Apygardos teismas
5 (100%) 1 vote

Apygardos teismas

Vilniaus apygardos teismas

Vilniaus apygardos teismas – vienas iš Lietuvoje veikiančių bendrosios kompetencijos teismų, nagrinėjančių jo kompetencijai priskirtas pirmosios instancijos baudžiamąsias ir civilines bylas, taip pat yra apeliacinė instancija apylinkių teismuose išnagrinėtoms byloms.

Vilniaus apygardos teismas- vienas iš penkių Lietuvoje veikiančių apygardų teismų.

Šiame teisme nagrinėjamos baudžiamosios ir civilinės bylos pirmąja instancija bei peržiūrimos apeliacine tvarka apylinkių teismuose išnagrinėtos bylos.

Apygardos teisme pirmąja instancija nagrinėjamos baudžiamosios bylos, kurias šiam teismui priskiria Lietuvos Baudžiamojo proceso kodekso 225 straipsnis. Tai bylos, kuriose asmenys kaltinami padarę sunkius ir labai sunkius nusikaltimus, taip pat bylos, kuriose kaltinamieji nusikalstamos veikos padarymo metu buvo Lietuvos Respublikos Prezidentu, Seimo ar Vyriausybės nariais, Konstitucinio teismo teisėjais, teisėjais ar prokurorais.

Apygardos teisme pirmąja instancija nagrinėjamos civilinės bylos, kurias šiam teismui priskiria Lietuvos Civilinio proceso kodekso 27 straipsnis. Tai civilinės bylos, kuriose ieškinio suma didesnė kaip vienas šimtas tūkstančių litų, išskyrus šeimos teisinių santykių bylas dėl turto padalijimo, bylas dėl autorinių teisių, dėl civilinių viešo konkurso teisinių santykių, dėl bankroto ir restruktūrizavimo, pagal banko laikinojo administratoriaus pareiškimą dėl banko akcinio kapitalo sumažinimo, bylos, kurių viena šalis yra užsienio valstybė, pagal ieškinius dėl priverstinio akcijų pardavimo, dėl juridinio asmens veiklos tyrimo, bei kitos bylos, kurias pagal įstatymus kaip pirmosios instancijos teismas nagrinėja apygardos teismas.

Lietuvos Civilinio proceso kodekso 28 straipsnis numato bylas, kurias nagrinėja tik Vilniaus apygardos teismas. Tai bylos dėl ginčų, numatytų Lietuvos respublikos patentų įstatyme, dėl ginčų, numatytų Lietuvos respublikos prekių ženklų įstatyme, dėl įvaikinimo pagal užsienio piliečių prašymus, bei kitas bylas, kurias pagal galiojančius įstatymus kaip pirmosios instancijos teismas nagrinėja tik Vilniaus apygardos teismas.

Šiuo metu Jūs matote 61% šio straipsnio.
Matomi 305 žodžiai iš 497 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.