusą asmeniškai skirtingai išgyvena katastrofas ir jų poreikiai po to būna skirtingi. Senesnės arba suluošintos moterys gali dvigubai sunkiau išgyventi katastrofą bei gali tapti daug lengviau pažeidžiamos aplinkinių nei jaunesnės ir per katastrofą nepatyrusios sunkių sužeidimų kurie atneštų nenorimų pasekmių.Kaip vienas iš poreikių gali būt nenorėjimas daugiau nieko girdėti apie katastrofas,tai aplinkiniams arba šeimos nariams gali būti labai sunku įgyvendinti. Daug teigiamesnis dalykas kai moterys bando išgyventus dalykus išgydyti,tai yra stengiasi susirasti panašius dalykus išgyvenusių moterų ir bendrom jėgom nugalėti blogus išgyvenimus.Yra daug būdų kaip galima būtų galima padėti tokioms moterims tai yra keletas patarimų ko reikia imtis:

Šiuo metu Jūs matote 58% šio straipsnio.
Matomi 1123 žodžiai iš 1952 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.