Arcview programa
5 (100%) 1 vote

Arcview programa

ArcView yra populiariausia pasaulyje GIS programinė įranga (šiuo metu parduota daugiau nei 500,000 licencijų), suteikianti GIS duomenų vizualizacijos, erdvinių ir atributinių užklausų, analizės, GIS ir atributinių duomenų integravimo, kūrimo ir redagavimo galimybes.

ArcView yra paprasčiausia ArcGIS sistemos programinė įranga, į kurią įtrauktas pagrindinis kartografavimo ir GIS funkcionalumas.

ArcView 8.x GIS programinė įranga skirta naudoti tiek kaip autonominė darbo vieta, tiek kaip pradinė, yra lengvai plečiamos ir integruotos ArcGIS sistemos dalis. Programinėje įrangoje ArcView 8.x yra intuityvi Microsoft Windows grafinė vartotojo sąsaja ir galimybė plėsti programinės įrangos funkcionalumą integruoto Visual Basic for Applications pagalba.

ArcView sudaryta iš trijų aplikacijų – ArcMap, ArcCatalog ir ArcToolbox:

• ArcMap apima duomenų atvaizdavimą, užklausas ir analizę;

• ArcCatalog apima geografinių ir lentelinių duomenų kūrimą, valdymą ir jų administravimą;

• ArcToolbox vykdo bazinį duomenų konvertavimą iš/į skirtingus formatus.

Naudojant visas šias aplikacijas vienu metu, vartotojas gali atlikti bet kokią GIS užduotį – nuo paprasčiausio duomenų atvaizdavimo iki sudėtingų užduočių, tokių kaip tematinis kartografavimas, geografinė analizė, duomenų kūrimas ir redagavimas, geoduomenų apdorojimas.

Pagrindinės ArcView savybės:

Sąveika su žemėlapiu

Su ArcView programine įranga pateikiami įrankiai duomenų peržiūrai ir išrankai. Įrankiai apima žemėlapio didinimą/mažinimą, perstūmimą ir identifikaciją. Vartotojai gali kurti hypernuorodas į išorines aplikacijas, makrokomandas ar URL. Nauja ArcView savybė yra žemėlapio užuominos, kurios parodomos užvedus pelę ant žemėlapio objekto. Mikroskopo bei apžvalgos langai leidžia peržiūrėti duomenis išdidintu bei apžvalginiu būdu.

Žemėlapio vaizdavimas

ArcView sudaro galimybę rinktis duomenų žemėlapyje atvaizdavimo būdus. Norint pabrėžti duomenis, esančius žemiau piešiamo sluoksnio, sluoksniai gali būti vaizduojami kaip peršviečiami. Peršviečiamumas labai naudingas vaizduojant rastrinius sluoksnius virš kitų sluoksnių – tokiu būdu leidžiama matyti ir rastrinius, ir žemiau esančius sluoksnius vienu metu. Duomenys gali būti vaizduojami įvairiais klasifikacijos metodais (pvz., vienas simbolis, unikalios reikšmės, sulyginimas su simbolių biblioteka, graduoti simboliai ar spalvos, proporciniai simboliai, taškų intensyvumo žemėlapiai, žemėlapiai su apskritiminėmis bei stulpelinėmis diagramomis, dvinaris ir daugianaris duomenų vaizdavimas).

Žymės

ArcView turi žymių išdėstymo žemėlapyje funkcionalumą, kuris leidžia uždėti paaiškinamąjį tekstą šalia vieno ar kelių žemėlapyje esančių objektų. Žymės gali būti išdėstomos interaktyviai kiekvienam žemėlapyje esančiam elementui arba dinamiškai visam žemėlapio sluoksniui. Vartotojas gali nurodyti, koks bus naudojamas žymės šriftas, jo dydis ir spalva.

Žemėlapio analizė

ArcView turi daug savybių, leidžiančių analizuoti duomenis, esančius GIS duomenų bazėse. Elementai žemėlapyje gali būti išrinkti interaktyviai – pagal jų atributus ar jų padėtį. Įvairūs erdviniai sąryšiai gali būti rasti naudojant įrankius, esančius ArcView. ArcView turi įrankius, kurie leidžia kurti buferius, iškirpti, sulieti, apjungti, susieti duomenis pagal jų geografinę padėtį ir suformuoti ataskaitas.

Duomenų konvertavimas

ArcToolbox aplikacija, esanti ArcView, turi konvertavimo rinkinį įrankių, kurie reikalingi duomenų, saugomų COVERAGE, GRID, TIN, CAD, konvertavimui į kitus palaikomus duomenų formatus. Įrankiai sugrupuoti į smulkesnius rinkinius, priklausančius atitinkamam konvertavimo uždaviniui. Konvertavimo įrankiai veikia su dauguma plačiai paplitusių GIS duomenų formatų. ArcToolbox naudoja vedlius sudėtingiems duomenų konvertavimo uždaviniams palengvinti. Lentelėje (žr. žemiau) pateiktas formatų, kuriuos ArcView gali importuoti ar eksportuoti, sąrašas:

Šiuo metu Jūs matote 54% šio straipsnio.
Matomi 566 žodžiai iš 1046 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.